Fakty ekstra

Piotr Kraśko w zespole "Faktów" TVN i TVN24

Piotr Kraśko w zespole "Faktów" TVN i TVN24

Piotr Kraśko dołącza do zespołu "Faktów" TVN i TVN24

Foto: Krzysztof Dubiel / TVN
W lipcu do zespołu "Faktów" TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem "Faktów o Świecie" w TVN24 BiS i współprowadził weekendowe wydania "Dzień Dobry TVN". Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania "Faktów" TVN i "Fakty po Faktach" w TVN24.

- Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach - mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny "Faktów" TVN i TVN24. - Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce - dodaje.

- To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam - mówi Piotr Kraśko. - Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania - dodaje.

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, między innymi wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy uderzenie huraganu Katrina w USA. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates.

W TVN24 i TVN24 BiS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku razem z uczestnikami programu TVN "Wracajcie skąd przyszliście" przemierzył jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent TVP, pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie "Wiadomości", a w latach 2012-2016 był ich redaktorem naczelnym.

Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

Wideo: Fakty o Świecie TVN24 BiS Rozmowa Piotra Kraśki z Ołehem Sencowem

Autor: red / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix