Fakty o Świecie

"Od października Arabia Saudyjska walczy z czarnym PR"

Arabia Saudyjska to kraj, który kieruje się "zupełnie innymi zasadami". - Najważniejsze jest to, żeby nie występować poza kanon reguł i pewnych zasad - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas. Odniosła się w ten sposób do problemów, z jakimi spotykają się kobiety w Arabii Saudyjskiej. Znawca Bliskiego Wschodu Ryszard Malik uważa, że 18-letniej Saudyjce, którą zatrzymano na lotnisku w Bangkoku nic nie grozi, bo od października Arabia Saudyjska "walczy z czarnym PR".

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Były ostrzeżenia. Lista z nazwiskami nigdy nie dotarła do premiera Sri Lanki

  Były ostrzeżenia. Lista z nazwiskami nigdy nie dotarła do premiera Sri Lanki

  Co najmniej 321 ofiar śmiertelnych i około 500 osób rannych. To bilans zamachów na kościoły i hotele na Sri Lance. Zamachów, przed którymi służby i władze były ostrzegane. Po pierwsze, jak podaje agencja Reutera, tamtejszy wywiad miał dostać ostrzeżenia od kolegów z Indii - na kilkanaście i na kilka dni przed atakiem, a także na kilka godzin przed pierwszą eksplozją. Ponadto miała być gotowa lista z nazwiskami potencjalnych zamachowców, ale nigdy nie dotarła do premiera kraju. Do masakry przyznaje się tzw. Państwo Islamskie, ale nie ma na to niezależnego potwierdzenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Przed Sri Lanką kolejny problem. Kraj musi się liczyć z drastycznym spadkiem wpływów

  Przed Sri Lanką kolejny problem. Kraj musi się liczyć z drastycznym spadkiem wpływów

  Tragedia na Sri Lance jest ogromna. Ponad 320 zabitych, w tym dziesiątki obcokrajowców z co najmniej dziewięciu państw. W ten sposób terroryści osiągnęli między innymi to, że zadali potężny cios tamtejszej turystyce. Sri Lanka musi być gotowa nie tylko na to, by uporać się z tą tragedią, ze śledztwem i wzmocnieniem bezpieczeństwa narodowego, ale musi też być gotowa na spadek liczby przyjezdnych. To spotkało inne państwa po podobnych tragediach. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Notre Dame nie ma dachu, tak jak i my!". Protest na rzecz bezdomnych przed katedrą

  "Notre Dame nie ma dachu, tak jak i my!". Protest na rzecz bezdomnych przed katedrą

  Przed paryską katedrą odbyła się we wtorek demonstracja na rzecz wsparcia osób bezdomnych. Co ma jedno z drugim wspólnego? W zeszłym tygodniu katedra Notre Dame bardzo ucierpiała z powodu pożaru. Prezydent Francji natychmiast zadeklarował, że będzie odbudowana, a francuscy bogacze zadeklarowali ogromne sumy, by projekt się powiódł. Efekt? Na odbudowę zebrano już miliard euro. Dlatego Francuzi w potrzebie pytają: a co z nami? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Hiszpanii nowa prawicowa partia szybko zyskuje popularność

  W Hiszpanii nowa prawicowa partia szybko zyskuje popularność

  Vox to nowa prawicowa partia w Hiszpanii. Pod przewodnictwem Santiago Abascala od jesieni cieszy się rosnącym poparciem wśród Hiszpanów. Z przeprowadzonych w marcu sondaży wynika, że Vox może zdobyć około 30 mandatów w 350-osobowym Kongresie Deputowanych w wyborach 28 kwietnia. Partia opowiada się między innymi za ograniczeniem autonomii hiszpańskich regionów i jest zdeklarowanym przeciwnikiem katalońskich secesjonistów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Rosyjscy lekarze przeszczepili 10-latkowi oba płuca i wątrobę

  Rosyjscy lekarze przeszczepili 10-latkowi oba płuca i wątrobę

  Niezwykła operacja w Rosji - chirurdzy przeszczepili 10-letniemu chłopcu dwa płuca i wątrobę. Przedsięwzięcie było bardzo skomplikowane, wymagało kilku zespołów medycznych, i trwało 16 godzin. Do tej pory takich prób podejmowano się tylko na Zachodzie, ale bezskutecznie. Tym razem - w ośrodku w Moskwie - pełen sukces, a pacjent, chłopiec o imieniu Michaił, ma wkrótce wrócić do domu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Rebelia przeciwko wyginięciu" nie gaśnie. "Nadejdzie moment, gdy politycy będą musieli nas posłuchać"

  "Rebelia przeciwko wyginięciu" nie gaśnie. "Nadejdzie moment, gdy politycy będą musieli nas posłuchać"

  Zatrzymano ich ponad tysiąc, ale niespecjalnie tym się martwią i protestują dalej. Rebelia przeciwko wyginięciu, czyli aktywiści, którzy od ponad tygodnia blokują kilka kluczowych miejsc w Londynie, by nagłośnić potrzebę walki ze zmianą klimatu. Odwiedzili również plac przed brytyjskim parlamentem. Mają zamiar pomaszerować do dzielnic biznesowych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Trzecie dziecko księżnej Kate kończy rok. Księżna Meghan wkrótce urodzi

