Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters | Video: Angelika Maj / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Astronauci na pokładzie ISS pokazali, jak wygląda codzienne życie w kosmosie
 • Jedna z najsłynniejszych gal świata powróciła po ponad dwóch latach przerwy

Talibowie ograniczają prawa kobiet, choć próbują się kreować na umiarkowanych

Talibowie chcą wprowadzić w Afganistanie prawo szariatu i jednocześnie przekonać świat, że nie są tacy źli. Nie ma jednak wątpliwości, że ograniczają prawa kobiet - na przykład wprowadzając segregację ze względu na płeć na uczelniach. Po przejęciu władzy przez talibów Afganistan znalazł się w kryzysie gospodarczym. Zagraniczne banki zamroziły środki należące do rządu Afganistanu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Angelika Maj / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kobieta z amnezją znaleziona w Chorwacji. Policja ustaliła jej tożsamość

  Kobieta z amnezją znaleziona w Chorwacji. Policja ustaliła jej tożsamość

  12 września na skale na wyspie Krk w Chorwacji została odnaleziona kobieta, która nie miała przy sobie żadnych dokumentów i telefonu, i która najwyraźniej straciła pamięć. Chorwacka policja zdołała ustalić jej tożsamość. To 57-letnia Daniela Adamcova, która przez kilka lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie projektowała biżuterię dla gwiazd. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Szwajcaria przeprowadzi referendum w sprawie małżeństw osób tej samej płci

  Szwajcaria przeprowadzi referendum w sprawie małżeństw osób tej samej płci

  W niedzielę Szwajcarzy w drodze referendum zdecydują, czy wprowadzić możliwość zawierania małżeństw jednopłciowych z prawem do adopcji dzieci. W Szwajcarii od 14 lat legalne są związki partnerskie, które nie mają jednak pełni praw przysługujących małżeństwom. Sondaże wskazują, że zwolennicy legalizacji małżeństw jednopłciowych mają przewagę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Unijna komisarz porozmawia z Mariuszem Kamińskim

  Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Unijna komisarz porozmawia z Mariuszem Kamińskim

  Unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson w piątek ma porozmawiać z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Polska, w przeciwieństwie do Litwy i Łotwy, na razie nie zwróciła się o pomoc do Frontexu. Niewykluczone, że Ylva Johansson również przybędzie do Polski. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Gabby Petito zasługuje na sprawiedliwość"

  "Gabby Petito zasługuje na sprawiedliwość"

  22-letnia Gabby Petito padła ofiarą zabójstwa. Blogerka, której ciało odnaleziono w Parku Narodowym w Wyoming, na początku lipca razem ze swoim partnerem wyruszyła w samochodową podróż ze wschodniego wybrzeża na zachód. Zaginięcie dziewczyny jej rodzina zgłosiła policji 11 września. Jej partner wrócił z wyprawy 1 września, wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją. Kilkanaście dni temu zniknął. FBI przeszukało jego dom i go poszukuje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zmiany klimatyczne w centrum niemieckiej kampanii wyborczej do Bundestagu

  Zmiany klimatyczne w centrum niemieckiej kampanii wyborczej do Bundestagu

  Zmiany klimatyczne są jednym z głównych tematów niemieckiej kampanii przed niedzielnymi wyborami do Bundestagu. Wszystkie liczące się w tym wyścigu partie mówią o konieczności podjęcia zdecydowanych działań, by powstrzymać katastrofę klimatyczną. Tragiczne powodzie, które latem wystąpiły w Niemczech, są najlepszym dowodem na to, że trzeba działać szybko. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Mieszkańcy San Marino w drodze referendum mają zdecydować o legalizacji aborcji

  Mieszkańcy San Marino w drodze referendum mają zdecydować o legalizacji aborcji

  W niedzielę w San Marino odbędzie się referendum w sprawie legalizacji aborcji, która obecnie jest tam prawnie zakazana. Kobiecie, która zdecyduje się przerwać ciążę, grożą trzy lata więzienia. Dla lekarzy przeprowadzających zabieg kara jest dwukrotnie wyższa. Tak surowe prawo obowiązuje w San Marino nieprzerwanie od 1865 roku i jest jednym z najostrzejszych w Europie. Referendum dotyczy legalizacji aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, a także po tym terminie, jeśli ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Strzelanina na rosyjskim uniwersytecie. 18-letni student zabił 6 osób

  Strzelanina na rosyjskim uniwersytecie. 18-letni student zabił 6 osób

  Na rosyjskim uniwersytecie w mieście Perm w poniedziałek doszło do strzelaniny. Nie żyje 6 osób, a co najmniej 20 jest rannych. Rosyjskie media podają, że sprawcą jest 18-letni student tej uczelni. Miał zostać ranny podczas próby zatrzymania, gdy strzelił do policjanta, a ten odpowiedział ogniem. Napastnik trafił do szpitala. Wcześniej 18-latek na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o planowanym ataku. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ostatnia debata kandydatów na kanclerza Niemiec przed wyborami

  Ostatnia debata kandydatów na kanclerza Niemiec przed wyborami

  W niedzielę 26 września Niemcy wybiorą nowy parlament, nowy rząd i nowego kanclerza. Angela Merkel po 16 latach rządzenia rezygnuje i odchodzi na polityczną emeryturę. Jej potencjalni następcy stanęli w niedzielę do telewizyjnej debaty. Kto wypadł najlepiej i kto ma największe szanse na objęcie urzędu kanclerza? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix