Aktualności

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Foto: Marek Zakrzewski / PAP | Video: Fakty TVN
W kilkuset szpitalach w całej Polsce diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, psycholodzy, technicy radioterapii, ratownicy medyczni i pielęgniarki pracują w czarnych koszulkach lub z czarnymi opaskami na fartuchach. To protest, bo - jak mówią przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych - "czują się oszukani". Ich zdaniem nakłady na służbę zdrowia rosną zbyt wolno, a kolejki się wydłużają. Dodają, że piszą do ministra listy i petycje, a ten milczy. Twierdzą, że zapowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie są realizowane. Minister odpowiada, że "prowadzi dialog z różnymi środowiskami". - Nie do końca wiem, jakie są powody tego protestu - stwierdza. Więcej w "Faktach TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zwróciła uwagę o brak maseczki. Została zaatakowana

  Zwróciła uwagę o brak maseczki. Została zaatakowana

  Sklepowa kłótnia o brak maseczki zakończyła się pobiciem kobiety, która zwróciła mężczyźnie uwagę. Do tych gorszących scen doszło w sklepie w Lesznie. Jednak to nie jedyna tak brutalna reakcja na zwrócenie uwagi tym osobom, które za nic mają prawo i nie tylko w sklepach, ale również na zewnątrz nie zasłaniają nosa i ust maseczką. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co ze szczepieniami powszechnymi?

  Co ze szczepieniami powszechnymi?

  Akcja szczepień w Polsce trwa. Pomimo tego, że liczba zaszczepionych osób wciąż rośnie, cały czas pojawiają się pytania o szczepienia powszechne. - Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie - powiedział premier. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czechy wydalają rosyjskich dyplomatów

  Czechy wydalają rosyjskich dyplomatów

  Czechy postanowiły wydalić 18 rosyjskich dyplomatów, którzy według rządu Andreja Babisza pracują dla rosyjskich służb specjalnych. To skutek ustaleń czeskich służb, według których rosyjscy szpiedzy stoją za wybuchem w czeskim składzie amunicji, do którego doszło w październiku 2014 roku. Zginęło w nim dwóch Czechów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędzia Juszczyszyn wróci do orzekania?

  Sędzia Juszczyszyn wróci do orzekania?

  Pan sędzia Paweł Juszczyszyn nie będzie w poniedziałek sądził, nie będzie miał przydziału spraw i nie będzie wykonywał obowiązków - zapowiedział Maciej Nawacki, prezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego. Stoi to w sprzeczności z decyzją bydgoskiego sądu, który nakazał przywrócenie Juszczyszyna do pracy. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Lagun" przeraził mieszkańców Krakowa

  "Lagun" przeraził mieszkańców Krakowa

  Smok wawelski to "miękiszon" przy potworze, który teraz straszy w Krakowie. Interweniowali inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i ustalili, że ten stwór to "lagun". O sytuacji mówi teraz cały świat. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Abramowicza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Resort zdrowia mówi o "światełku w tunelu"

  Resort zdrowia mówi o "światełku w tunelu"

  W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17847 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Eksperci twierdzą, że liczba zakażeń koronawirusem nadal jest na wysokim poziomie, a jej spadek jest niewielki. Resort mówi o "światełku w tunelu", ale jednocześnie zaznacza, że nie jest to znak, że "dzisiaj możemy sobie w nadmiarowy sposób poluzować". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pytania o punkty szczepień powszechnych

  Pytania o punkty szczepień powszechnych

  Które z zaproponowanych przez samorządy punktów szczepień powszechnych mają ruszyć? Kiedy ma to nastąpić? Pytają o to na przykład Myślenice w Małopolsce. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wyrok TK w sprawie kadencji RPO

  Wyrok TK w sprawie kadencji RPO

  Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis, który pozwala Rzecznikowi Praw Obywatelskich pełnić urząd po zakończeniu kadencji, jest niezgodny z konstytucja. Obecny rzecznik Adam Bodnar nie zgadza się z taką interpretacją, ale oczekuje, że parlament szybko wybierze jego następcę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Obostrzenia przedłużone, wysoka liczba zgonów

  Obostrzenia przedłużone, wysoka liczba zgonów

  W środę rząd odnotował 803 zgony osób zakażonych koronawirusem - to drugi najgorszy wynik dzienny w Polsce od początku pandemii COVID-19. Obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia, tylko żłobki i przedszkola zostaną otwarte w poniedziałek. Normalnej majówki w tym roku nie będzie. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejny zgrzyt w obozie rządzącym

  Kolejny zgrzyt w obozie rządzącym

  Profesor Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak Ministerstwo Zdrowia postanowiło skontrolować jego działalność na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Do resortu wpłynęła skarga dotycząca rzekomych eksperymentów medycznych na płodach. To kolejny cios w Zjednoczoną Prawicę. Co dalej z koalicją rządzącą? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

  Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiada, że już w najbliższy poniedziałek mogą zostać otwarte przedszkola, a w następnych tygodniach do szkół mogliby wrócić uczniowie młodszych klas - o ile spadek liczby nowych zachorowań się utrwali. Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby uczniowie zerwali ze zdalnym nauczaniem? Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Burza po słowach Ziobry

  Burza po słowach Ziobry

  Warszawski sąd okręgowy zdecydował, że Sławomir Nowak wyjdzie z aresztu. Decyzję sądu w mocnych słowach skomentował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zapowiedział, że skorzysta ze swojego uprawnienia i ujawni materiał dowodowy w sprawie Nowaka. - Przyjmuję wyzwanie prokuratora generalnego. Karty na stół, proszę ujawnić materiały - odpowiada mecenas Joanna Broniszewska, adwokatka Sławomira Nowaka. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kontrowersyjna interwencja policji w Głogowie

  Kontrowersyjna interwencja policji w Głogowie

  Kontrowersyjna interwencja policji wobec uczestniczki demonstracji w Głogowie. Na upublicznionym filmie widać, jak funkcjonariusz uderza kobietę pałką i obezwładnia. Czy tak zwane "środki przymusu bezpośredniego" były adekwatne wobec zachowania kobiety. Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix