Aktualności

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Foto: Marek Zakrzewski / PAP | Video: Fakty TVN
W kilkuset szpitalach w całej Polsce diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, psycholodzy, technicy radioterapii, ratownicy medyczni i pielęgniarki pracują w czarnych koszulkach lub z czarnymi opaskami na fartuchach. To protest, bo - jak mówią przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych - "czują się oszukani". Ich zdaniem nakłady na służbę zdrowia rosną zbyt wolno, a kolejki się wydłużają. Dodają, że piszą do ministra listy i petycje, a ten milczy. Twierdzą, że zapowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie są realizowane. Minister odpowiada, że "prowadzi dialog z różnymi środowiskami". - Nie do końca wiem, jakie są powody tego protestu - stwierdza. Więcej w "Faktach TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Szczegóły zbrodni

  Szczegóły zbrodni

  Chciał zabić ojca - nie udało mu się, więc mężczyzna ponownie spróbował w szpitalu. Na szczęście również bez powodzenia. Ojciec żyje, a syn i trzy osoby, które próbowały wykonać zlecenie, przebywają w areszcie. Więcej o tej sprawie dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Informacje w sprawie koronawirusa

  Informacje w sprawie koronawirusa

  Na zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił najnowsze informacje dotyczące sytuacji w Polsce w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2. Minister przypominał także, w jakich przypadkach turyści powinni zgłaszać się na oddziały zakaźne. Jednocześnie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła, że w budżecie nie zabraknie środków na walkę w sytuacji wystąpienia epidemii. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędzia Igor Tuleya straci immunitet?

  Sędzia Igor Tuleya straci immunitet?

  Prokuratura Krajowa chce postawić zarzut karny sędziemu Igorowi Tulei w związku z czynnościami sądu. Wniosek prokuratury o uchylenie sędziemu immunitetu ma rozpatrzeć Izba Dyscyplinarna, nieuznawana przez Sąd Najwyższy. Chodzi o decyzję Tulei dotyczącą umorzenia śledztwa w sprawie obrad w Sali Kolumnowej Sejmu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus w Polsce? "Nie ma potwierdzonego przypadku"

  Koronawirus w Polsce? "Nie ma potwierdzonego przypadku"

  Ponad dziesięć osób wciąż przechodzi badania. Jednak oficjalny komunikat władz brzmi, że w Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. Co robi rząd i jak zminimalizować ryzyko zakażenia? O tym dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Smutek 7-latki. Na wózku nie wpuszczają

  Smutek 7-latki. Na wózku nie wpuszczają

  7-letnia Jagoda, poruszająca się na wózku inwalidzkim, chciała pobawić się w bezpłatnej sali zabaw w jednym z centrów handlowych. Niestety dziewczynka nie została wpuszczona do sali z powodu towarzyszącego jej na co dzień wózka. W zabawie dziewczynce nie mogła także towarzyszyć mama, ponieważ regulamin zabrania przebywania na sali zabaw z opiekunem. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Ten rower się sam zlikwidował"

  "Ten rower się sam zlikwidował"

  Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin chce stopniowej likwidacji roweru publicznego. Przedstawiciele tłumaczą, że istnienie systemu nie przekłada się na zmianę przyzwyczajeń transportowych mieszkańców. Proponują, aby pieniądze przeznaczone na rowery publiczne zainwestować w wybudowanie ścieżek rowerowych. Jednak z takim stanowiskiem nie zgadzają się przedstawiciele Szczecińskiego Roweru Miejskiego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pytania o koronawirusa. Co mają zrobić powracający z Włoch?

  Pytania o koronawirusa. Co mają zrobić powracający z Włoch?

  Gdzie się zgłaszać? Do szpitala, a może do przychodni? Czy robić test na obecność wirusa? Jeśli tak, to gdzie? Czy lekarz może odesłać nas do domu? Wielu zdezorientowanych turystów, wracających właśnie z Włoch, oczekuje jasnych wskazówek - co robić? Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Straciliśmy niesamowitego wójta"

  "Straciliśmy niesamowitego wójta"

  Nie żyje wójt gminy Zgierz, która w krytycznym stanie w sobotę trafiła do szpitala. Została pobita. Pytanie - czy sprawcą jej syn? W sprawie usłyszał już prokuratorski zarzut. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polska gotowa na koronawirusa?

  Polska gotowa na koronawirusa?

  Koronawirus w północnych Włoszech, a w Polsce premier Morawiecki spotyka się z wojewodami i szefami wojewódzkich sanepidów. Co wynikło z ich narady? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Tusk: Kidawa-Błońska ma szanse wygrać wybory

  Tusk: Kidawa-Błońska ma szanse wygrać wybory

  Donald Tusk z wizytą w Polsce. Były premier przemawiał w Białymstoku. Na konferencji prasowej potwierdził swoje wsparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich. Jego zdaniem - zwycięstwo kandydatki Koalicji Obywatelskiej jest "na wyciągnięcie ręki". Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Koronoawirus we Włoszech

  Koronoawirus we Włoszech

  Koronawirus atakuje we Włoszech. Liczba zainfekowanych rośnie lawinowo. W Wenecji odwołano nawet msze i skrócono słynny karnawał. Z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło już sześć osób. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Brakuje onkologów. "Nie będzie komu leczyć"

  Brakuje onkologów. "Nie będzie komu leczyć"

  Onkologia to kierunek, który jest wręcz pomijany przez studentów. Na specjalizacjach związanych z onkologią są dziesiątki wolnych miejsc dla rezydentów. Wynika to przede wszystkim z poziomu trudności specjalizacji i ogromnego obciążenia psychicznego. Lekarze alarmują, że z roku na rok specjalistów jest coraz mniej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatni dzień ferii. Bilans zysków i strat

  Ostatni dzień ferii. Bilans zysków i strat

  Ostatni dzień ferii dla ostatniej tury uczniów. W górach był śnieg, w pozostałej części kraju - niekoniecznie. Dlatego mieszkańcy nizin szturmowali góry, szukając prawdziwej zimy. Zakopiańscy ortopedzi zużyli w tym czasie prawie pół tony gipsu. Teraz czas na powroty. Policja apeluje jak co roku o zachowanie ostrożności. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tragiczna śmierć policyjnych psów

  Tragiczna śmierć policyjnych psów

  To były najlepiej wyszkolone psy w Komendzie Stołecznej Policji. W nocy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej. To ogromna tragedia i zarazem strata dla policji. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix