Fakty ekstra

Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
- Ja się czuję komfortowo w tym rządzie, ponieważ mam misję, którą mi powierzono - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że "wszyscy ministrowie jej sprzyjają". W taki sposób Streżyńska odniosła się do krytyki ze strony szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz rzeczniczki PiS Beaty Mazurek.

Streżyńska we wtorek w programie "Gość Radia Zet" przyznała, że strona rządząca więcej powinna stawiać na rozwój, niż na wydatki socjalne. Dodała, że w tej kwestii często nie zgadza się z innymi członkami rządu.

Zdaniem Streżyńskiej "filozofia socjalna wypełniania wszystkich obietnic wyborczych w pierwszym roku, jest trudna do akceptacji".

- Powinniśmy najpierw zarobić na te wydatki i te decyzje korzystne dla społeczeństwa i dopiero później ich dokonywać - argumentowała minister. - Nie możemy jako rząd dawać sygnału, że najważniejsze jest zrealizowanie obietnic wyborczych, a mniej ważne prowadzenie racjonalnej gospodarki finansowej - dodała.

Mówiła także, że nie zgadza się także z decyzją o militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Pytana czy konflikt z szefem MON Antonim Macierewiczem wisi w powietrzu, powiedziała, że nie chodzi o konflikt z ministrem obrony, ale o zasady, o podstawę podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza, militarne i cywilne.

Przyznała, że MON próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie. - Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u - powiedziała.

Minister cyfryzacji: nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi decyzjami rządu
Wideo: Radio Zet Minister cyfryzacji: nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi decyzjami rządu

"Co innego pani minister mówi w mediach, a co innego na Radzie Ministrów"

W środę do słów Streżyńskiej odniósł się w programie "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Powiedział, że nie słyszy tych głosów na posiedzeniu Rady Ministrów.

- Wczoraj byłem na Radzie Ministrów i pani minister Streżyńska nie wypowiadała się, nie zabierała głosu. Odnoszę takie wrażenie, że co innego pani minister mówi w mediach, a co innego na Radzie Ministrów. To jest taki dysonans - mówił.

Podkreślił, że jest przeciwnikiem Polski resortowej. Dodał, że ze słów Streżyńskiej pobrzmiewa mu myślenie: - Moje władztwo musi być szersze.

Mariusz Błaszczak w "Jeden na Jeden" o wypowiedzi minister Anny Streżyńskiej
Wideo: Jeden na Jeden TVN24 Mariusz Błaszczak w "Jeden na Jeden" o wypowiedzi minister Anny Streżyńskiej

Wypowiedź Streżyńskiej skrytykowała też rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek powiedziała w Radiu Zet, że nie dostrzega w rządzie sił, które chcą go rozbić, ale - jak dodała - nie zgadza się i nie akceptuje wypowiedzi m.in. minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Podkreśliła, że "nikt nikogo do niczego nie zmusza".

- Jeśli pani minister (Anna Streżyńska) nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, że jest jedną z twarzy tego rządu - mówiła.

Rzeczniczka PiS poinformowała, że sprawdziła aktywność minister Anny Streżyńskiej na posiedzeniach Rady Ministrów i "nigdy żadnych uwag, co do zmian, które my wprowadzamy na Radzie Ministrów, nie miała".

- Powiedziano mi, że pani minister aktywna specjalnie nie była i nigdy żadnych uwag do programu, do planów, do tego, co my proponujemy nie miała - oświadczyła Mazurek.

Mazurek: jeśli minister nie akceptuje działań rządu, dziwię się, że jest jego twarzą
Wideo: Radio Zet Mazurek: jeśli minister nie akceptuje działań rządu, dziwię się, że jest jego twarzą

"Można mieć różne zdania"

Do wypowiedzi szefowej resortu cyfryzacji odniosła się też premier Beata Szydło.

- Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów - mówiła premier.

- Można mieć różne zdania, są dyskusje. Dobre projekty rodzą się wtedy, gdy jest wokół nich dyskusja, ale ta dyskusja ma być dyskusją wewnętrzną, na posiedzeniach rządu czy na spotkaniach wewnętrznych po to, żebyśmy wypracowywali dobre rozwiązania - podkreśliła.

Szydło dodała, że wchodząc do rządu wszyscy ministrowie zobowiązali się realizować określony program. - I ten program realizujemy - mówiła premier. Jak dodała, w jej rządzie musi obowiązywać zasada lojalności, odpowiedzialności za słowo i umiarkowania w wypowiedziach medialnych. Apelowała do ministrów, by "wzięli sobie tę zasadę do serca".

Szefowa rządu zapowiedziała też, że w środę o godzinie 16 odbędzie się spotkanie z ministrami i z wiceministrami. Dodał, że w trakcie spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

Premier ostro o Streżyńskiej i "zasadzie lojalności". Dziś spotkanie z ministrami
Wideo: tvn24 Premier ostro o Streżyńskiej i "zasadzie lojalności". Dziś spotkanie z ministrami

Autor: dln / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
rm429
rm429

Pani Streżyńska nie pasuje do tego rządu złożonego z podnóżków prezesa konformistów.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   1
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Niesamowita mobilizacja widzów "Faktów". "Padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców"

    Niesamowita mobilizacja widzów "Faktów". "Padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców"

    Ogromny sukces akcji "Szlachetna Paczka". "Dziś na liczniku rodzin mamy '0' - to znaczy, że WYGRALIŚMY walkę o każdą rodzinę" - pisze do redakcji "Faktów" TVN przedstawiciel Stowarzyszenia WIOSNA. Jak informuje, po wczorajszej emisji materiału w "Faktach" "padły serwery i prawie wszystkie rodziny znalazły darczyńców". "Wczoraj, dzięki Wam, wydarzyło się 30 tysięcy cudów" - dodaje organizator akcji.

    czytaj więcej »
   • "Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy"

    "Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy"

    To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Ja bym to nazwał nacjonalizmem albo faszyzmem po prostu - tak Krystian Lupa, jeden z najsłynniejszych polskich reżyserów teatralnych, ocenił Marsz Niepodległości, który 11 listopada po raz kolejny przeszedł ulicami Warszawy. - Nienawiść, agresja, lęk przed drugim, przed obcym zawłaszcza Boga, zawłaszcza wszystkie idee patriotyczne - dodał Lupa. Jego zdaniem dużo lepszą sytuacją byłoby, gdyby "nasz patriotyzm, nasze poczucie polskości związało się z pragnieniem czy marzeniem progresu". - Byliśmy na dobrej drodze i z tej drogi zawracamy. Wydawało mi się, że młode pokolenia będą coraz bardziej otwarte. Przerażające jest to, że teraz rośnie w siłę generacja młodych ludzi, którzy biorą to coś wstecznego. I zastanawiam się skąd to się bierze? Gdzie ci młodzi ludzie tym nasiąkają? - ocenił Lupa. Z reżyserem rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

    czytaj więcej »
   • Autor książki o zamachu na Kennedy'ego: teorii spiskowych będzie więcej

    Autor książki o zamachu na Kennedy'ego: teorii spiskowych będzie więcej

    - Kiedy Lee Harvey Oswald przebywał w Meksyku, mówił otwarcie o planach zabicia Kennedy’ego - przypomina Philip Shenon, autor książki "Okrutne i szokujące morderstwo" o sekretach zamachu na Johna Kennedy'ego w 1963 r. W rozmowie z amerykańskim korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną ekspert podkreślił, że ujawnione przez administrację Donalda Trumpa tajne dokumenty w tej sprawie nie przyniosą sensacji, jednak na pewno będą paliwem dla kolejnych teorii spiskowych. - Nie znajdziemy tam niczego, co mogłoby na przykład sugerować, że w Dallas był drugi zabójca - podkreślił Shenon. Rozmowa miała miejsce jeszcze przed publikacją dokumentów przez administrację Donalda Trumpa.

    czytaj więcej »
   • Chora 14-latka chciała poprowadzić "Fakty" TVN. Marzenie spełnione

    Chora 14-latka chciała poprowadzić "Fakty" TVN. Marzenie spełnione

    Ewelina ma 14 lat, uwielbia rysować, czytać książki z gatunku fantasy, a w przyszłości chciałaby zostać - tak jak siostra - adwokatem. Jednak największym marzeniem dziewczyny było usiąść za stołem prowadzącego "Fakty" i przekazać informacje o najważniejszych wydarzeniach dnia. 23 lipca Ewelina, która ma guza rdzenia kręgowego, odwiedziła siedzibę TVN, gdzie zobaczyła, jak pracują redakcje "Faktów" TVN, TVN24 i TVN24 BiS. Dziewczyna poznała też Anitę Werner, która pokazała jej, na czym polega praca prowadzącego wiodący program informacyjny w kraju. Z takim przygotowaniem Ewelina była gotowa, żeby zasiąść przed kamerą i spełnić swoje marzenie. Spotkanie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wolontariuszy fundacji Mam Marzenie, której 14-latka jest podopieczną.

    czytaj więcej »
   • Uległ ciężkiemu wypadkowi, walczy o powrót do zdrowia

    Uległ ciężkiemu wypadkowi, walczy o powrót do zdrowia

    Reportaż jest rozszerzeniem sobotniego materiału w "Faktach", który opowiada historię Tomasza Brzeskiego. Sportowiec z Nowego Sącza między innymi biegał w maratonach, startował w triathlonie a także uprawiał narciarstwo wysokogórskie. 1 kwietnia na zawodach Pucharu Polski w skialpinizmie w Zakopanem uległ groźnemu wypadkowi.

    czytaj więcej »
   • Reporterka "Faktów" karmiła małe lwiątko

    Reporterka "Faktów" karmiła małe lwiątko

    Reporterka "Faktów", Marzanna Zielińska, miała okazję karmić lwiątko, które przeżyło incydent w zoo w Borysewie (woj. Łódzkie). W niedzielę w Zoo Safari jedna z lwic zaczęła rodzić na wybiegu. Na świat przyszły, na oczach zwiedzających, trzy małe lwiątka. Radość szybko została zastąpiona przerażeniem bo małe kocięta zostały odebrane matce przez trzy inne lwy, które były na wybiegu - samca i dwie samice. Pracownicy ogrodu starali się uratować lwiątka, ale przeżyło tylko jedno, które otrzymało imię "Lucky".

    czytaj więcej »
   • "Galaktyka Hugon". Benefis prof. Hugona Laseckiego

    "Galaktyka Hugon". Benefis prof. Hugona Laseckiego

    W sobotę, 3 czerwca, w Gdańsku odbył się benefis profesora Hugona Laseckiego, znanego malarza i rysownika, zatytułowany "Galaktyka Hugon". Centralnym punktem imprezy była wystawa prezentująca twórczość artysty, jego wieloletniego asystenta, prof. Krzysztofa Gliszczyńskiego oraz absolwentów jego pracowni. Nie zabrakło chwil wzruszenia, wspomnień i ciepłych słów.

    czytaj więcej »
   • Kto jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu?

    Kto jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu?

    W Teatrze Polskim we Wrocławiu nie jest jasne, kto pełni funkcje dyrektora. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę o odwołaniu Cezarego Morawskiego, ale wojewoda dolnośląski wstrzymał jej wykonanie, chociaż oficjalnie jej nie otrzymał. Aktorzy w jednym są zgodni – Teatr Polski trzeba ratować, a trwający spektakl polityczny prowadzi do jego upadku. O to, kto obecnie jest dyrektorem teatru i ma odpowiadać za jego przyszłość, pyta Robert Jałocha.

    czytaj więcej »
   • Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

    Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

    - Ja się czuję komfortowo w tym rządzie, ponieważ mam misję, którą mi powierzono - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że "wszyscy ministrowie jej sprzyjają". W taki sposób Streżyńska odniosła się do krytyki ze strony szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz rzeczniczki PiS Beaty Mazurek.

    czytaj więcej »
   • Odejście Misiewicza i kłopoty Petru. O tym mówiliśmy w "Faktach"

    Miniony tydzień rozpoczęła 7. rocznica katastrofy smoleńskiej oraz prezentacja, którą przygotowała specjalna podkomisja powołana przez Antoniego Macierewicza. W "Faktach" mówiliśmy także o kłopotach Ryszarda Petru w partii, reformie sądów przygotowanej przez Zbigniewa Ziobrę oraz o apelu matki niepełnosprawnego chłopca. Oto najchętniej oglądane materiały na stronie "Faktów" TVN:

    czytaj więcej »
   • Samoloty dla VIP-ów i spór o antykoncepcję. O tym mówiliśmy w "Faktach"

    Samoloty dla VIP-ów i spór o antykoncepcję. O tym mówiliśmy w "Faktach"

    Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy między innymi o sygnałach świadczących o planach rekonstrukcji rządu, nowych samolotach dla polskich VIP-ów oraz o politycznym sporze o dostęp do antykoncepcji. Ale były też informacje o planach ministra Szyszki dotyczących geotermii i o sąsiedzkim problemie w Łodzi. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

    czytaj więcej »
   • "Fundacja widmo" i najnowsze sondaże. O tym mówiliśmy w "Faktach"

    W mijającym tygodniu w "Faktach" TVN mówiliśmy o wielu ważnych i ciekawych tematach. W naszym programie pojawiły się informacje między innymi o tajemniczej "fundacji widmo" z milionami na koncie, o wypadku z udziałem wiceszefa MON oraz o najnowszym sondażu partyjnym. Ale były też informacje o pomocy jaką uzyskała matka z dziećmi, która wsiadła do złego pociągu czy o tym, jak pomaga Fundacja TVN "nie jesteś sam" dzięki wpływom z 1 procenta podatku. Oto najchętniej oglądane materiały na stronie "Faktów" TVN:

    czytaj więcej »
   tvnpix