Fakty o Świecie

 • Foto: tvn24 | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Chcą zakazić wolontariuszy koronawirusem. "Będziemy obserwować rozwój choroby od samego początku"
 • Gospodarka w czasach epidemii. "Z lockdownem czy bez lockdownu i tak ucierpimy"

"To będzie bardzo trudna prezydentura, być może najtrudniejsza w amerykańskiej historii"

Ostatnie przedwyborcze starcie Donalda Trumpa i Joe Bidena. Kandydaci w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego zmierzą się w telewizyjnej debacie. - Nie mam za dużych oczekiwań, co od nadchodzącej debaty. Myślę, że prezydent Trump nie będzie kimś więcej niż sobą i jak dotychczas będzie pokazywał swój temperament - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Zbigniew Pisarski, prezes Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. - Jeżeli Donald Trump nie zrobi czegoś niekonwencjonalnego, to nie odwróci niekorzystnej dla siebie dynamiki wyborczej - zauważył doktor Marcin Zaborowski z "Res Publica Nowa". - Wszystko będzie jeszcze w grze póki te wybory nie nastąpią - skomentowała doktor Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK, Centrum Stosunków Międzynarodowych. Z kolei Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji zwrócił uwagę, że zwycięzcę wyborów może czekać trudna kadencja. - To będzie bardzo trudna prezydentura, być może najtrudniejsza w amerykańskiej historii - powiedział gość programu.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "COVID-19 sprawił, że trywializowanie Holokaustu sięgnęło zenitu"

  "COVID-19 sprawił, że trywializowanie Holokaustu sięgnęło zenitu"

  27 stycznia na świecie obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Upamiętnia on rocznice wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że antysemityzm znowu przybiera na sile - zwłaszcza w Europie. Negatywne zjawisko napędza przede wszystkim pandemia COVID-19. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Mobilizacja na Ukrainie, Zachód przeprowadza pilne konsultacje

  Mobilizacja na Ukrainie, Zachód przeprowadza pilne konsultacje

  USA i NATO odrzuciły główne roszczenia Moskwy w sprawie tak zwanych gwarancji bezpieczeństwa. Strona rosyjska domagała się między innymi domagała się od USA i państw Zachodu prawnych gwarancji zablokowania rozszerzania NATO na Wschód, zwłaszcza o Ukrainę. Teraz ruch po stronie Władimira Putina, jednak - nie czekając na jego odpowiedź - politycy w różnych formatach kontynuują dyplomatyczną misję na rzecz deeskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Na Ukrainie mobilizacja sił. Tych cywilnych też, bo także zwykli obywatele szykują się do obrony kraju. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zwierzę na pokładzie prywatnego odrzutowca? To nowa moda w Hongkongu

  Zwierzę na pokładzie prywatnego odrzutowca? To nowa moda w Hongkongu

  Prywatny odrzutowiec dla twojego psa - takie ogłoszenia są coraz bardziej popularne w Hongkongu, a popyt jest ogromny. Powodem takiego zainteresowania jest brak możliwość przetransportowania swojego pupila rejsowymi połączeniami lotniczymi ze względu na rządowe ograniczenia i zakazy poszczególnych linii lotniczych. Materiał telewizji CNN.

  czytaj więcej »
 • Imprezy na Downing Street. Brytyjczycy oburzeni postawą Borisa Johnsona

  Imprezy na Downing Street. Brytyjczycy oburzeni postawą Borisa Johnsona

  Boris Johnson w ogniu krytyki w związku ze skandalem dotyczącym organizowania imprez na Downing Street w czasie lockdownu. Sprawa wywołała polityczne wrzenie, ale także oburzenie społeczne. Potępienie dla premiera wyrażają głośno między innymi ci Brytyjczycy, którzy w tym czasie stracili swoich bliskich i nie mogli się z nimi pożegnać. Materiał telewizji CNN.

