Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters TV | Video: Angelika Maj / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Oscary 2023. Te filmy będą walczyć o statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy
 • Erdogan odmawia poparcia kandydatury Szwecji do NATO

Generał Petr Pavel faworytem przed drugą turą wyborów

Druga tura wyborów prezydenckich w Czechach odbędzie się w piątek i w sobotę. Generał Petr Pavel ma w sondażach wyraźną przewagę. Dlatego były premier Andrej Babisz zaostrzył kampanię i wypomina konkurentowi komunistyczną przeszłość, a także straszy wojną. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Angelika Maj / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Hiszpania: maltretowanie chartów nie zostanie szybko ukrócone

  Hiszpania: maltretowanie chartów nie zostanie szybko ukrócone

  To jedna, jeśli nie jedyna tradycja hiszpańskiej prowincji, z której Hiszpanie nie mogą być dumni. Chodzi o walki chartów - psów myśliwskich, które są przez swoich właścicieli nierzadko brutalnie tresowane, jeśli nie maltretowane. Hiszpański socjalistyczny rząd zapowiedział gruntowną zmianę przepisów dotyczących hodowli zwierząt, by proceder ukrócić, ale potem się z tego wycofał. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Niemcy zgodzili się przekazać swoje czołgi Ukrainie. Podobnie Amerykanie

  Niemcy zgodzili się przekazać swoje czołgi Ukrainie. Podobnie Amerykanie

  Po długiej zwłoce Berlin w końcu zgodził się na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard 2. Jak mówi niemiecki minister spraw zagranicznych, trafią do Ukraińców najpóźniej do końca marca. Niemcy zgodzili się ponadto, by ze swoich zasobów te czołgi przekazały Ukrainie też inne kraje. Swoje czołgi Abrams przekażą też Amerykanie. Kremlowska dyktatura, który rozpętała tę zbrodniczą napaść, narzeka na bezpośrednie zaangażowanie Zachodu w konflikt. Joe Biden mówi: te czołgi nie będą stanowić zagrożenia dla rosyjskich żołnierzy, jeśli wrócą oni do Rosji, gdzie ich miejsce. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Andrej Babisz walczy o prezydenturę. Kim jest "czeski Trump"?

  Andrej Babisz walczy o prezydenturę. Kim jest "czeski Trump"?

  Andrej Babisz walczy o to, by zostać kolejnym prezydentem Czech. Nazywany jest nawet "czeskim Trumpem". Na pytanie, czy w przypadku ewentualnego ataku na Polskę lub kraje bałtyckie Czechy powinny wysłać swoje wojska do pomocy, stwierdził, że z pewnością nie. Później szybko się z tych słów wycofał, tłumacząc, że jego kraj wypełni zobowiązania wobec sojuszników z NATO. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: znany prawnik oskarżony o zamordowanie rodziny

  USA: znany prawnik oskarżony o zamordowanie rodziny

  W Karolinie Południowej przed sądem stanął Richard "Alex" Murdaugh. Jest oskarżony o to, że z zimną krwią zamordował swoją żonę i jednego z synów. Dotychczas na sali sądowej zajmował on inne miejsce. Był wziętym prawnikiem pochodzącym ze znanej i wpływowej rodziny - aż trzech jego krewnych pełniło funkcję prokuratorów okręgowych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Brazylii chce zatrzymać niszczenie Amazonii

  Prezydent Brazylii chce zatrzymać niszczenie Amazonii

  Amazonia to płuca ziemi i jeden z najważniejszych pomników przyrody na planecie. Poprzedni prezydent Brazylii - Jair Bolsonaro - i jego wspólnicy robili dużo, aby te płuca zmasakrować. Obecny prezydent - Luiz Inácio Lula da Silva - Puszczy Amazońskiej idzie z odsieczą. Do walki z gangami, które wycinają drzewa i kłusują, nowe brazylijskie władze wysyłają specjalnych agentów i policję. Być może trzeba będzie uruchomić nawet wojsko. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • UNICEF: 5 milionów ukraińskich dzieci ma problem z dostępem do nauki

  UNICEF: 5 milionów ukraińskich dzieci ma problem z dostępem do nauki

  Od początku wojny w Ukrainie, w wyniku bombardowań i ostrzałów, zniszczonych lub uszkodzonych zostało tysiące szkół i przedszkoli. Według organizacji UNICEF aż 5 milionów ukraińskich dzieci ma problem z dostępem do nauki. Rosyjskie ataki wymierzone w infrastrukturę krytyczną, sprawiły, że edukacja zdalna stała się wyzwaniem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix