Aktualności

Zimowy paraliż. Wiele wypadków i odciętych od prądu gospodarstw

Zimowy paraliż. Wiele wypadków i odciętych od prądu gospodarstw

05.01 | Zimowy paraliż. Wiele wypadków i odciętych od prądu gospodarstw

Foto: PAP | Video: Martyna Stachowicz / Fakty TVN
Utrzymująca się w Polsce pogoda to sprawdzian – zwłaszcza dla kierowców czy służb miejskich. Świadczą o tym liczne wypadki, do jakich dochodzi w całym kraju, nierzadko z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków. Na Bałtyku szaleje sztorm, a silny wiatr, niska temperatura i obfite opady śniegu pozbawiły tysiące gospodarstw domowych dostaw prądu i ogrzewania. Pogoda paraliżuje także ruch powietrzny – wiele lotów odwołano, a pozostałe są mocno opóźnione. Więcej o skutkach ataku zimy powie Jan Błaszkowski w swoim materiale w „Faktach” TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa weszły w życie

  Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa weszły w życie

  We wtorek weszła w życie nowela ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która zmienia sposób wyboru członków tego organu. Dotychczasowych 15 sędziów z jego składu wskazywało środowisko sędziowskie, teraz będą ich wskazywać parlamentarzyści. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

  Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

  Od poniedziałku sędzia Dariusz Zawistowski nie jest już przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. O swojej rezygnacji poinformował w zeszłym tygodniu. Jak tłumaczył rzecznik Rady, stało się "to na znak protestu przeciwko sytuacji prawnej, którą stworzył ustawodawca". We wtorek wejdzie w życie większość przepisów nowelizacji ustawy o KRS. Z kolei stowarzyszenie Sędziów Themis apeluje do sędziów o "nielegitymizowanie niekonstytucyjnych działań władzy" i "nieprzyjmowanie hańbiących urząd sędziego propozycji uczestniczenia w demolowaniu sądownictwa". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

  czytaj więcej »
 • Kilkanaście tysięcy złotych i wsparcie w znalezieniu mieszkania za pracę w szpitalu w Kluczborku

  Kilkanaście tysięcy złotych i wsparcie w znalezieniu mieszkania za pracę w szpitalu w Kluczborku

  Kilkanaście tysięcy złotych pensji i dach nad głową - takie warunki dla lekarzy internistów proponuje starosta Kluczborka (woj. opolskie). Oferta to efekt problemów kadrowych, z którymi boryka się miejscowa placówka. Przez brak medyków trzeba było zawiesić działanie oddziału chorób wewnętrznych. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • 7. Polska Noc w NBA

  7. Polska Noc w NBA

  Za nami 7. Polska Noc w NBA, zakończona zwycięstwem Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie - po dogrywce pokonali Brooklyn Nets 119:113. Na ogromnym telebimie pod dachem hali odtworzono przesłanie prezydenta RP Andrzeja Dudy. Po ostatniej syrenie Gortat przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy piłkę meczową z podpisami wszystkich zawodników. Więcej o tym wydarzeniu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wielka Orkiestra gra po raz 26.

  Wielka Orkiestra gra po raz 26.

  Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Od tamtej pory dzięki środkom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Dziś gra po raz 26. i nie zamierza przestać. W tym roku - "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak?

  Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak?

  Jerzy Owsiak jest sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale to ona jest jej mózgiem. Jest członkiem zarządu Orkiestry i dyrektorem działu medycznego. Jaką osobą jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak? Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  - My, Polacy, będziemy ze sobą po raz 26. - tak Jerzy Owsiak zapowiada niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze przeznaczone na pomoc dla wyrównania szans w leczeniu noworodków będzie zbierać ponad 120 tysięcy wolontariuszy - w całej Polsce, Chinach i nawet Biegunie Północnym. Gospodarzem i partnerem finału jest Grupa TVN. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Ryszard Czarnecki będzie ukarany za słowa o Róży Thun?

  Ryszard Czarnecki będzie ukarany za słowa o Róży Thun?

  - Nie liczą się argumenty i prawda, tylko liczy się to, żeby politycznie uderzyć w Polskę i jej przedstawicieli - powiedział w piątek wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, odnosząc się do sprawy jego wypowiedzi na temat europosłanki Róży Thun. Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani będzie rozmawiał w Strasburgu z liderami czterech grup politycznych na temat ich listu dotyczącego Czarneckiego. Liderzy frakcji wezwali do ukarania Czarneckiego za wypowiedź o europosłance, w której padły słowa o "szmalcowniku". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Problemy opozycji po głosowaniach w sprawie aborcji

  Problemy opozycji po głosowaniach w sprawie aborcji

  Nie milkną echa głosowań nad projektami dotyczącymi zmian w prawie aborcyjnym. Troje posłów Platformy Obywatelskiej zostało usuniętych z klubu PO, a troje posłów Nowoczesnej zawiesiło swoje członkostwo w tej partii. Więcej o problemach partii opozycyjnych w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix