Fakty ekstra

Zaskakująca jednomyślność opozycji. PiS i SLD chcą powtórzenia wyborów

Zaskakująca jednomyślność opozycji. PiS i SLD chcą powtórzenia wyborów

Zaskakująca jednomyślność opozycji. PiS i SLD chcą powtórzenia wyborów

Foto: PAP / EPA | Video: tvn24
Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zdania, że kadencja samorządów, które zostały wybrane w niedzielę, powinna być skrócona i konieczne jest rozpisanie nowych wyborów samorządowych. Podobnego zdania jest Leszek Miller, który spotkał się z szefem PiS i Jarosławem Gowinem w Sejmie. Politycy rozmawiali o sytuacji powstałej po wyborach samorządowych i problemach przy ogłaszaniu ich wyników.

Jak mówił Kaczyński, uczestnicy spotkania doszli do wielu wspólnych wniosków. „Po pierwsze to, co się dzisiaj dzieje, jest zagrożeniem dla systemu demokratycznego, bo wszystko zapowiada, że będziemy mieli do czynienia z takim wynikiem wyborów, w który naprawdę trudno uwierzyć i nie może być przyjęty jako prawdziwy” – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Obok skarg do sądów okręgowych zgłosimy pewne inicjatywy polityczno-prawne w parlamencie – ustawę, która pozwoli przeprowadzić nowe wybory samorządowe – zapowiedział Kaczyński. „Jest także inna możliwość, ale ona wymagałaby współpracy z premierem. Nie spodziewamy się, aby taka współpraca mogła mieć miejsce” – dodał lider PiS. Dlatego – w jego ocenie – potrzebna jest ustawa, która pozwoli, by obecna kadencja samorządów została bardzo skrócona i „by doszło do nowych wyborów”.

Bronisław Komorowski przeciwny pomysłom powtórzenia wyborów samorządowych

„Szaleństwo” – tak prezydent określi pomysł powtórzenia wyborów samorządowych i „nawoływanie do hurtowego odwoływania członków Państwowej Komisji Wyborczej. „Próba odwołania PKW podczas trwania wyborów to po prostu szaleństwo. Nie dajmy się...

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

SYGNAŁ, że PiS szuka koalicjanta po wyborach do parlamentu. PiS zakłada swoje zwycięstwo w tych wyborach. Poza tym w samorządach też chce z SLD być w koalicji, bo sami nic nie zwojują.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   tvnpix