Fakty o Świecie

 • Film "CODA" będzie pokazywany w każdym kraju z napisami
  Foto: Apple
 • Jak rozpoznać stan zdrowia kota? Powstała specjalna aplikacja
 • 16-letni Oscar cierpi na chorobę neurogenetyczną. Ojciec stworzył dla niego specjalny egzoszkielet

Film "CODA" będzie pokazywany w każdym kraju z napisami

Film "CODA" to przełomowe podejście do osób niesłyszących w zakresie dostępu do kultury. Ten amerykański obraz opowiada o życiu osób niesłyszących, grają w nim niesłyszący aktorzy, a w kinach będzie pokazywany z napisami - także w krajach anglojęzycznych. To ma zachęcić producentów innych filmów, by również decydowali się na podobny krok, aby zachęcić osoby niesłyszące do odwiedzania kin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Angelika Maj / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Świat stoi u progu kryzysu żywnościowego spowodowanego wojną w Ukrainie

  Świat stoi u progu kryzysu żywnościowego spowodowanego wojną w Ukrainie

  Ukraina zaopatruje w zboże kilkadziesiąt krajów świata. Tylko w ubiegłym roku zabezpieczyła żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów ludzi. Teraz pola są niszczone przez rosyjską machinę wojenną, a silosy z zapasami i porty transportujące zboże celowo bombardowane. Zdaniem ukraińskiego ministra rolnictwa sutki tego kryzysu świat poważnie odczuje już w lipcu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wielu Rosjan wakacje spędzi w kraju. To efekt sankcji

  Wielu Rosjan wakacje spędzi w kraju. To efekt sankcji

  W Rosji wakacje w kraju będą w tym roku popularne, bo lista dostępnych zagranicznych kierunków jest bardzo okrojona. Ponadto w Rosji nie działają ani europejskie systemy płatnicze, ani międzynarodowe platformy wynajmu krótkoterminowego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Po pandemicznej przerwie powróciło Forum Ekonomiczne w Davos

  Po pandemicznej przerwie powróciło Forum Ekonomiczne w Davos

  Forum Ekonomiczne w Davos wraca po dwóch latach pandemicznej przerwy, wyjątkowo nie wśród ośnieżonych alpejskich stoków, ale kwitnących górskich łąk. Od lat w tym szwajcarskim kurorcie najważniejsi i najbogatsi ludzie na świecie spotykali się, by dyskutować o globalnych problemach i wyzwaniach. W 2022 roku kryzysów do omówienia, niestety, nie brakowało. Wojna w Ukrainie czy zmiany klimatyczne to tylko niektóre z nich. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: wojsko zajmie się dystrybucją mleka w proszku

  USA: wojsko zajmie się dystrybucją mleka w proszku

  Sprawa mleka w proszku stała się w Stanach Zjednoczonych sprawą wielkiej wagi. Do tego stopnia, że dystrybucją deficytowego towaru zajmie się teraz wojsko. Mleka brakuje, bo zamknięta została jedna z głównych fabryk. Zdesperowani rodzice, których pociechy żywione są pokarmem modyfikowanym, chwytają się każdej metody, by napełnić butelki i wymagające specjalnej diety brzuszki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Afgańskie prezenterki otrzymały zakaz pokazywania swoich twarzy na wizji

  Afgańskie prezenterki otrzymały zakaz pokazywania swoich twarzy na wizji

  Afgańskie prezenterki nie mogą pokazywać swoich twarzy w telewizji - to nowe zasady ogłoszone przez talibów. Kobiety przyznają, że bardzo trudno jest im wytrzymać na antenie przez kilka godzin z zasłoniętymi twarzami, ale za złamanie nakazu mogą nawet stracić pracę. Ukarani mogą zostać też ich pracodawcy. Dziennikarki obawiają się, że wkrótce zostaną całkowicie wykluczone z zawodu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: Oklahoma dąży do niemal całkowitego zakazu aborcji

  USA: Oklahoma dąży do niemal całkowitego zakazu aborcji

  W czwartek stanowy parlament Oklahomy przyjął ustawę o niemal całkowitym zakazie aborcji. Jedynie podpis gubernatora dzieli stan od wprowadzenia najsurowszego prawa antyaborcyjnego w całych Stanach Zjednoczonych. Nowa ustawa zakazuje aborcji na każdym etapie ciąży. Zabiegi mają być nadal możliwe w nagłych przypadkach medycznych, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Inflacja w Wielkiej Brytanii sięgnęła 9 procent

  Inflacja w Wielkiej Brytanii sięgnęła 9 procent

  Tak drogo w Zjednoczonym Królestwie nie było od 40 lat. Inflacja sięgnęła właśnie dziewięciu procent. Prawie wszyscy obywatele szukają oszczędności - a niektórzy szukają dodatkowej pracy. Niestety - sytuacja szybko się nie poprawi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: kobiety i mężczyźni grający w piłkę nożną mają zarabiać tyle samo

  USA: kobiety i mężczyźni grający w piłkę nożną mają zarabiać tyle samo

  W Stanach Zjednoczonych kobiety i mężczyźni grający w piłkę nożną mają zarabiać tyle samo. Walka o finansowe równouprawnienie trwała od dziesięcioleci. Piłkarki dziękują dziś zawodniczkom, które tę batalię rozpoczęły. Udało się, bo skutecznie obaliły argumenty, że kobieca piłka nożna nikogo nie interesuje, albo, że dzieci nie noszą koszulek z ich nazwiskami. Co więcej - to właśnie Amerykanki są wielokrotnymi mistrzyniami świata w piłce nożnej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix