Archiwum Faktów TVN

Archiwum Faktów (2013): Specjalne wydanie z Afganistanu

Archiwum Faktów (2013): Specjalne wydanie z Afganistanu

Video: Fakty TVN
Po sześciu latach nasi żołnierze kończą misję w Afganistanie. Jaki jest bilans naszej wojskowej obecności w tym kraju? Kamil Durczok i zespół Faktów towarzyszyli polskim żołnierzom podczas ich ostatnich świąt Bożego Narodzenia w Bazie Ghazni.

Maciej Woroch o przyszłości Afganistanu

„W Afganistanie spadł pierwszy śnieg, co dobitnie oznacza, że zbliża się zima. To może również oznaczać, że przez najbliższe kilka miesięcy będzie spokojniej, ponieważ talibowie nie będą organizować zamachów. Czy tak rzeczywiście będzie?” –...

Dariusz Prosiecki: Polacy bardzo pomogli Afgańczykom

Ekipa Faktów TVN wraca do kraju po dwutygodniowym pobycie w polskiej bazie wojskowej w Afganistanie. Dariusz Prosiecki podkreśla, że chociaż to już ostatnia zmiana kontyngentu, a sytuacja w prowincji Ghazni bardzo się poprawiła w ciągu minionych...

Afganistan z lotu ptaka

To był standardowy lot rozpoznawczy w okolicach bazy w Ghazni. Zobaczcie relację z patrolu śmigłowcami Mi-17, z ekipą Faktów na pokładzie.

Afganistan: jak żołnierze szykują się do Świąt?

Reporter Faktów TVN Dariusz Prosiecki towarzyszył żołnierzom polskiego kontyngentu w bazie wojskowej w Ghazni. Jak wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia tam na miejscu, opowiedział w specjalnym materiale dla „Dzień dobry TVN”.

Redakcja Faktów w polskiej bazie wojskowej w Afganistanie

To było wyjątkowe wigilijne wydanie Faktów. 24 grudnia o 19:00 Kamil Durczok przywitał się z widzami prosto z polskiej bazy wojskowej w Ghazni w Afganistanie. Ekipa Faktów wróciła już do Polski. Zobaczcie relację z całego pobytu oraz podsumowania...

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Emmily
Emmily

Byliście fantastyczni!! Gratuluję całej ekipie i panu Kamiowi szczególnie, był niesamowity i taki...! Juz on wie najlepiej! Najlepsze informacje wigilijne, pełne cięzkich tematów przedstawionych z innej perspektywy!! Spokojnych reszty świat i wracajcie do bilskich i kraju bezpiecznie!!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Do rytmu

    Do rytmu

    Już nie usta usta, ale wyłącznie masaż serca i to w rytmie Bee Gees. A jak ktoś nie lubi, to może być hit Ich Troje. W Faktach szybsza, lepsza i skuteczniejsza – i zdecydowanie łatwiejsza – rewolucyjna zmiana w zasadach pierwszej pomocy. 100 uderzeń na minutę na wagę ludzkiego życia nigdy nie było prostsze niż dziś.

    czytaj więcej »
   • Na wypadek

    Na wypadek

    Kursy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, dzień otwarty w pogotowiach ratunkowych – to mogła być wspaniała szansa, by się czegoś dowiedzieć. Akcję zorganizowano w całym kraju, ale pomysł wypalił głównie tam, gdzie była obecna minister zdrowia. Zresztą od kilku dni codziennie wokół niej gorąco. Promocja zdrowia, czy kampania wyborcza?

    czytaj więcej »
   • Pogrzeb Marcina Pawłowskiego

    Pogrzeb Marcina Pawłowskiego

    24.11.2004 | Był pasjonatem dziennikarstwa, wybitnym reporterem i świetnym prowadzącym. 20 listopada 2003 roku Marcin Pawłowski przegrał walkę z chorobą nowotworową. Cztery dni później na warszawskich Powązkach żegnali go rodzina, przyjaciele i widzowie. Marcin miał 33 lata.

    czytaj więcej »
   • Kwaśniewski: Polska weźmie udział w misji w Iraku

    Kwaśniewski: Polska weźmie udział w misji w Iraku

    18.03.2003 | Prezydent Aleksander Kwaśniewski i premier Leszek Miller potwierdzili, że nasza armia weźmie udział w misji rozbrojenia Iraku. Obaj decyzję tłumaczyli brakiem zgody na łamanie międzynarodowego prawa. – Prezydent i premier podjęli trudną decyzję. Nie można nie zauważyć, że postąpili odważnie, bo zdecydowali wbrew opinii publicznej – zauważa Marcin Pawłowski w materiale.

    czytaj więcej »
   • Przygotowania Polski do wejścia do Unii Europejskiej

    Przygotowania Polski do wejścia do Unii Europejskiej

    13.06.2003 | Na 11 miesięcy przed przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej Marcin Pawłowski sprawdzał, czy polityka rządu daje gwarancje pełnego wykorzystania tego faktu. Obawy pojawiały się z obu stron – z naszej byśmy nie stali się członkiem UE drugiej kategorii, a ze strony Brukseli, by ewentualne dotacje nie zostały przez nas zmarnotrawione. Reporter Faktów gorąco interesował się tą tematyką i bacznie obserwował przygotowania. Niestety – nie było mu dane doczekać wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

    czytaj więcej »
   • Podsumowanie afery Rywina

    Podsumowanie afery Rywina

    22.07.2003 | Afera, która wywołała trzęsienie ziemi na polskiej scenie politycznej, wybuchła pod koniec grudnia 2002 roku. Producent filmowy Lew Rywin za 17,5 miliona dolarów łapówki zaproponował redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej załatwienie korzystnych dla Agory zmian w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

    czytaj więcej »
   • Charytatywny Bal Dziennikarzy

    Charytatywny Bal Dziennikarzy

    24.01.1999 | W auli Politechniki Warszawskiej odbył się tradycyjny Bal Dziennikarzy. Jak co roku, na imprezie bawili się przedstawiciele wielu redakcji, ludzie świata nauki, kultury, a także politycy. Gościem honorowym był premier Jerzy Buzek. Dochód z imprezy został przekazany na zakup sprzętu medycznego dla Centrum Zdrowia Dziecka.

    czytaj więcej »
   • Pierwszy materiał Dariusza Kmiecika w Faktach TVN

    Pierwszy materiał Dariusza Kmiecika w Faktach TVN

    19 listopada 2006 roku w Faktach TVN został wyemitowany pierwszy materiał Dariusza Kmiecika. Nasz reporter opisuje w nim świat nielegalnego handlu organami. Stara się pokazać wszystkie aspekty tego wówczas palącego problemu – i tych, dla których przeszczep jest konieczny, by przeżyć, i tych, którzy z powodu biedy, decydują się sprzedać część swojego ciała.

    czytaj więcej »
   • Archiwum Faktów (2013): Śmierć Nelsona Mandeli

    Archiwum Faktów (2013): Śmierć Nelsona Mandeli

    Walczył z apartheidem, był pierwszym czarnoskórym prezydentem RPA. Zmarł Nelson Mandela. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla miał 95 lat. Żegnał go cały świat. Anna Czerwińska poleciała do Afryki i pytała mieszkańców RPA, co po sobie zostawił „Papa Mandela”.

    czytaj więcej »
   • Archiwum Faktów (2013): Rekonstrukcja rządu

    Archiwum Faktów (2013): Rekonstrukcja rządu

    Sześciu nowych ministrów i wicepremier Elżbieta Bieńkowska. W listopadzie premier przeprowadził zapowiadaną od kilku miesięcy rekonstrukcję rządu. Powstało też nowe superministerstwo – rozwoju i infrastruktury. Zmiany w rządzie analizował Krzysztof Skórzyński.

    czytaj więcej »
   tvnpix