Aktualności

Pasjonat zrekonstruował polski luksusowy samochód z lat dwudziestych

Pasjonat zrekonstruował polski luksusowy samochód z lat dwudziestych

Pasjonat zrekonstruował polski luksusowy samochód z lat dwudziestych

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Mało kto poza pasjonatami motoryzacji może wymienić pierwszy polski samochód, polskiej konstrukcji i produkowany seryjnie. Nie jest to Syrenka, nie jest to Mikrus - to CWS T-1, super luksusowa fura z lat dwudziestych. Niestety, w Polsce nie zachował się ani jeden egzemplarz. Ale to nic - pomyślał pewien technik z Wejherowa i w garażu zrekonstruował go od zera, samemu robiąc części. Efekt jest imponujący. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Expose premiera Morawieckiego

  Expose premiera Morawieckiego

  We wtorek Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose. O tym, co padło w przemówieniu nowego premiera oraz jak na słowa Morawieckiego zareagowali politycy, dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Marek F. prawomocnie skazany

  Marek F. prawomocnie skazany

  Biznesmen Marek F. jest już prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia i grzywnę za podsłuchy w stołecznych restauracjach. Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji wobec biznesmena. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Senat zajmuje się ustawami o SN i KRS

  Senat zajmuje się ustawami o SN i KRS

  Senacka komisja zarekomendowała w nocy z poniedziałku na wtorek całej Izbie przyjęcie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym bez poprawek. - Niespełna osiem godzin zabrał nam demontaż prawie stu lat tradycji najważniejszej instytucji w prawie - powiedział Aleksander Pociej (PO). Komisja zakończyła posiedzenie około godziny 2.30 we wtorek. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wichury szaleją nad Polską

  Wichury szaleją nad Polską

  Od kilkudziesięciu godzin nad południem Polski szleją wichury. Najnowszy bilans to sześć osób rannych i ponad tysiąc sto interwencji strażaków. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści - nadal będzie silnie wiało, a warunki na drogach pogorszą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Silne wichury na południu Polski

  Silne wichury na południu Polski

  Wiatr nie ustaje. W poniedziałek odnotowano już porywy dochodzące do 122 kilometrów na godzinę w Bielsku-Białej, a to jeszcze nie koniec. Nocą nadal będzie bardzo mocno wiało. Ratownicy górscy ostrzegają, by nie wychodzić w góry. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Aleksander Doba sprzedaje swój kajak

  Aleksander Doba sprzedaje swój kajak

  Znany kajakarz, który przepłynął trzykrotnie Ocean Atlantycki postanowił sprzedać swoją łódź. Aleksander Doba wystawił swój kajak na aukcję. Więcej o tej historii w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Zima paraliżuje Wyspy Brytyjskie

  Zima paraliżuje Wyspy Brytyjskie

  Bez prądu są mieszkańcy 24 tysięcy domów w środkowej części Wielkiej Brytanii. Tam tez są największe utrudnienia w podróżowaniu, samochodami, pociągami i samolotami, ale kłopoty nie ominęły podróżnych na południu. Na wszystkich pięciu londyńskich lotniskach w niedzielę i poniedziałek połączenia były odwoływane, a samoloty, które jednak wylatywały z Luton, Stansted czy Heathrow, miały nawet kilkugodzinne opóźnienia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Worocha.

  czytaj więcej »
 • O 17:00 zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego

  O 17:00 zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego

  Kancelaria Prezydenta poinformowała, że nowy premier przedstawi skład swojego gabinetu w poniedziałek o godzinie 17. Podczas uroczystości zaplanowane jest wystąpienie Morawieckiego. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu nastąpi większa niż początkowo zapowiadana przez Mateusza Morawieckiego rekonstrukcja rządu - przewidywana jest wymiana kilku ministrów. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prace nad Kodeksem wyborczym w cieniu zmiany premiera

  Prace nad Kodeksem wyborczym w cieniu zmiany premiera

  Opozycja bije na alarm, że będzie łatwiej o fałszerstwa wyborcze, choć PiS twierdzi, że tylko umożliwi wyborcy poprawki, przez co będzie mniej głosów nieważnych. O tym, jak ma zmienić się sposób głosowania w wyborach, więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Prosieckiego.

  czytaj więcej »
 • W całej Polsce trwa walka ze smogiem

  W całej Polsce trwa walka ze smogiem

  Problem smogu można zaobserwować w wielu częściach Polski. Aktywiści i przedstawiciele samorządów apelują o niewykorzystywanie do ogrzewania pali niskiej jakości, które przyczyniają się do wzrostu poziomu zanieczyszczenia powietrza. W akcję włączył się także Kościół. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Cnoty.

  czytaj więcej »
 • Święto na Nowogrodzkiej. Imieniny pani Basi

  Święto na Nowogrodzkiej. Imieniny pani Basi

  Rozmowa o rekonstrukcji rządu zaczęła się przy niecodziennej okazji. Na imieninach pani Basi. Widzowie popularnego serialu z życia PiS wiedzą, o kogo chodzi - a jeżeli ktoś nie wie, to niech tylko spojrzy jak 4 grudnia do pani Basi z kwiatami idą rzędem ministrowie, ówczesna pani premier, pan jeszcze wtedy wicepremier i posłowie. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Generał Kraszewski odwoła się do premiera

  Generał Kraszewski odwoła się do premiera

  Generał bez poświadczenia i pytanie o gorącą linię Pałac Prezydencki-MON. Jarosław Kraszewski - bliski prezydencki współpracownik - traci dostęp do informacji niejawnych dotyczących bezpieczeństwa. Generał broni jednak nie składa - będzie się odwoływał do premiera. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak szkolą się kierowcy BOR

  Jak szkolą się kierowcy BOR

  Na lotnisku pod Lublinem swoje umiejętności szkolą kierowcy Biura Ochrony Rządu. Jazda zderzak w zderzak czy hamowanie na śliskiej nawierzchni to tylko niektóre elementy, które musza doskonalić. Jak wygląda szkolenie kierowcy, który wozi najważniejsze osoby w państwie? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Dariusza Prosieckiego.

  czytaj więcej »
tvnpix