Fakty o Świecie

"Jak Demokraci byli u władzy, to bardziej dbali o granicę południową"

- Jak się patrzy na lata, kiedy Obama był prezydentem, to już pewne pieniądze na to, żeby wzmocnić granicę z Meksykiem, były przegłosowane - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS amerykanista Bogdan Szafrański. - Jak Demokraci byli u władzy, to bardziej dbali o granicę południową - stwierdził. Drugi gość programu, amerykanista Artur Wróblewski, ocenił z kolei, że "polityka polega na szukaniu kompromisu" - Na tym polega demokracja, że chroni się prawa mniejszości różnych - dodał.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Był zawsze młody". Świat mody żegna "Cesarza"

  "Był zawsze młody". Świat mody żegna "Cesarza"

  Był prawdziwą ikoną mody. Jego kreacje nosiły księżna Diana, Claudia Schiffer i Madonna. Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Ekscentryczny projektant przez lata zarządzał domem mody Chanel. Znany był ze swojego niepowtarzalnego stylu. Zawsze w ciemnym garniturze, krawacie do kołnierzyka w stójkę i ciemnych okularach. Mawiał, że koszula to najważniejszy element stroju, a noszenie dresów uznawał za dowód na utratę kontroli nad własnym życiem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • 16 stanów kontra Trump. Pozywają prezydenta USA

  16 stanów kontra Trump. Pozywają prezydenta USA

  16 amerykańskich stanów nie zgadza się z decyzją prezydenta Trumpa, który wprowadził stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem. Dzięki niemu chce sfinansować mur, bo stan wyjątkowy umożliwia prezydentowi rozporządzanie publicznymi pieniędzmi w celu rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Protestujący mówią, że sytuacja wcale kryzysowa nie jest, że prezydent łamie podział władzy i że rozporządza pieniędzmi podatników w sposób, który jest dla nich niekorzystny. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zagroził Clinton, mówi o sobie "socjalista". Sanders ogłosił start w wyborach

  Zagroził Clinton, mówi o sobie "socjalista". Sanders ogłosił start w wyborach

  Dla jednych - jest komunistą, dla innych - człowiekiem, który całe życie poświęcił walce ze społecznymi nierównościami, który chce dla Amerykanów tego, co w Europie jest normą - jak opieka zdrowotna, płatne urlopy rodzicielskie i dodatkowe prawa dla pracowników. Bernie Sanders ogłosił, że znowu zawalczy o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podczas ostatnich wyborów prowadził wyrównaną walkę z Hillary Clinton. Czy tym razem się uda? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "To będzie największa recesja od lat". Wielkie firmy wycofują się z Wysp

  "To będzie największa recesja od lat". Wielkie firmy wycofują się z Wysp

  Czy wielki biznes ucieknie z Wysp Brytyjskich? To już nie tylko brexitowa groźba. Japoński producent samochodów Honda zapowiedział zamknięcie swojej fabryki w Swindon. Firma zaprzecza jakoby miało to coś wspólnego z brexitem, ale to już kolejny wielki producent wycofujący się z Wysp. Wcześniej podobną decyzję podjął Nissan. Zaniepokojone wyraża też Airbus. Najwięksi producenci ostrzegają - wyjście bez umowy będzie katastrofą. A Brytyjczycy już odczuwają na własnej skórze jak bolesną podjęli decyzję. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Trzy dni urlopu po rozwodzie. Pomysł posłów budzi kontrowersje

  Trzy dni urlopu po rozwodzie. Pomysł posłów budzi kontrowersje

  Kto wziął rozwód, dostanie 3 dni wolnego - taki pomysł pojawił się wśród rumuńskich polityków. Zwolennicy takiej zmiany prawa mówią, że dzięki temu osoby po tak ciężkim doświadczeniu będą miały chwilę na dojście do siebie i na załatwienie spraw urzędowych. Ale nie wszyscy są przekonani. Krytycy twierdzą, że po rozwodzie taki urlop niewiele da, bo trauma trwa od dawna. Ponadto, że to dyskryminacja, bo co z tymi, którzy rozstają się, choć nie są w związkach małżeńskich?

  czytaj więcej »
 • "To prawdziwa legenda". Lokomotywa parowa wróciła na tory

  "To prawdziwa legenda". Lokomotywa parowa wróciła na tory

  W obwodzie twerskim, ok. 350 kilometrów na wschód od Moskwy, znajduje się lokomotywa parowa, która od ponad 40 lat odbywa regularne kursy. Tory nie ucierpiały podczas bombardowań w trakcie wojny, a renesans przedsięwzięcia to głównie efekt wysiłków pewnego pasjonata dawnych kolei. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Urlop po rozwodzie? Orłowski: czysto populistyczny pomysł

  Urlop po rozwodzie? Orłowski: czysto populistyczny pomysł

  - Żyjemy w tych czasach, kiedy populizm jednak triumfuje - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Witold Orłowski, główny ekonomista PWC i rektor uczelni Vistula. Skomentował w ten sposób pomysłu rumuńskich polityków, którzy chcą wprowadzenia trzech dni urlopu po rozwodzie. Jego zdaniem w krajach populistycznych takie decyzje łatwo się podejmuje. Zdaniem psychologa Andrzeja Komorowskiego, "Rumuni są od lat krajem wysoce socjalnym".

  czytaj więcej »
 • Grupa Wyszehradzka solidaryzuje się Polską. Szczyt w Izraelu odwołany

  Grupa Wyszehradzka solidaryzuje się Polską. Szczyt w Izraelu odwołany

  Szczyt w Izraelu odwołany. Grupa Wyszehradzka, która miała spotkać się w Jerozolimie, w ten sposób solidaryzuje się Polską. Nasza delegacja odwołała przyjazd z powodu skandalicznej wypowiedzi izraelskiego szefa MSZ. Polityk powiedział między innymi, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Antysemicki incydent podczas protestu "żółtych kamizelek". Ofiarą Alain Finkielkraut

  Antysemicki incydent podczas protestu "żółtych kamizelek". Ofiarą Alain Finkielkraut

  Antysemicki incydent w czasie protestu "żółtych kamizelek" w Paryżu. Ofiarą napaści słownej jest znany francuski filozof, żyd polskiego pochodzenia, Alain Finkielkraut. Członkowie ruchu "żółtych kamizelek" podczas sobotniego marszu wykrzykiwali pod jego adresem hasła: między innymi "drań" i "brudni syjoniści". Prokuratura już wszczęła dochodzenie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Dołączyła do dżihadystów, dziś chce wrócić do ojczyzny. Mówi, że niczego nie żałuje

  Dołączyła do dżihadystów, dziś chce wrócić do ojczyzny. Mówi, że niczego nie żałuje

  Cztery lata temu uciekła z domu. Wyjechała do Syrii i została żoną dżihadysty. Teraz 19-letnia Brytyjka chce wrócić. Dziewczyna mieszka w syryjskim obozie dla uchodźców. Na świat przyszło jej trzecie dziecko. Kobieta boi się o jego życie. Dwójka jej wcześniejszych dzieci zmarła z niedożywienia i chorób. Władze Wielkiej Brytanii nie chcą jednak zezwolić Shamimie na powrót. Kobieta udzieliła pierwszego telewizyjnego wywiadu. Mówi, że popełniła błąd, ale niczego nie żałuje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Trybunał arbitrażowy zajmuje się sprawą Caster Semenyi

  Trybunał arbitrażowy zajmuje się sprawą Caster Semenyi

  To będzie jedno z najważniejszych orzeczeń w historii sportu. Trybunał srbitrażowy w Lozannie zajmuje się sprawą Caster Semenyi. Biegaczka pozwała Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Skarży się na to, że nie pozwala się jej się rywalizować z kobietami i zmusza do przyjmowania leków obniżających testosteron. Jego poziom w ciele Caster jest tak wysoki jak u mężczyzn. Zdaniem stowarzyszenia - to nie fair w stosunku do innych zawodniczek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Uśmiechnięci robotnicy, pracujący ku czci wodza. Propagandowy film z Korei Północnej

  Uśmiechnięci robotnicy, pracujący ku czci wodza. Propagandowy film z Korei Północnej

  Uśmiechnięci i wypoczęci robotnicy. Pracują w pocie czoła. Ku czci wodza. Dla dobra wspaniałego kraju, który jest po prostu rajem. Tak w dużym skrócie wygląda film propagandowy, przygotowany przez reżim Kim Dzong Una. Obraz bardzo różni się od rzeczywistości opisywanej przez tych, którym z Korei Północnej udało się uciec. Oni mówią o biedzie, głodzie i niewolnictwie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix