Aktualności

Uposażenia w NBP. Prezydent: zazdroszczę

Uposażenia w NBP. Prezydent: zazdroszczę

Uposażenia w NBP. Prezydent: zazdroszczę

Foto: Tomasz Gzell / PAP | Video: Fakty TVN
Prezydent, polityk, który wnioskował o powołanie Adama Glapińskiego na najważniejsze stanowisko w Narodowym Banku Polskim, również ma wątpliwości w sprawie zarobków w tej instytucji. - Nie ukrywam, że zazdroszczę. Jakie jest uposażenie prezydenta, to wszyscy wiedzą - mówił Andrzej Duda, odnosząc się do informacji o zarobkach dyrektor w Narodowym Banku Polskim. W poniedziałek Jan Maria Jackowski, senator PiS, przekazał prezesowi NBP pytania od wyborców, właśnie o zarobki w NBP. Platforma zapowiedziała wniosek o zmianę prawa - taką, by zarobki kierownictwa NBP, od prezesa na dyrektorach kończąc - były jawne. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zarzut znęcania się nad rodziną

  Zarzut znęcania się nad rodziną

  Mówił, że dzieci go denerwowały. Jednemu synowi złamał nogę, drugi też miał ślady pobicia. Policjanci zastali mężczyznę kompletnie pijanego. 32-latek miał pod opieką jeszcze czworo maluchów. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • List kongresmenów do Andrzeja Dudy

  List kongresmenów do Andrzeja Dudy

  Dwaj amerykańscy kongresmeni napisali do prezydenta Dudy w sprawie zmian w sądownictwie. Demokraci Eliot Engel i William Keating wyrażają zaniepokojenie proponowanymi zmianami i piszą o "poważnym kroku wstecz" dla polskiej demokracji. Co na to polscy politycy? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Groźny wirus z Chin

  Groźny wirus z Chin

  Kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem w Chinach. Pierwszą chorą osobę zidentyfikowano również w Korei Południowej. Przyleciała ona z Wuhan, gdzie wykryto ognisko choroby. Zakażenie może się objawiać gorączką, kaszlem, spłyceniem oddechu i trudnościami w oddychaniu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent apeluje do górników o pomoc w zmianach

  Prezydent apeluje do górników o pomoc w zmianach

  Andrzej Duda w przemówieniu dla górniczej "Solidarności" apelował o pomoc w zmianach sądownictwa. Skarżył się, że "oni się bronią". "Mają swoich kolegów za granicą. W trybunałach i różnych innych miejscach" - mówił prezydent. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kampania prezydencka ruszyła

  Kampania prezydencka ruszyła

  Początek kampanii prezydenckiej i konwencja Roberta Biedronia, kandydata Lewicy. Podczas swojego wystąpienia odniósł się do ustawy represyjnej. Jego zdaniem - rolą prezydenta jest nie tylko wetowanie złych ustaw, ale też proponowanie nowych, dobrych rozwiązań. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Regularne kursy kolei parowej

  Regularne kursy kolei parowej

  W XXI wieku kolej parowa w Polsce ma się najlepiej na świecie - właśnie wracają regularne połączenia. Jak relacjonują turyści taka przejażdżka to "coś niespotykanego w dzisiejszych czasach". Więcej na ten temat dziś w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Arłukowicz wycofał się walki o fotel szefa PO

  Arłukowicz wycofał się walki o fotel szefa PO

  W sobotę odbyła się debata kandydatów na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Nie wziął w niej udziału Bartosz Arłukowicz, który wycofał swoją kandydaturę. Arłukowicz - jak sam podkreśla - zamierza skupić się na wsparciu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii prezydenckiej. Tym samym w wyborach na szefa PO pozostaje pięciu kandydatów: Joanna Mucha, Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Bartłomiej Sienkiewicz i Tomasz Siemoniak. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Lubisz słodkie? Zapłacisz więcej

  Lubisz słodkie? Zapłacisz więcej

  Ten, kto lubi słodzone napoje, będzie musiał głębiej zajrzeć do kieszeni. Lekarze się cieszą, producenci protestują. Ministerstwo Zdrowia mówi, że tak dla nas wszystkich będzie lepiej. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Senat odrzucił "ustawę represyjną"

  Senat odrzucił "ustawę represyjną"

  Senat zdecydował w piątek w głosowaniu o odrzuceniu w całości nowelizacji ustaw sądowych, która rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadza zmiany w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Za odrzuceniem tak zwanej "ustawy represyjnej" zagłosowało 51 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Ustna" zgoda? Kolejne pytania o dodatkowe zarobki byłego marszałka

  "Ustna" zgoda? Kolejne pytania o dodatkowe zarobki byłego marszałka

  Stanisław Karczewski w latach 2009-2015 pracował jako lekarz w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą na umowę o dzieło. Jednocześnie był wtedy senatorem. W Kancelarii Senatu nie można się doszukać zgody na podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej przez niego. Były marszałek Senatu twierdzi, że zgodę mógł mieć "ustną". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ruszył w drogę złamanym samochodem

  Ruszył w drogę złamanym samochodem

  Polskie drogi przyzwyczaiły kierowców do różnych dziwnych widoków. Ale to, że ktoś zdecydował się na jazdę pękniętym samochodem, jest nowością. Światła pojazdu działały, silnik również - więc pojechał. Więcej o pomysłach polskich kierowców w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Macieja Mazura.

  czytaj więcej »
 • Magdalena Biejat odwołana ze stanowiska

  Magdalena Biejat odwołana ze stanowiska

  Magdalena Biejat nie jest już przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Po niecałych dwóch miesiącach odwołali ją politycy PiS, zarzucając posłance brak odpowiedniej aktywności w pracach komisji. Na stanowisko nowej przewodniczącej została wybrana posłanka PiS Urszula Rusecka. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Opinia Komisji Weneckiej

  Opinia Komisji Weneckiej

  W czwartek Komisja Wenecka w trybie pilnym wydała opinię na temat nowelizacji ustaw sądowych przyjętej przez Sejm w grudniu 2019 roku. Komisja uznała, że niektóre z poprawek przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce i rekomenduje ich odrzucenie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wyjątkowo wiosenny styczeń

  Wyjątkowo wiosenny styczeń

  12 stopni Celsjusza w Szczecinie. Styczeń w 2020 roku przypomina wiosnę, rozleniwia i niektórych cieszy. Czy jest jakakolwiek szansa na opady śniegu? Odpowiedź na to pytanie w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z Izbą Dyscyplinarną?

  Co dalej z Izbą Dyscyplinarną?

  Komisja Europejska wystąpi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o środki tymczasowe w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Komisja chce chronić polskich sędziów przed kontrolą polityczną. Jeśli TSUE odpowie pozytywnie, to Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zostanie zawieszona. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix