Fakty ekstra

Sondaż prezydencki dla Faktów TVN i TVN24: będą dwie tury wyborów. Największy awans Kukiza

Sondaż prezydencki dla Faktów TVN i TVN24: będą dwie tury wyborów. Największy awans Kukiza

Sondaż prezydencki dla Faktów TVN i TVN24: będą dwie tury wyborów. Największy awans Kukiza

Video: Fakty TVN
Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższy weekend, to żaden z kandydatów nie zdobyłby wystarczającej liczby głosów, by wygrać wybory już w pierwszej turze. Według sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 najwięcej głosów zdobyłby Bronisław Komorowski (42%), którego popiera o 3 punkty procentowe ankietowanych mniej niż w marcowym sondażu. Na drugim miejscu wciąż jest Andrzej Duda (27%), zaś na trzecie miejsce awansował Paweł Kukiz (9%). W drugiej turze wyborów wygrałby Bronisław Komorowski.

Janusz Korwin Mikke, który w poprzednim sondażu Faktów z marca br. znajdował się na trzecim miejscu, spadł poza podium i stracił jeden punkt procentowy. Obecnie głosowałoby na niego 5% ankietowanych. Na piątej pozycji uplasowała się Magdalena Ogórek, na którą swój głos chce oddać 3% Polaków – w marcu poparcie dla kandydatki SLD deklarowało o jeden procent ankietowanych więcej. Tuż za Magdaleną Ogórek – na szóstym miejscu – w sondażu znalazł się Janusz Palikot z poparciem 2% ankietowanych. Na dalszych miejscach uplasowali się odpowiednio Adam Jarubas (1%), Grzegorz Braun (1%) oraz Marian Kowalski (1%). Wśród ankietowanych 4% nie wie, na kogo oddałoby swój głos – tyle samo odmówiło odpowiedzi.

Najnowszy sondaż prezydencki dla Faktów TVN i TVN24: Komorowski zyskuje, Duda też

Jeśli wybory prezydenckie odbyłyby się w tym tygodniu, to prawdopodobnie musiałaby się odbyć druga tura. Bronisław Komorowski zdobyłby 45 proc. głosów – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24. To wynik lepszy o trzy...

Kto wygra w drugiej turze wyborów?

Ostateczne starcie kandydatów w drugiej turze wyborów prezydenckich – według sondażu  – wygrałby Bronisław Komorowski. Wskazało na niego 55% ankietowanych, zaś na Andrzeja Dudę – 39%, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania. Niezdecydowanych osób jest 6% pytanych.

29.04.2015 | Sondaż prezydencki dla Faktów TVN i TVN24: w drugiej turze wygrywa Komorowski
Wideo: Fakty TVN 29.04.2015 | Sondaż prezydencki dla Faktów TVN i TVN24: w drugiej turze wygrywa Komorowski

Sondaż został przeprowadzony przez Millward Brown w dniu 28 kwietnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób w wieku powyżej 18 roku życia.

Sondaż partyjny dla Faktów TVN: PO i PiS z identycznym poparciem

Dwie główne partie z identycznym poparciem społecznym. Na Platformę Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35% Polaków – tak wynika z najnowszego sondażu poparcia politycznego Millward Brown dla Faktów TVN. Trzecią najpopularniejszą...

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe informacje

tvnpix