Archiwum Faktów TVN

Archiwum Faktów (2000): finał afery Art-B - Bagsik skazany

Bogusław Bagsik skazany na 9 lat więzienia (2000r.)

Foto: Fakty TVN / Archiwum Faktów TVN | Video: Mirosław Rogalski / Archiwum Faktów TVN
20 października 2000 r. sądowy finał znalazła jedna z największych afer III RP - afera Art-B. Bogusław Bagsik - jeden z założycieli spółki - został skazany na 9 lat więzienia.

Źródło: Archiwum Faktów TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Do rytmu

  Do rytmu

  Już nie usta usta, ale wyłącznie masaż serca i to w rytmie Bee Gees. A jak ktoś nie lubi, to może być hit Ich Troje. W Faktach szybsza, lepsza i skuteczniejsza – i zdecydowanie łatwiejsza – rewolucyjna zmiana w zasadach pierwszej pomocy. 100 uderzeń na minutę na wagę ludzkiego życia nigdy nie było prostsze niż dziś.

  czytaj więcej »
 • Na wypadek

  Na wypadek

  Kursy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, dzień otwarty w pogotowiach ratunkowych – to mogła być wspaniała szansa, by się czegoś dowiedzieć. Akcję zorganizowano w całym kraju, ale pomysł wypalił głównie tam, gdzie była obecna minister zdrowia. Zresztą od kilku dni codziennie wokół niej gorąco. Promocja zdrowia, czy kampania wyborcza?

  czytaj więcej »
 • Pogrzeb Marcina Pawłowskiego

  Pogrzeb Marcina Pawłowskiego

  24.11.2004 | Był pasjonatem dziennikarstwa, wybitnym reporterem i świetnym prowadzącym. 20 listopada 2003 roku Marcin Pawłowski przegrał walkę z chorobą nowotworową. Cztery dni później na warszawskich Powązkach żegnali go rodzina, przyjaciele i widzowie. Marcin miał 33 lata.

  czytaj więcej »
 • Kwaśniewski: Polska weźmie udział w misji w Iraku

  Kwaśniewski: Polska weźmie udział w misji w Iraku

  18.03.2003 | Prezydent Aleksander Kwaśniewski i premier Leszek Miller potwierdzili, że nasza armia weźmie udział w misji rozbrojenia Iraku. Obaj decyzję tłumaczyli brakiem zgody na łamanie międzynarodowego prawa. – Prezydent i premier podjęli trudną decyzję. Nie można nie zauważyć, że postąpili odważnie, bo zdecydowali wbrew opinii publicznej – zauważa Marcin Pawłowski w materiale.

  czytaj więcej »
 • Przygotowania Polski do wejścia do Unii Europejskiej

  Przygotowania Polski do wejścia do Unii Europejskiej

  13.06.2003 | Na 11 miesięcy przed przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej Marcin Pawłowski sprawdzał, czy polityka rządu daje gwarancje pełnego wykorzystania tego faktu. Obawy pojawiały się z obu stron – z naszej byśmy nie stali się członkiem UE drugiej kategorii, a ze strony Brukseli, by ewentualne dotacje nie zostały przez nas zmarnotrawione. Reporter Faktów gorąco interesował się tą tematyką i bacznie obserwował przygotowania. Niestety – nie było mu dane doczekać wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  czytaj więcej »
 • Podsumowanie afery Rywina

  Podsumowanie afery Rywina

  22.07.2003 | Afera, która wywołała trzęsienie ziemi na polskiej scenie politycznej, wybuchła pod koniec grudnia 2002 roku. Producent filmowy Lew Rywin za 17,5 miliona dolarów łapówki zaproponował redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej załatwienie korzystnych dla Agory zmian w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

  czytaj więcej »
 • Charytatywny Bal Dziennikarzy

  Charytatywny Bal Dziennikarzy

  24.01.1999 | W auli Politechniki Warszawskiej odbył się tradycyjny Bal Dziennikarzy. Jak co roku, na imprezie bawili się przedstawiciele wielu redakcji, ludzie świata nauki, kultury, a także politycy. Gościem honorowym był premier Jerzy Buzek. Dochód z imprezy został przekazany na zakup sprzętu medycznego dla Centrum Zdrowia Dziecka.

  czytaj więcej »
 • Pierwszy materiał Dariusza Kmiecika w Faktach TVN

  Pierwszy materiał Dariusza Kmiecika w Faktach TVN

  19 listopada 2006 roku w Faktach TVN został wyemitowany pierwszy materiał Dariusza Kmiecika. Nasz reporter opisuje w nim świat nielegalnego handlu organami. Stara się pokazać wszystkie aspekty tego wówczas palącego problemu – i tych, dla których przeszczep jest konieczny, by przeżyć, i tych, którzy z powodu biedy, decydują się sprzedać część swojego ciała.

  czytaj więcej »
 • Archiwum Faktów (2013): Śmierć Nelsona Mandeli

  Archiwum Faktów (2013): Śmierć Nelsona Mandeli

  Walczył z apartheidem, był pierwszym czarnoskórym prezydentem RPA. Zmarł Nelson Mandela. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla miał 95 lat. Żegnał go cały świat. Anna Czerwińska poleciała do Afryki i pytała mieszkańców RPA, co po sobie zostawił „Papa Mandela”.

  czytaj więcej »
 • Archiwum Faktów (2013): Rekonstrukcja rządu

  Archiwum Faktów (2013): Rekonstrukcja rządu

  Sześciu nowych ministrów i wicepremier Elżbieta Bieńkowska. W listopadzie premier przeprowadził zapowiadaną od kilku miesięcy rekonstrukcję rządu. Powstało też nowe superministerstwo – rozwoju i infrastruktury. Zmiany w rządzie analizował Krzysztof Skórzyński.

  czytaj więcej »
tvnpix