Fakty ekstra

Jaworzno: urząd miasta do „koszenia” trawy zatrudnił... stado owiec

Jaworzno: urząd miasta do „koszenia” trawy zatrudnił... stado owiec

Liczące 40 sztuk stado „kosi” połacie traw na terenie dawnego kamieniołomu. Zwierzęta zostały „zatrudnione” przez Urząd Miasta w Jaworznie. Rozwiązanie to jest nie tylko ekonomiczne, ale też ekologiczne. Ma uchronić wyjątkową dla tego miejsca roślinność, oczyszczając jednocześnie to miejsce z chwastów. – To murawy kserotermiczne, czyli bogate siedliska roślinne związane z terenami, które są bardzo ciepłe. Zwierzęta są niezbędne dla funkcjonowania tego siedliska. Należy pamiętać, że tworzyły się one tu przez setki lat, właśnie w związku z wypasem owiec – komentował Marcin Tosza z Urzędu Miasta w Jaworznie.
Kraksa ma sprawne tylko dwie łapy, ale w zawodach pokonuje zdrowe psy

Kraksa ma sprawne tylko dwie łapy, ale w zawodach pokonuje zdrowe psy

Wzruszająca historia psa, który pomimo swojej niepełnosprawności biega w zawodach na orientację po górach i odnosi sukcesy. Suczka o imieniu Kraksa ma dwie sparaliżowane łapy i wielką wolę walki. Dziewięć lat temu Kraksa wpadła pod samochód. W wyniku wypadku złamała kręgosłup, a diagnozy lekarzy nie były optymistyczne. Poprzednia właścicielka porzuciła psa w lecznicy. Tam znalazła ją pani Magda, dzięki której suczka przeszła dwie operacje – w tym jedną ratującą jej życie. Teraz tworzą zgraną drużynę, która pokonuje bariery. O sile przyjaźni i życiu wbrew przeciwnościom – Katarzyna Sosulska.
Nowy sondaż zaufania: Duda i Kukiz liderami. Najmniej wiarygodni Korwin-Mikke, Palikot i Miller

Nowy sondaż zaufania: Duda i Kukiz liderami. Najmniej wiarygodni Korwin-Mikke, Palikot i Miller

Ponad tydzień po wygraniu II tury wyborów prezydenckich Andrzej Duda cieszy się największym wśród polityków zaufaniem społecznym. Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SA na zlecenie Faktów TVN i TVN24 zaufanie wobec prezydenta elekta deklaruje 40 proc. ankietowanych. Na przeciwnym biegunie liderami są ex aequo Janusz Korwin-Mikke i Janusz Palikot – 72 proc. badanych zapewnia, że nie ma do nich zaufania.
Politycy komentują sondażowe sukcesy Kukiza i Petru. „Pokażcie program i ludzi”

Politycy komentują sondażowe sukcesy Kukiza i Petru. „Pokażcie program i ludzi”

– Formacje, które w sondażach dostają po kilkanaście procent, powinny przedstawić konkretną ofertę. Pokażcie, jaki jest wasz program i jakie osoby będą wystawione na listach – apelował Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Minister pracy i polityki społecznej przyznał jednocześnie, że „słabszy” wynik PSL w ostatnim sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 mobilizuje jego partię do dalszej pracy. Z kolei Izabela Mrzygłocka (PO) wysokie notowania sondażowe formacji Pawła Kukiza (20 proc.) i Ryszarda Petru (10 proc.) określiła jako „efekt świeżości nowych ugrupowań, które się pojawiły”. – Sondaże pokazują tendencję zmiany w Polsce – skomentował Mariusz Błaszczak...
„Fakty z zagranicy” – nowy program na antenie TVN24 Biznes i Świat

„Fakty z zagranicy” – nowy program na antenie TVN24 Biznes i Świat

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. „Fakty z zagranicy” to najnowszy program na antenie TVN24 Biznes i Świat. Codziennie o 20:00 od poniedziałku do piątku można będzie zobaczyć materiały przygotowywane przez dziennikarzy działu zagranicznego Faktów TVN – Annę Czerwińską, Katarzynę Sławińską, Cezarego Grochota i Monikę Krajewską oraz korespondentów Faktów: Marcina Wronę, Macieja Worocha, Andrzeja Zauchę. W programie pojawią się także relacje dziennikarzy TVN24 BiŚ – Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski i Michała Sznajdera. „Fakty z zagranicy” współtworzą...
Wyniki late poll: Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

Wyniki late poll: Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

Sondaże late poll (obliczone przez Ipsos na podstawie oficjalnych wyników z 500 lokali wyborczych) dla TVN24, TVP1, TVP Info i Polsat wskazują Andrzeja Dudę jako zwycięzcę wyścigu o prezydenturę. 52 procent wyborców zadeklarowało głos oddany na niego. Przegrany Bronisław Komorowski z wynikiem 48 procent musi przełknąć gorycz porażki. Tym bardziej dotkliwej, że jeszcze kilka tygodni temu sondaże wskazywały jego bezapelacyjne zwycięstwo.
Na kogo zagłosuje Magdalena Ogórek?

Na kogo zagłosuje Magdalena Ogórek?

O jej poparcie w drugiej turze nie zabiegał ani Bronisław Komorowski, ani Andrzej Duda. Niewykluczone jednak, że o końcowym wyniku w niedzielnych wyborach przesądzi właśnie te 2,4 proc. wyborców, którzy wcześniej oddali głos na Magdalenę Ogórek. Do tej pory była kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta milczała, teraz – w rozmowie z reporterką Faktów Online Marią Mikołajewską – podsumowuje swoją kampanię, rozlicza partię, która finansowała jej start w wyborach, i zastanawia się, kogo poprze.
Dyskusja po debacie prezydenckiej zamieniła się w awanturę

Dyskusja po debacie prezydenckiej zamieniła się w awanturę

Przedstawicielom Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości puściły nerwy w czasie dyskusji w studiu TVN24 po czwartkowej debacie prezydenckiej. Nie tylko różnica zdań co do tego, kto był zwycięzcą debaty, ale właściwie każdy poruszany podczas rozmowy temat powodował kłótnię, przekrzykiwanie się, inwektywy. Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS, chciała nawet w pewnym momencie opuścić studio. Jak widać obozy obu kandydatów są na finiszu kampanii nastawione bardzo bojowo.
Saleta do Komorowskiego: mam nadzieję, że znokautuje pan IV RP

Saleta do Komorowskiego: mam nadzieję, że znokautuje pan IV RP

Prezydent spotkał się dziś z popierającymi go sportowcami. Od Przemysława Salety otrzymał rękawice bokserskie, w których były kick-bokser wygrał walkę przez nokaut. – Mam nadzieję, że pozwolą panu prezydentowi znokautować IV RP – życzył sportowiec kandydatowi do reelekcji. Komorowski zauważył, że ten atrybut może się przydać, bo dziś czeka go prawdziwa batalia – debata w TVN24, TVN i TVN24 BiŚ. Rękawice stały się także jednym z tematów konferencji sztabu Andrzeja Dudy. – „Zgoda i bezpieczeństwo” w rękawicach bokserskich… W końcu widać tą obłudę – atakował Marcin Mastalerek nawiązując do hasła Bronisława Komorowskiego.
tvnpix