Archiwum Faktów TVN: W katastrofie Tu-154 zginęło 96 osób (Fakty TVN z 11.04.2010 r.)
Autor: Krzysztof Skórzyński / Źródło: Fakty TVN
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Komentarze (0)



Autor: Krzysztof Skórzyński / Źródło: Fakty TVN
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
W katastrofie zginęli parlamentarzyści, generałowie, prezydenccy urzędnicy, szefowie wielu ważnych instytucji państwowych. Osierocili nie tylko swoje rodziny. Tak jak inni pasażerowie tego tragicznego lotu: bliscy oficerów pomordowanych w Katyniu, działacze społeczni, osoby zasłużone dla Polski – każda na swój sposób.
czytaj więcej »Już nie usta usta, ale wyłącznie masaż serca i to w rytmie Bee Gees. A jak ktoś nie lubi, to może być hit Ich Troje. W Faktach szybsza, lepsza i skuteczniejsza – i zdecydowanie łatwiejsza – rewolucyjna zmiana w zasadach pierwszej pomocy. 100 uderzeń na minutę na wagę ludzkiego życia nigdy nie było prostsze niż dziś.
czytaj więcej »Kursy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, dzień otwarty w pogotowiach ratunkowych – to mogła być wspaniała szansa, by się czegoś dowiedzieć. Akcję zorganizowano w całym kraju, ale pomysł wypalił głównie tam, gdzie była obecna minister zdrowia. Zresztą od kilku dni codziennie wokół niej gorąco. Promocja zdrowia, czy kampania wyborcza?
czytaj więcej »24.11.2004 | Był pasjonatem dziennikarstwa, wybitnym reporterem i świetnym prowadzącym. 20 listopada 2003 roku Marcin Pawłowski przegrał walkę z chorobą nowotworową. Cztery dni później na warszawskich Powązkach żegnali go rodzina, przyjaciele i widzowie. Marcin miał 33 lata.
czytaj więcej »18.03.2003 | Prezydent Aleksander Kwaśniewski i premier Leszek Miller potwierdzili, że nasza armia weźmie udział w misji rozbrojenia Iraku. Obaj decyzję tłumaczyli brakiem zgody na łamanie międzynarodowego prawa. – Prezydent i premier podjęli trudną decyzję. Nie można nie zauważyć, że postąpili odważnie, bo zdecydowali wbrew opinii publicznej – zauważa Marcin Pawłowski w materiale.
czytaj więcej »13.06.2003 | Na 11 miesięcy przed przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej Marcin Pawłowski sprawdzał, czy polityka rządu daje gwarancje pełnego wykorzystania tego faktu. Obawy pojawiały się z obu stron – z naszej byśmy nie stali się członkiem UE drugiej kategorii, a ze strony Brukseli, by ewentualne dotacje nie zostały przez nas zmarnotrawione. Reporter Faktów gorąco interesował się tą tematyką i bacznie obserwował przygotowania. Niestety – nie było mu dane doczekać wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
czytaj więcej »22.07.2003 | Afera, która wywołała trzęsienie ziemi na polskiej scenie politycznej, wybuchła pod koniec grudnia 2002 roku. Producent filmowy Lew Rywin za 17,5 miliona dolarów łapówki zaproponował redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej załatwienie korzystnych dla Agory zmian w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
czytaj więcej »24.01.1999 | W auli Politechniki Warszawskiej odbył się tradycyjny Bal Dziennikarzy. Jak co roku, na imprezie bawili się przedstawiciele wielu redakcji, ludzie świata nauki, kultury, a także politycy. Gościem honorowym był premier Jerzy Buzek. Dochód z imprezy został przekazany na zakup sprzętu medycznego dla Centrum Zdrowia Dziecka.
czytaj więcej »19 listopada 2006 roku w Faktach TVN został wyemitowany pierwszy materiał Dariusza Kmiecika. Nasz reporter opisuje w nim świat nielegalnego handlu organami. Stara się pokazać wszystkie aspekty tego wówczas palącego problemu – i tych, dla których przeszczep jest konieczny, by przeżyć, i tych, którzy z powodu biedy, decydują się sprzedać część swojego ciała.
czytaj więcej »Po sześciu latach nasi żołnierze kończą misję w Afganistanie. Jaki jest bilans naszej wojskowej obecności w tym kraju? Kamil Durczok i zespół Faktów towarzyszyli polskim żołnierzom podczas ich ostatnich świąt Bożego Narodzenia w Bazie Ghazni.
czytaj więcej »Walczył z apartheidem, był pierwszym czarnoskórym prezydentem RPA. Zmarł Nelson Mandela. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla miał 95 lat. Żegnał go cały świat. Anna Czerwińska poleciała do Afryki i pytała mieszkańców RPA, co po sobie zostawił „Papa Mandela”.
czytaj więcej »Dzisiaj już wiemy, do czego doprowadziły. Wtedy była to tylko zapowiedź tego, co nastąpi później. Protesty antyrządowe w Kijowie. Oto specjalne wydanie Faktów z zimnego, ale rozpalonego emocjami Majdanu.
czytaj więcej »Sześciu nowych ministrów i wicepremier Elżbieta Bieńkowska. W listopadzie premier przeprowadził zapowiadaną od kilku miesięcy rekonstrukcję rządu. Powstało też nowe superministerstwo – rozwoju i infrastruktury. Zmiany w rządzie analizował Krzysztof Skórzyński.
czytaj więcej »Ogromny pożar po wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim. Spłonęło dziesięć domów. Zginęły dwie osoby, a trzynaście zostało rannych. Według wstępnych ustaleń prokuratury – koparka wykonująca prace remontowe zahaczyła o rurę z gazem. Materiał Dariusza Prosieckiego.
czytaj więcej »Pod koniec października zmarł Tadeusz Mazowiecki, premier pierwszego niekomunistycznego rządu. Ze swoimi ministrami zbudował fundamenty nowego państwa. Przeprowadził kraj od katastrofy gospodarczej socjalizmu do prawdziwej demokracji i wolnego rynku.
czytaj więcej »