  Trzecie dziecko księżnej Kate kończy rok. Księżna Meghan wkrótce urodzi

  Książę Louis skończył we wtorek roczek. Syn księcia Williama i księżnej Kate jest trzecim dzieckiem królewskiej pary i jest piąty w kolejce do brytyjskiego tronu. Z okazji urodzin Louisa Pałac Kensington opublikował trzy nowe zdjęcia małego księcia - wszystkie zrobione przez Księżną Kate. Nie mniej interesująca jest kwestia dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego, które ma urodzić się lada dzień. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kruczyński: służby powinny być przygotowane do działania w sytuacji kryzysowej

  Kruczyński: służby powinny być przygotowane do działania w sytuacji kryzysowej

  - Zawsze trzeba brać pod uwagę to, czy jest bezpiecznie - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Michał Cessanis z "National Geographic Traveler" i "Dzień dobry TVN". Odpowiedział w ten sposób na pytanie - czy wybierając kierunek zagranicznej podróży powinniśmy brać pod uwagę zagrożenie terrorystyczne. Dodał jednak, że nie należy wpadać w panikę ani skrajności. Służby powinny być przygotowane do działania w sytuacji kryzysowej - uważa Andrzej Kruczyński, były oficer GROM z Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  czytaj więcej »
 • Dla nich Zachód to Polska. "Żaden z kandydatów mnie nie przekonuje na 100 procent"

  Dla nich Zachód to Polska. "Żaden z kandydatów mnie nie przekonuje na 100 procent"

  Ukraińcy mieszkający w Polsce pilnie śledzą wybory prezydenckie w ich ojczyźnie. Na kogo oni zagłosują i czym będą się kierować? Dla młodych istotne są trzy kluczowe sprawy: by Ukraina dawała takie możliwości, że można będzie tam wrócić i godnie żyć, by zakończyła się wojna na wschodzie kraju, by dalej zbliżać się do Unii Europejskiej oraz NATO. Wybór mają trudny - z obecnego prezydenta nie są zadowoleni, a czar jego rywala prysł. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Irlandii Północnej zginęła dziennikarka. Oto rodzi się "nowa IRA"

  W Irlandii Północnej zginęła dziennikarka. Oto rodzi się "nowa IRA"

  Londonderry to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Irlandii Północnej. Są w nim bardzo aktywni Republikanie, czyli zwolennicy zjednoczenia Irlandii. Policjanci szukali broni i ładunków wybuchowych w jednym z domów. Zostali zaatakowani petardami i koktajlami Mołotowa. W trakcie zamieszek jeden z zamaskowanych mężczyzn zaczął strzelać - kula trafiła w głowę Lyrę McKee. 29-letnia dziennikarka zmarła w szpitalu. Policja uważa, że za atakiem stoi organizacja określająca się jako Nowa IRA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Nie potrafimy odpowiedzieć dzieciom, co się z nimi stanie gdy skończą 18 lat". Problem brytyjskich rodzin zastępczych

  "Nie potrafimy odpowiedzieć dzieciom, co się z nimi stanie gdy skończą 18 lat". Problem brytyjskich rodzin zastępczych

  Po brexicie tysiące europejskich dzieci mogą znaleźć się w ogromnych tarapatach. Chodzi o te, które znajdują się w brytyjskim systemie opieki zastępczej - choćby w rodzinach zastępczych - ale nie są obywatelami Wielkiej Brytanii. Istnieje obawa, że z powodu braku odpowiednich dokumentów po brexicie ich status będzie nieokreślony. W efekcie mogą zostać pozbawione prawa dostępu do opieki zdrowotnej lub edukacji. Jedyną receptą może być przyznanie im brytyjskiego obywatelstwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Holendrzy chcą zatrudnić wolontariuszy, by chronili tulipany przed turystami

  Holendrzy chcą zatrudnić wolontariuszy, by chronili tulipany przed turystami

  Słynne holenderskie tulipany są zagrożone. Szkodnik ma dwie nogi, dwie ręce i głowę, z której nie korzysta - chodzi bowiem o człowieka, który te piękne kwiaty zadeptuje. Szkodnik pochodzi z zagranicy, bo największe straty powodują turyści. Organizacja zrzeszająca holenderskich rolników poszukuje wolontariuszy do ochrony kwiatów. Ich zadaniem miałoby być informowanie turystów o wyznaczonych ścieżkach i zakazie deptania roślin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jan Piekło: Poroszenko był niezłym prezydentem

  Jan Piekło: Poroszenko był niezłym prezydentem

  - Rzeczywiście, to nie jest tak, że Poroszenko przegrał tą debatę. On się dostosował właściwie do warunków Zełenskiego - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Jan Piekło, były ambasador Polski na Ukrainie. - Trzeba powiedzieć zupełnie uczciwie, że prezydentem Poroszenko był niezłym - dodał. Jego zdaniem nie ma odwrotu od zwrotu Ukrainy ku zachodowi.

  czytaj więcej »
tvnpix