Aktualności

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Zwykle na biało. Dziś na czarno. Czują się oszukani

Foto: Marek Zakrzewski / PAP | Video: Fakty TVN
W kilkuset szpitalach w całej Polsce diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, psycholodzy, technicy radioterapii, ratownicy medyczni i pielęgniarki pracują w czarnych koszulkach lub z czarnymi opaskami na fartuchach. To protest, bo - jak mówią przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych - "czują się oszukani". Ich zdaniem nakłady na służbę zdrowia rosną zbyt wolno, a kolejki się wydłużają. Dodają, że piszą do ministra listy i petycje, a ten milczy. Twierdzą, że zapowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie są realizowane. Minister odpowiada, że "prowadzi dialog z różnymi środowiskami". - Nie do końca wiem, jakie są powody tego protestu - stwierdza. Więcej w "Faktach TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Maseczki? "Nie każdy może, nie każdy lubi"

  Maseczki? "Nie każdy może, nie każdy lubi"

  Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z wyborcami w Krakowie był bez obowiązkowej maseczki. Pytany o zakrywanie nosa i ust wprawdzie zachęcał do noszenia maseczek, ale dodał, że "nie każdy może, nie każdy lubi". Jak tę wypowiedź głowy państwa oceniają lekarze? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus w parlamencie

  Koronawirus w parlamencie

  Wszyscy senatorowie i pracownicy Kancelarii Senatu mają poddać się testom, których wyniki poznają w środę. Posłowie apelują, by testy przeprowadzić również w Sejmie. Najbliższe posiedzenie Sejmu przełożono z 7 na 14 sierpnia. Już na czwartek w parlamencie planowane jest zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rajd deptakiem w centrum Kielc

  Rajd deptakiem w centrum Kielc

  21-latek z powiatu staszowskiego (Świętokrzyskie) wsiadł pijany za kierownicę i wjechał na deptak w centrum Kielc. Na liczniku miał prawie 100 kilometrów na godzinę, a w organizmie blisko trzy promile alkoholu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marzanny Zielińskiej.

  czytaj więcej »
 • Sąd Najwyższy o ważności wyborów

  Sąd Najwyższy o ważności wyborów

  Sąd Najwyższy stwierdził w poniedziałek po godzinie 13 ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Wcześniej odbyło się posiedzenie, na którym przedstawiono opinie i sprawozdania dotyczące tej kwestii. Dokładnie 21 dni temu Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Astronauci z Dragona wracają na Ziemię

  Astronauci z Dragona wracają na Ziemię

  Dwójka astronautów, których na Międzynarodową Stację Kosmiczną zabrał statek wyprodukowany przez prywatną firmę SpaceX, wraca do domu. Zgodnie z planem załoga ma wodować w Zatoce Meksykańskiej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak skorzystać z bonu turystycznego?

  Jak skorzystać z bonu turystycznego?

  Rusza bon turystyczny, czyli dodatkowe świadczenie do wykorzystania na każde dziecko podczas urlopu lub wakacji. Od soboty 1 sierpnia bonem można zapłacić między innymi usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Jak aktywować bon? O tym dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wirus nie odpuszcza

  Wirus nie odpuszcza

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 658 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci pięciu osób. Zdaniem ekspertów w związku ze znoszeniem restrykcji podróży i nie wdrażaniem skutecznie innych mechanizmów ten wzrost zachorowań może dalej następować. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy rząd przywróci obostrzenia?

  Czy rząd przywróci obostrzenia?

  W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowano 657 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Pandemia COVID-19 atakuje w miejsca, gdzie tłumnie wypoczywamy, bawimy się. Czy wrócą obostrzenia? Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pytania o prace podkomisji smoleńskiej

  Pytania o prace podkomisji smoleńskiej

  Ostra dyskusja na temat katastrofy smoleńskiej w Sejmie. W czwartek komisja obrony narodowej na wniosek posłów Koalicji Obywatelskiej zajęła się działalnością podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. W trakcie posiedzenia posłowie opozycji dopytywali, gdzie jest raport podkomisji oraz ile kosztowały jej prace. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Międzynarodowa pomoc dla kierowcy

  Międzynarodowa pomoc dla kierowcy

  Kierowca tira dostał zawału serca na trasie Francja-Polska. Międzynarodową pomoc dla mężczyzny zorganizował policjant z Bydgoszczy. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Miejmy nadzieję, że to jest skok jednodniowy"

  "Miejmy nadzieję, że to jest skok jednodniowy"

  W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci 15 osób. To największa liczba odnotowanych zakażeń od początku epidemii w Polsce. Dlatego eksperci ponownie apelują, by nie lekceważyć obowiązku zakrywania nosa i ust. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • KE zakręca kurek "strefom wolnym od LGBT"

  KE zakręca kurek "strefom wolnym od LGBT"

  Nie podzielacie unijnych wartości, nie dostaniecie unijnych pieniędzy - to jasny przekaz Komisji Europejskiej do sześciu polskich, które z powodu podjęcia uchwał anty-LGBT nie dostaną dofinansowania na swoje lokalne projekty. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Dzieci szalały za tymi bransoletkami"

  "Dzieci szalały za tymi bransoletkami"

  Politycy opozycji przeprowadzili audyt wydatków kancelarii Senatu, które zostały poczynione, gdy marszałkiem był Stanisław Karczewski. Z raportu kontrolerów wynika, że za czasów Stanisława Karczewskiego prawie pół miliona złotych wydano z naruszeniem zasad. Wątpliwości opozycji budzą liczne gadżety, które zamówił były marszałek. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co wolno na quadzie?

  Co wolno na quadzie?

  Quad może być źródłem dobrej zabawy, ale nie wszędzie i nie dla wszystkich. Przekonało się o tym dwóch 14-latków i 15-latek spod Rybnika. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix