Aktualności

Złote Lwy rozdane. Podsumowanie festiwalu w Gdyni

Złote Lwy rozdane. Podsumowanie festiwalu w Gdyni

Złote Lwy rozdane. Podsumowanie festiwalu w Gdyni

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ze Złotymi Lwami. Tak zakończył się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Srebrne Lwy przyznano "Kamerdynerowi" Filipa Bajona, a nagrody specjalne otrzymali Marek Koterski i Wojciech Smarzowski. Podsumowanie święta polskiego kina dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Graś przed komisją do spraw VAT

  Graś przed komisją do spraw VAT

  Sejmowa komisja śledcza do spraw VAT przesłuchała w czwartek byłego sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pawła Grasia. Graś pytany był przez przewodniczącego komisji Marcina Horałę (PiS) o to, jakie działania podejmował reprezentowany przez niego rząd, aby ograniczyć wyłudzenia VAT. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowe zeznania Birgfellnera

  Nowe zeznania Birgfellnera

  "Gazeta Wyborcza" opublikowała w czwartek fragmenty zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, w których opisuje on moment przekazania 50 tysięcy złotych dla członka rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego. Takie pieniądze Birgfellner miał przekazać ks. Rafałowi Sawiczowi na polecenie prezesa PiS. - Przekazałem kopertę, a pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział - zeznanie takiej treści miał podczas ostatniego przesłuchania złożyć biznesmen. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nauczyciele tracą cierpliwość

  Nauczyciele tracą cierpliwość

  W środę o postulatach nauczycieli w Pałacu Prezydenckim rozmawiał prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. ZNP i nauczycielska "Solidarność" domagają się podwyżek. Nauczyciele mówią o desperacji i rozważaniu zmiany zawodu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policjant w cywilu zauważył pijanego kierowcę. Wybił szybę, by go zatrzymać

  Policjant w cywilu zauważył pijanego kierowcę. Wybił szybę, by go zatrzymać

  Impreza w samochodzie w porannych godzinach szczytu. Dwaj mężczyźni mieli w aucie trochę jedzenia, trochę wódki i... Mieli pecha, bo ich auto jadące zygzakiem zauważył jadący do pracy policjant. Był w cywilu, ale pokazał odznakę, a później pokazał, jaki jest skuteczny. Żeby pijanego kierowcę wyciągnąć z samochodu, wybił dziurę w bocznej szybie. Zareagowali też kierowcy innych jadących tamtędy samochodów. O tym dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Gdzie jest Marek Falenta? Wydano list gończy

  Gdzie jest Marek Falenta? Wydano list gończy

  Trwają poszukiwania Marka Falenty. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o wydaniu za nim listu gończego. Oznacza to, że służby będą mogły sprawniej poszukiwać go, także poza granicami Polski. Marek Falenta został skazany w 2016 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku więzienia w związku z aferą podsłuchową. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 roku. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nauczyciele grożą strajkiem niemal wszystkich szkół. Duda chce się spotkać z Morawieckim

  Nauczyciele grożą strajkiem niemal wszystkich szkół. Duda chce się spotkać z Morawieckim

  W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim ma odbyć się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu ich wynagrodzeń. We wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że jeśli nic się nie wydarzy, to ma nadzieję, że do strajku przystąpi od 85 do 90 procent szkół. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wyznania ofiary księdza pedofila

  Wyznania ofiary księdza pedofila

  Biskupi wciąż stoją po stronie sprawców, wciąż nie usłyszałem słowa przepraszam - mówił w sejmie pan Dariusz, ofiara księdza pedofila. Czy takie wyznania zmienią coś w polskim kościele i polskim społeczeństwie? O tym dziś w "Faktach" TVN w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • TSUE decyduje w sprawie KRS

  TSUE decyduje w sprawie KRS

  We wtorek w Trybunale Sprawiedliwości UE w Luksemburgu rozpoczęła się rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego dotyczących między innymi tego, czy Krajową Radę Sądownictwa wybieraną w całości przez polityków można pogodzić z unijną zasadą niezawisłości sądów i wymogiem zapewnienia skutecznej ochrony prawnej w dziedzinach objętych prawem Unii. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prawo z 1604 roku wpłynie na brexit?

  Prawo z 1604 roku wpłynie na brexit?

  Spiker Izby Gmin John Bercow powiedział w poniedziałek, że zgodnie z procedurami brytyjski rząd nie może zwrócić się do posłów o ponowne głosowanie nad dwukrotnie odrzuconym projektem umowy wyjścia z UE bez wprowadzenia w nim istotnych zmian. Tymczasem rząd Theresy May nie ma już czasu negocjować z UE nowej umowy przed 29 marca, datą brexitu. Czy to oznacza, że żadne porozumienie już nawet nie jest prawnie możliwe? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szybka jazda kierowcy Brudzińskiego

  Szybka jazda kierowcy Brudzińskiego

  Samochód szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego został w poniedziałek zatrzymany przez policję, ponieważ jego kierowca jechał niemal dwa razy szybciej niż pozwalały przepisy. Kierujący został pouczony przez policjanta i uniknął zapłacenia mandatu. O sprawie poinformował na Twitterze minister Brudziński i zapowiedział, że wpłaci równowartość mandatu na cele społeczne. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Seria wypadków na quadach

  Seria wypadków na quadach

  9-latek na quadzie wjechał wprost pod samochód, quad 17-latka zapalił się tuż po zderzeniu z autem. Dla kogo są quady? Jak na nich jeździć, by cieszyły, a nie stwarzały niebezpieczeństwo? O tym w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Atak w Utrechcie

  Atak w Utrechcie

  Trzy ofiary śmiertelne i co najmniej 9 osób rannych - to bilans strzelaniny, która miała miejsce w holenderskim Utrechcie. Napastnik rozpoczął atak w tramwaju. Policja opublikowała wizerunek zamachowca, który cały czas znajduje się na wolności. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • NIK sprawdzi wizyty wiceministra

  NIK sprawdzi wizyty wiceministra

  Posłanka Platformy Obywatelskiej postanowiła złożyć zawiadomienie do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie ministra Jarosława Zielińskiego. Chce, by sprawdzono czy funkcjonariusze nie byli delegowani do innych zadań, niż mają przypisane. Prezes NIK poinformował, że "Izba niezwłocznie wystąpiła z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji o informacje dotyczące między innymi realizacji przez ministerstwo zadań nadzorczych i kontrolnych w stosunku do policji". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix