Fakty o Świecie

 • Foto: TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • "Uczestniczymy wszyscy w wielkim eksperymencie społecznym"
 • "Część tego pokolenia może być stracona"

"To już powoduje erozję zaufania naszych partnerów i wiarygodności Polski"

Co może stracić Polska na zawetowaniu unijnego budżetu? - Bardzo istotna jest kwestia tych pieniędzy z funduszu odbudowy, które nas mogą ominąć. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli Polska zawetuje (budżet UE - przyp.red.) to pozostałe 25 państw się porozumie i stworzą fundusz na te 25 państw - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Alicja Defratyka, starszy analityk SpotData, autorka projektu ciekaweliczby.pl. - Najprawdopodobniej wstrzymane zostaną zupełnie nowe programy wieloletnie, które jeszcze nie są zatwierdzone - dodał profesor Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. - To dotyka także strat, które są stratami wymiernymi nie tylko w pieniądzach, dlatego że to co się dzieje już powoduje erozję zaufania naszych partnerów i wiarygodności Polski - ocenił Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. - Bez tego tak naprawdę nie będziemy się rozwijać - skomentowała ekonomistka Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Napastnik strzelał z łuku, zabił pięć osób

  Napastnik strzelał z łuku, zabił pięć osób

  Traktujemy to jak akt terroryzmu - mówią norweskie służby o ataku w mieście Kongsberg niedaleko stolicy. Napastnik, strzelając z łuku, zabił tam 5 osób. Jak podaje policja to człowiek, który przeszedł na islam i co do którego istniały obawy, że się zradykalizował. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS

  czytaj więcej »
 • Do pracy tylko z zielonym certyfikatem. "Rząd zmusza nas do szczepień"

  Do pracy tylko z zielonym certyfikatem. "Rząd zmusza nas do szczepień"

  Chcesz iść do pracy? Musisz mieć tak zwaną zieloną przepustkę - takie prawo będzie od jutra obowiązywać we Włoszech. Certyfikat przysługuje każdej osobie, która albo się zaszczepiła, ma negatywny wynik testu na koronawirusa lub niedawno wyszła z choroby. Za brak przepustek grożą kary finansowe. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA. Gigantyczny problem z łańcuchem dostaw

  USA. Gigantyczny problem z łańcuchem dostaw

  To będą trudne święta w USA, bo na półkach może zabraknąć wszystkiego. Chodzi o niebywały zator w łańcuchu dostaw. Jego symbolem jest to, co dzieje się obok kalifornijskich portów. Wygląda to jak regularny korek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nowa "gorączka złota" na Grenlandii

  Nowa "gorączka złota" na Grenlandii

  Ustępujący przez zmiany klimatu lód odkrywa niezmierzone bogactwa naturalne Grenlandii. Należąca do Danii wyspa ma dostęp do ogromnych złóż ropy naftowej, uranu i metali rzadkich. To te ostatnie wzbudzają największe zainteresowanie świata. Są niezbędne przy produkcji wielu nowoczesnych technologii. "New York Times" pisze nawet o nowej gorączce złota. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Holenderscy naukowcy opracowali strzykawki bezigłowe

  Holenderscy naukowcy opracowali strzykawki bezigłowe

  Holenderscy naukowcy opracowali bezigłową metodę wykonywania zastrzyków. Wszystko dzięki tak zwanemu pistoletowi bąbelkowemu, czyli strzykawce bezigłowej. Dzięki nowej technologii wstrzyknięcie preparatu twa krócej niż ukąszenie komara, a ciecz wnika płytko pod naskórek nie dotykając zakończeń nerwowych, przez co nie czuć bólu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Coraz więcej zgonów z powodu COVID-19 w Rumuni i Rosji

  Coraz więcej zgonów z powodu COVID-19 w Rumuni i Rosji

  W Rumunii co 6 minut z powodu COVID-19 umiera człowiek. W Rosji z kolei w ciągu ostatniej doby odnotowano największą liczbę zgonów od początku pandemii. Co wspólnego mają te kraje? W obu jest dramatycznie niski odsetek zaszczepionych mieszkańców. Materiał "Faktów o  Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Japońscy naukowcy wyprodukowali stek Kobe metodą biodruku 3D

  Japońscy naukowcy wyprodukowali stek Kobe metodą biodruku 3D

  Japońscy naukowcy pobrali komórki macierzyste od krów rasy Wagyu i - wykorzystując biodruk 3D - wydrukowali stek. Na razie nie wiadomo, czy stek z drukarki jest tak samo delikatny i soczysty jak prawdziwy, bo przed degustacją wołowinę trzeba jeszcze dokładnie przebadać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W nowym komiksie postać Supermana będzie biseksualna

  W nowym komiksie postać Supermana będzie biseksualna

  W piątym wydaniu serii komiksów DC "Superman: Son of Kal-El" Jon Kent okaże się osobą biseksualną. Bohater zakocha się w reporterze Jayu Nakamurze. Twórcy komiksu podkreślają, że dzięki temu odbiorcy biseksualni mogą po prostu łatwiej utożsamić się z tak nadludzką postacią. Z kolei działacze na rzecz mniejszości liczą na to, że każda taka sytuacja w fikcyjnym świecie będzie skutkować większą tolerancją w tym prawdziwym. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kopenhaga: w mieście wyznaczono strefy, do których nie mają wstępu określone osoby karane

  Kopenhaga: w mieście wyznaczono strefy, do których nie mają wstępu określone osoby karane

  W Kopenhadze wyznaczono cztery strefy, do których wstępu nie mają osoby z przeszłością kryminalną związaną z użyciem broni, materiałów wybuchowych i aktami wandalizmu. Wszystkie strefy znajdują się w centralnej części Kopenhagi. Obejmują cztery ruchliwe nocą ulice, przy których znajduje się wiele pubów, klubów i restauracji. Zakaz przebywania w strefach obowiązuje od północy do piątej rano. Porządku mają pilnować policyjne patrole. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Światowe media o prounijnych manifestacjach w Polsce

  Światowe media o prounijnych manifestacjach w Polsce

  Światowe media opisują niedzielne protesty, które obyły się na ulicach wielu polskich miast. "Masowe protesty w związku z obawami o wyjście z Unii", "obie strony gotowe do walki", "zostajemy - krzyczą Polacy" - to tylko kilka z nagłówków. Manifestacje miały związek z ubiegłotygodniowy wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że określone przepisy UE w zakresie, o który zapytał premier, są niekonstytucyjne. W oczach demonstrantów wyrok to "prawny polexit", który może zwiastować prawdziwe wyjście Polski z Unii. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix