Aktualności

Pasjonat zrekonstruował polski luksusowy samochód z lat dwudziestych

Pasjonat zrekonstruował polski luksusowy samochód z lat dwudziestych

Pasjonat zrekonstruował polski luksusowy samochód z lat dwudziestych

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Mało kto poza pasjonatami motoryzacji może wymienić pierwszy polski samochód, polskiej konstrukcji i produkowany seryjnie. Nie jest to Syrenka, nie jest to Mikrus - to CWS T-1, super luksusowa fura z lat dwudziestych. Niestety, w Polsce nie zachował się ani jeden egzemplarz. Ale to nic - pomyślał pewien technik z Wejherowa i w garażu zrekonstruował go od zera, samemu robiąc części. Efekt jest imponujący. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Strażacy uczą, jak przepuszczać pojazdy na sygnale

  Strażacy uczą, jak przepuszczać pojazdy na sygnale

  Ochotnicza Straż Pożarna z Dolnego Śląska chce uczyć kierowców, jak zachowywać się, gdy drogą porusza się pojazd uprzywilejowany. Gdy jadą na przykład do wypadku, liczy się każda sekunda. Jak przekonują strażacy, prawidłowo wykonany "korytarz życia" umożliwia przybycie na miejsce nawet 8 minut wcześniej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Poszukiwany listem gończym wyłudził motocykl

  Poszukiwany listem gończym wyłudził motocykl

  W nieustającym plebiscycie na najgłupszy sposób trafienia do więzienia, mamy mocnego kandydata. Bo co robi kryminalista wiedząc, że jest poszukiwany listami gończymi? To proste. Wyłudza motocykl, dla niepoznaki wygina tablice rejestracyjne i rusza w rajd po mieście. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Premier i ministrowie z wizytą na terenach dotkniętych nawałnicą

  Premier i ministrowie z wizytą na terenach dotkniętych nawałnicą

  Premier Beata Szydło i sześciu ministrów na terenach zniszczonych przez zeszłotygodniową nawałnicę. Przyjęli raport wojewodów i komendantów straży pożarnej. Na spotkanie nie zaproszono jednak przedstawicieli władz samorządowych, choć to oni na miejscu jako pierwsi ze skutkami kataklizmu musieli sobie radzić. O szczegółach wizyty dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zamachy w Hiszpanii. Co najmniej 14 osób zginęło

  Zamachy w Hiszpanii. Co najmniej 14 osób zginęło

  Co najmniej 14 osób zginęło a ponad 130 zostało rannych w dwóch zamachach terrorystycznych w Hiszpanii. Napastnicy najpierw zaatakowali w czwartek 17 sierpnia 2017 roku w centrum Barcelony, a następnie w piątek przed świtem w nadmorskim kurorcie w Cambrils. W obu przypadkach zamachowcy wjechali furgonetką w grupę ludzi. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Worocha.

  czytaj więcej »
 • Kolejny raz terroryści atakują za pomocą samochodów

  Kolejny raz terroryści atakują za pomocą samochodów

  Ostatnie zamachy w Hiszpanii to kolejne przykłady wykorzystania przez terrorystów metody polegającej na wykorzystaniu samochodu w celu rozjechania tłumu ludzi. Organizowanie ataków także uległo zmianie w ostatnich latach. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Ratunek dla Nikoli

  Ratunek dla Nikoli

  Dwuletnia Nikola dzięki ludzkiej ofiarności otrzymała właśnie pierwszą dawkę "najdroższego na świecie leku", który może uratować jej życie. Jednak to nie kończy walki o jej zdrowie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Szósty dzień walki ze skutkami nawałnic

  Szósty dzień walki ze skutkami nawałnic

  Szósty dzień po nawałnicy mieszkańcy wielu gmin na Pomorzu wciąż walczą ze skutkami kataklizmu. Końca nie widać. Dopiero teraz udało się oszacować straty, które idą w setki tysięcy złotych. Poniszczone są nie tylko domy, ale i całe gospodarstwa, pola, uprawy. Mieszkańcy noce muszą spędzać przy świeczkach, bo nadal nie ma prądu. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Forum Współpracy Sędziów apeluje o nieprzyjmowanie awansów

  Forum Współpracy Sędziów apeluje o nieprzyjmowanie awansów

  Członkowie Forum Współpracy Sędziów zaapelowali do wszystkich sędziów, by nie wyrażali zgody na objęcie stanowisk i funkcji w trybie wynikającym z lipcowej nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych. Po wejściu zmian w życie minister sprawiedliwości zyskał między innymi prawo samodzielnego mianowania prezesów sądów powszechnych. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wojewoda krytykowany za słowa o "zamiataniu liści"

  Wojewoda krytykowany za słowa o "zamiataniu liści"

  Fala krytyki pod adresem wojewody pomorskiego. W rozmowie "Faktami" TVN Dariusz Drelich powiedział, że "do zbierania gałęzi, do zamiatania liści, nie będziemy wzywać wojska". Jego słowa są bardzo krytykowane przez polityków opozycji jak i mieszkańców terenów dotkniętych żywiołem. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Centra zarządzania kryzysowego do poprawy?

  Centra zarządzania kryzysowego do poprawy?

  Centra zarządzania kryzysowego w centrum uwagi. Jak działają i czemu nie działają skutecznie? - takie pytania padają po nawałnicach, które w nocy z piątku na sobotę przeszły nad Polską i wyrządziły gigantyczne straty na Pomorzu. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marzanny Zielińskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix