Fakty ekstra

Szejk Bandar al-Khaibari naucza, że Ziemia nie obraca się wokół własnej osi

Szejk Bandar al-Khaibari naucza, że Ziemia nie obraca się wokół własnej osi

Szejk Bandar al-Khaibari naucza, że Ziemia nie obraca się wokół własnej osi

Video: Kinga Lewandowska / Fakty Online
Saudyjski duchowny jest przekonany, że Ziemia jest nieruchoma. Podczas wykładu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich saudyjski duchowny tłumaczył studentom, że niemożliwe jest, by Ziemia obracała się wokół własnej osi, bo wtedy samoloty często nie mogłyby dolecieć do celu. Swoją teorię szejk Bandar al-Khaibari poparł prezentacją przy użyciu szklanki z wodą. To nie jedyny przykład „odkrywcy”, który „obala” filary współczesnej nauki. Materiał Kingi Lewandowskiej.

Autor: Kinga Lewandowska / Źródło: Fakty Online

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
emiliangpux

Panie Tomaszu skacząc do góry udowodnił Pan że ziemia się nie obraca jak zawistne w powietrzu na 3 godziny znalazłbym sie wtedy tysiące kilometrów dalej gdybym opadł na ziemie :)

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Mirekot

   Cywilizowany świat pokazał szejkom, że Ziemia obraca się wokół pieniądza... A Kuwejt wie jak to wykorzystać.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     plmorpheus
     plmorpheus

     Szejk zapewne by chciał zeby Ziemią obracała się wokół szejka :D Zapewne jak szejk położy coś na szklance i ja przedstawi to to coś pewnie nie porusza się na tej szklance tylko zostaje w tym samym miejscu w którym to położył, a szklanka porusza się sama.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       bobas_ateiista
       bobas_ateiista

       Prosty pacholku żyjesz prawie na równiku...pojedz na linie rownika i zobacz jak woda ścieka...to proste doświadczenie...w lewo w prawo lub idealnie na rownym prosto to jak by było prosto to wszedzie prosto..i zdjęcia z kosmosu..jak wyglądają jak placek z kukurydzy który jesz na codzien.....myslę ze twoje nauki zakończyly się na profilu rozwiń

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         • Planują dwa historyczne wyczyny na K2. Andrzej zjedzie na nartach, jego brat to nagra

          Planują dwa historyczne wyczyny na K2. Andrzej zjedzie na nartach, jego brat to nagra

          Polski himalaista Andrzej Bargiel zamierza jako pierwsza osoba w historii zjechać na nartach z K2. Jego brat Bartłomiej Bargiel zamierza nagrać ten wyczyn specjalnie zmodyfikowanym dronem. Plan jest taki, że dron wleci na wysokość 8,6 tysięcy metrów, co też będzie pierwszym takim wyczynem. Obaj bracia zdradzili szczegóły wyprawy w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN Robertem Jałochą.

          czytaj więcej »
         • Unikalne zdjęcia z wyprawy na K2

          Unikalne zdjęcia z wyprawy na K2

          Zdjęcia, które wykonał dronem Maciej Siemaszko, operator "Faktów" TVN, który razem z reporterem Robertem Jałochą był w bazie pod K2, pokazują górę, bazę, himalaistów podczas trekkingu, czyli wszystko związane z Narodową Wyprawą na K2.

          czytaj więcej »
         • PiS umacnia się na czele. Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

          W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 38 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia. 20 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Po 8 procent badanych wskazało Nowoczesną i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

          czytaj więcej »
         • Niesamowita mobilizacja widzów "Faktów". "Padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców"

          Niesamowita mobilizacja widzów "Faktów". "Padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców"

          Ogromny sukces akcji "Szlachetna Paczka". "Dziś na liczniku rodzin mamy '0' - to znaczy, że WYGRALIŚMY walkę o każdą rodzinę" - pisze do redakcji "Faktów" TVN przedstawiciel Stowarzyszenia WIOSNA. Jak informuje, po wczorajszej emisji materiału w "Faktach" "padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców". "Wczoraj, dzięki Wam, wydarzyło się 30 tysięcy cudów" - dodaje organizator akcji.

          czytaj więcej »
         • "Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy"

          "Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy"

          To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Ja bym to nazwał nacjonalizmem albo faszyzmem po prostu - tak Krystian Lupa, jeden z najsłynniejszych polskich reżyserów teatralnych, ocenił Marsz Niepodległości, który 11 listopada po raz kolejny przeszedł ulicami Warszawy. - Nienawiść, agresja, lęk przed drugim, przed obcym zawłaszcza Boga, zawłaszcza wszystkie idee patriotyczne - dodał Lupa. Jego zdaniem dużo lepszą sytuacją byłoby, gdyby "nasz patriotyzm, nasze poczucie polskości związało się z pragnieniem czy marzeniem progresu". - Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy. Wydawało mi się, że młode pokolenia będą coraz bardziej otwarte. Przerażające jest to, że teraz rośnie w siłę generacja młodych ludzi, którzy biorą to coś wstecznego. I zastanawiam się skąd to się bierze? Gdzie ci młodzi ludzie tym nasiąkają? - ocenił Lupa. Z reżyserem rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

          czytaj więcej »
         • Autor książki o zamachu na Kennedy'ego: teorii spiskowych będzie więcej

          Autor książki o zamachu na Kennedy'ego: teorii spiskowych będzie więcej

          - Kiedy Lee Harvey Oswald przebywał w Meksyku, mówił otwarcie o planach zabicia Kennedy’ego - przypomina Philip Shenon, autor książki "Okrutne i szokujące morderstwo" o sekretach zamachu na Johna Kennedy'ego w 1963 r. W rozmowie z amerykańskim korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną ekspert podkreślił, że ujawnione przez administrację Donalda Trumpa tajne dokumenty w tej sprawie nie przyniosą sensacji, jednak na pewno będą paliwem dla kolejnych teorii spiskowych. - Nie znajdziemy tam niczego, co mogłoby na przykład sugerować, że w Dallas był drugi zabójca - podkreślił Shenon. Rozmowa miała miejsce jeszcze przed publikacją dokumentów przez administrację Donalda Trumpa.

          czytaj więcej »
         • Chora 14-latka chciała poprowadzić "Fakty" TVN. Marzenie spełnione

          Chora 14-latka chciała poprowadzić "Fakty" TVN. Marzenie spełnione

          Ewelina ma 14 lat, uwielbia rysować, czytać książki z gatunku fantasy, a w przyszłości chciałaby zostać - tak jak siostra - adwokatem. Jednak największym marzeniem dziewczyny było usiąść za stołem prowadzącego "Fakty" i przekazać informacje o najważniejszych wydarzeniach dnia. 23 lipca Ewelina, która ma guza rdzenia kręgowego, odwiedziła siedzibę TVN, gdzie zobaczyła, jak pracują redakcje "Faktów" TVN, TVN24 i TVN24 BiS. Dziewczyna poznała też Anitę Werner, która pokazała jej, na czym polega praca prowadzącego wiodący program informacyjny w kraju. Z takim przygotowaniem Ewelina była gotowa, żeby zasiąść przed kamerą i spełnić swoje marzenie. Spotkanie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wolontariuszy fundacji Mam Marzenie, której 14-latka jest podopieczną.

          czytaj więcej »
         tvnpix