  czytaj więcej »
 • "Sprzedaliśmy swoje nerki, teraz musimy sprzedać nasze dzieci"

  "Sprzedaliśmy swoje nerki, teraz musimy sprzedać nasze dzieci"

  Kryzys humanitarny w Afganistanie jest tak poważny, że rodzice sprzedają swoje dzieci, by mieć pieniądze na jedzenie. Coraz więcej Afgańczyków próbujących wiązać koniec z końcem decyduje się też na sprzedaż organów. Jednak nawet pieniądze ze sprzedaży organów to często za mało, żeby przetrwać. Materiał telewizji Sky News.

  czytaj więcej »
 • Ambasador Ukrainy: Polska jest gotowa przekazać nam sprzęt i amunicję

  Ambasador Ukrainy: Polska jest gotowa przekazać nam sprzęt i amunicję

  Świat uważnie obserwuje sytuację na wschodzie Europy. Wokół granic Ukrainy zostały zgromadzone liczne siły rosyjskie, ale nikt nie zna dalszych zamiarów Władimira Putina. Kolejne kraje przekazują Ukrainie broń i amunicję. Polska jeszcze tego nie zrobiła, ale ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca powiedział, że jest taka gotowość ze strony polskiej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Napięcie na linii Rosja-Ukraina. Amerykańscy żołnierze postawieni w stan wyższej gotowości

  Napięcie na linii Rosja-Ukraina. Amerykańscy żołnierze postawieni w stan wyższej gotowości

  Politycy wciąż mają nadzieję na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, ale muszą też szacować ryzyko. Stąd decyzja Amerykanów o mobilizacji wojska. Ponad osiem tysięcy żołnierzy w bazach USA ma być gotowych do szybkiego przemieszczenia się do Europy. Jest też deklaracja "totalnej jednomyślności" w sprawie Ukrainy po wideokonferencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena i europejskich przywódców. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kryzys humanitarny w Afganistanie. W Oslo trwają rozmowy z talibami

  Kryzys humanitarny w Afganistanie. W Oslo trwają rozmowy z talibami

  W Afganistanie trwa największy na świecie kryzys humanitarny - ocenia amerykański magazyn "The New Yorker". W kraju funkcjonuje ułamek przychodni, brakuje leków, a medycy nie dostają wynagrodzeń. 97 procent mieszkańców żyje poniżej progu ubóstwa, a miliony głodują. W takiej atmosferze w Oslo zaczynają się rozmowy talibów z międzynarodowymi dyplomatami na temat pomocy dla Afganistanu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Sekretarz stanu USA: jesteśmy gotowi na zjednoczoną, szybką i surową odpowiedź

  Sekretarz stanu USA: jesteśmy gotowi na zjednoczoną, szybką i surową odpowiedź

  W piątek odbyło się spotkanie sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena i ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa. Rozmowy zakończyły się bez przełomu, ale Blinken zapowiedział, że jakakolwiek rosyjska agresja na Ukrainę spotka się ze zdecydowaną reakcją Zachodu, reakcją bardzo bolesną dla Rosji. Ławrow zapewnił jednak, że Kreml ataku na Ukrainę nie przeprowadzi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "W 2014 roku podeszwy odklejały się od butów naszych żołnierzy. Teraz nic takiego już nie zobaczycie"

  "W 2014 roku podeszwy odklejały się od butów naszych żołnierzy. Teraz nic takiego już nie zobaczycie"

  Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapewnił w Genewie, że Kreml żadnej inwazji na Ukrainę nie planuje, ale ci, którzy mieszkają w pobliżu granicy, nie wierzą w te zapewnienia. Najbardziej boją się dzieci z obwodu donieckiego, które przez ostatnie lata słyszą wybuchy i wystrzały z karabinów. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski apeluje do rodaków o spokój, ale jednocześnie wojsko przygotowuje się do odparcia ewentualnego ataku. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix