Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters TV
 • Były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM opowiedział o misji w Afganistanie
 • Można go spotkać w tramwaju, metrze lub na promie. Podróżujący pies skradł serca mieszkańców Stambułu

"Zaczynamy wierzyć, że dziewczynka została uprowadzona z namiotu"

4-letnia Cleo, która w miniony weekend zaginęła w Australii, mogła zostać uprowadzona - twierdzi policja zajmująca się sprawą. Dziewczynka przebywała z rodziną na kempingu. Gdy w sobotę rano jej matka się obudziła, namiot był otwarty, a dziewczynki w nim nie było. Władze wyznaczyły milion australijskich dolarów nagrody za informacje, które pomogą odnaleźć dziewczynkę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Zaginęła 42-latka. Policja znalazła jej samochód w stawie, ktoś chciał zniszczyć numery identyfikacyjne

Monika Wilgorska-Stanewicz wyszła z domu 9 lipca i od tamtego czasu nie nawiązała kontaktu z...

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę. Dziewczynka przebywała z rodziną na kempingu Blowholes w Macleod na zachodzie Australii.

- Około 20:00 Cleo poszła spać. Nakarmiłam moją młodszą córkę, ona też zasnęła. Potem zjedliśmy kolację i również poszliśmy spać - relacjonuje Ellie Smith, matka zaginionej dziewczynki.

Cleo spała w osobnej części namiotu ze swoją młodszą siostrą. Według matki dziewczynka przebudziła się o godzinie 1:30, bo chciała pić, potem poszła spać. Gdy kobieta wstała około 6 rano, dziewczynki i jej śpiwora nie było.

- Zaczęliśmy jej szukać. Chcieliśmy się upewnić, że nie ma jej gdzieś w pobliżu namiotu. Potem wsiedliśmy do samochodu, sprawdzaliśmy okolicę. Dorastaliśmy tu. Sprawdziliśmy wszystkie miejsca, do których chodziliśmy będąc dziećmi. Kiedy nie mogliśmy jej znaleźć, zawiadomiliśmy policję - opowiada matka zaginionej 4-latki.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania Cleo. W akcję zaangażowano łodzie, drony, śmigłowce i wojsko. Sprawdzono okoliczne zabudowania i szopy. Dziewczynki szukają też lokalni mieszkańcy - na razie bezskutecznie.

- Ktoś wie, co stało się z Cleo. Ktoś ma wiedzę, która mogłaby nam pomóc. Jest milion powodów, dla których ta osoba powinna się do nas zgłosić - przekazał Col Blanch, zastępca komisarza policji w Australii Zachodniej.

Cleo mogła zostać uprowadzona

Białystok: Syryjka z hipotermią rozpoznana na zdjęciach, które wysłał do szpitala jej mąż

Przez 13 dni nikt w Polsce nie wiedział, kim jest kobieta, która razem z grupą innych migrantów...

Funkcjonariusze stwierdzili, że zamek błyskawiczny w namiocie, w którym spała Cleo był tak wysoko, że dziewczynka nie byłaby w stanie go dosięgnąć. Służby sprawdzają wszelkie możliwe scenariusze i nie wykluczają, że Cleo mogła zostać porwana.

- Na podstawie zebranych informacji i tego, że poszukiwania trwają już tyle czasu i nie udało nam się zlokalizować Cleo, zaczynamy wierzyć, że dziewczynka została uprowadzona z namiotu - przekazał nadinspektor Rod Wilde.

Policja sprawdza osoby, które w miniony weekend przebywały na kempingu. Jedna z nich twierdzi, że w sobotę nad ranem słyszała odjeżdżający samochód - policja bada ten trop. Przesłuchała też wszystkich zarejestrowanych przestępców seksualnych w okolicy. Na tę chwilę służby nie mają żadnych podejrzanych.

- Policja wykonuje swoją pracę, wszystkie siły są na miejscu, ale to oczy i uszy mieszkańców są zawsze najbardziej przydatne w takich śledztwach - zwracał uwagę Col Blanch.

Na kemping prowadzi tylko jedna droga. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć nagrania z kamer samochodowych. Rząd Australii Zachodniej wyznaczył milion dolarów nagrody za informacje, które doprowadzą do odnalezienia Cleo.

- Wiem, że jest silna. Cleo jest wcześniakiem, urodziła się osiem tygodni przed terminem. Od pierwszego dnia była silna. Wiem, że poradzi sobie ze wszystkim, z czym musi się teraz mierzyć - mówi matka zaginionej dziewczynki.

Autor: Justyna Kazimierczak / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kolejne śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie

  Kolejne śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie

  Ukraińska prokuratura prowadzi już 14 tysięcy śledztw w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych. Spraw zaczęło przybywać, gdy śledczy dostali się na tereny, z których wyparto Rosjan. Prokuratorzy starają się docierać także w miejsca, gdzie jeszcze trwają walki. Chcą jak najszybciej zabezpieczyć tam dowody rosyjskiego bestialstwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Moskwicz zamiast Renault. Rosja zapowiedziała wskrzeszenie marki i produkcję nowych modeli

  Moskwicz zamiast Renault. Rosja zapowiedziała wskrzeszenie marki i produkcję nowych modeli

  Moskwicz to samochód, który przez lata był marzeniem obywateli Związku Radzieckiego. Teraz stał się marzeniem rosyjskich decydentów. Chcą oni odrodzenia marki po tym, jak ostatnio Renault wycofał się z działalności w Rosji. Szczegóły dotyczące ożywienia Moskwicza nie zostały ujawnione, ale wielu fanów marki sceptycznie podchodzi do pomysłu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Brytyjczycy przez wzrost cen rezygnują z "fish and chips"

  Brytyjczycy przez wzrost cen rezygnują z "fish and chips"

  Brytyjska kulinarna tradycja w opałach. Mowa o daniu "fish and chips", czyli rybie z frytkami, która przez dziesięciolecia była jednym z najpopularniejszych lunchów. Posiłek przez podwyżkę cen stał się tak drogi, że coraz mniej ludzi jest w stanie go kupić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Tragedia w Teksasie. 18-latek zabił 21 osób

  Tragedia w Teksasie. 18-latek zabił 21 osób

  Kiedy, na miłość boską, przeciwstawimy się lobby broni palnej - pyta prezydent Joe Biden po kolejnej masakrze, w której zginęły dzieci. 21 osób zastrzelił 18-latek w szkole podstawowej w amerykańskim stanie Teksas. Najpierw postrzelił swoją babcię, a potem poszedł do kompleksu szkół, w którym kiedyś się uczył. Karabiny szturmowe kupił sobie na 18. urodziny. Policja przerwała atak zabijając sprawcę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Poradniki, kursy strzelania, kuloodporne plecaki. Tak Amerykanie przygotowują się na masowe strzelaniny

  Poradniki, kursy strzelania, kuloodporne plecaki. Tak Amerykanie przygotowują się na masowe strzelaniny

  Tylko w ciągu ostatnich 10 dni doszło do trzech strzelanin w USA. W Ameryce tak jest od lat - zbrodnie się napędzają, pojawiają się naśladowcy. To rodzaj epidemii, która jest już częścią rzeczywistości społecznej. Do tego stopnia, że w odpowiedzi na kolejne tragedie amerykańskie władze publikują porady, jak przetrwać - instruktażowe filmiki, co zrobić, gdy do biura, sklepu, szkoły wejdzie napastnik z bronią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Władze Siewierodoniecka: Rosjanie celowo ostrzeliwują schrony, w których są cywile

  Władze Siewierodoniecka: Rosjanie celowo ostrzeliwują schrony, w których są cywile

  Ekipa telewizji Sky News odwiedziła Siewierodonieck w obwodzie ługańskim - miasto, które znajduje się pod ciągłym ostrzałem. Zdaniem władz obwodowych Rosjanie dobrze wiedzą, w których miejscach są schrony i z premedytacją ostrzeliwują cywilów. Przed wojną w Siewierodoniecku mieszkało około stu tysięcy ludzi. Wielu z nich wyjechało, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę. Na miejscu zostały głównie osoby starsze. Część z nich twierdzi, że przyzwyczaiła się do ciągłych bombardowań i choć jest im trudno, nie zamierzają nigdzie wyjeżdżać.

  czytaj więcej »
 • Komisja Europejska chce skuteczniej karać rosyjskich oligarchów

  Komisja Europejska chce skuteczniej karać rosyjskich oligarchów

  Komisja Europejska proponuje zmianę przepisów tak, by konfiskować majątki rosyjskich oligarchów, którzy próbują obejść sankcje. Na przykład wywieźć jacht z Lazurowego Wybrzeża lub Costa del Sol. Takie działanie byłoby przestępstwem, co dawałoby władzom prawo do konfiskaty na przykład owego jachtu. Pieniądze z takiego zajętego majątku mógłby pomóc Ukrainie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Świat stoi u progu kryzysu żywnościowego spowodowanego wojną w Ukrainie

  Świat stoi u progu kryzysu żywnościowego spowodowanego wojną w Ukrainie

  Ukraina zaopatruje w zboże kilkadziesiąt krajów świata. Tylko w ubiegłym roku zabezpieczyła żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów ludzi. Teraz pola są niszczone przez rosyjską machinę wojenną, a silosy z zapasami i porty transportujące zboże celowo bombardowane. Zdaniem ukraińskiego ministra rolnictwa sutki tego kryzysu świat poważnie odczuje już w lipcu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wielu Rosjan wakacje spędzi w kraju. To efekt sankcji

  Wielu Rosjan wakacje spędzi w kraju. To efekt sankcji

  W Rosji wakacje w kraju będą w tym roku popularne, bo lista dostępnych zagranicznych kierunków jest bardzo okrojona. Ponadto w Rosji nie działają ani europejskie systemy płatnicze, ani międzynarodowe platformy wynajmu krótkoterminowego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix