Aktualności

Wyszedł na przepustkę, zabił partnerkę i jej dziecko

Wyszedł na przepustkę, zabił partnerkę i jej dziecko

Wyszedł na przepustkę, zabił partnerkę i jej dziecko

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Podwójne morderstwo na przepustce. Skazany za zabójstwo wyszedł na jeden dzień i zaatakował. Zabił swoją partnerkę i jej dziecko. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w rozmowie Piaseckiego odniósł się do tej tragedii. Wiceszef resortu sprawiedliwości odpowiedzialny za więziennictwo podkreślił, że o przepustkach bezpośrednio decyduje cały zespół. On z kolei zlecił pilną kontrolę w areszcie i czeka na jej wyniki. Więcej o tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe informacje

 • Jak wygląda migracja do Europy?

  Jak wygląda migracja do Europy?

  Szokujące obrazy fali imigrantów zalewających Europę trzy lata temu mocno zapisały się w pamięci i do dziś w wielu krajach kształtują debatę publiczną. Jak teraz wygląda migracja do Europy? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Sławińskiej.

  czytaj więcej »
 • TSUE wydał decyzje w sprawie Polski

  TSUE wydał decyzje w sprawie Polski

  Jest decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polska ma natychmiast zawiesić stosowanie przepisów dotyczących przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego. Dokument - co ważne - informuje też, że to postanowienie dotyczy także tych sędziów, którzy już w stan spoczynku przeszli. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatni dzień kampanii

  Ostatni dzień kampanii

  Piątek to ostatni dzień kampanii przed wyborami samorządowymi, które już w niedzielę. O północy rozpocznie się cisza wyborcza, dlatego kandydaci w całym kraju wykorzystują ostatnie godziny, by przekonać wyborców do oddania głosu właśnie na nich. O przebiegu ostatniego dnia i całej kampanii dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatnia prosta. Sondaże w "Faktach" TVN

  Ostatnia prosta. Sondaże w "Faktach" TVN

  To już absolutnie ostatnia kampanijna prosta dla tysięcy kandydatów na radnych, burmistrzów czy prezydentów miast. Już dziś pokażemy najnowszy sondaż - prognozę dla Warszawy. Kto dziś ma największe szanse na to, by zostać prezydentem stolicy? W "Faktach" TVN także prognoza - sondaż dla sejmików wojewódzkich, czyli niezwykle istotne wyniki dla wszystkich partii politycznych. Więcej w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Chodził od klasy do klasy i strzelał"

  "Chodził od klasy do klasy i strzelał"

  Oficjalnie żałoba została ogłoszona tylko na Krymie, ale atak 18-letniego ucznia w technikum w Kerczu wstrząsnął całą Ukrainą i Rosją. Nastolatek z karabinem w ręku przeszukiwał szkolne korytarze i, podobnie jak na filmach, wchodząc do klasy najpierw wrzucał samodzielnie przygotowany ładunek wybuchowy, a potem strzelał do swych ofiar z zimną krwią. Nadal nie wiadomo co skłoniło go do tak brutalnej napaści. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędziowie wzywani na przesłuchanie po spotkaniu z Tuleyą

  Sędziowie wzywani na przesłuchanie po spotkaniu z Tuleyą

  Rzecznik dyscyplinarny wzywa na przesłuchania sędziów, którzy wzięli udział w spotkaniu z sędzią Igorem Tuleyą. Spotkanie 28 września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dotyczyło "Konstytucji, wolności i roli sądów w demokratycznym państwie". Wezwania nie podobają się m.in. sędziom sądu Gdańsk-Północ, którzy w oświadczeniu napisali, że postępowania są wykorzystywane nie do ścigania rzeczywistych przewinień, ale do tłumienia zasadnej krytyki i wywołania "efektu mrożącego". - Odbieram to pismo jako nadgorliwość i próbę pokazania sędziom, że teraz będą monitorowani także i w życiu prywatnym - tak skomentował w rozmowie z Onetem sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Włodzimierz Brazewicz. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Kto zastrajkuje, ten straci pracę". Pikieta w siedzibie PLL LOT

  "Kto zastrajkuje, ten straci pracę". Pikieta w siedzibie PLL LOT

  Kilkadziesiąt osób pikietą po godzinie 5:00 w siedzibie PLL LOT rozpoczęło strajk. Związkowcy zapowiadają, że będzie się on odbywał "do skutku", czyli podjęcia rozmów o zasadach wynagradzania w spółce. Strajkujący domagają się też przywrócenia do pracy przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Moniki Żelazik. Związkowcy mieli usłyszeć od przedstawicieli spółki: kto zastrajkuje, ten straci pracę. Spółka z kolei twierdzi, że akcja strajkowa jest nielegalna i zapewnia, że żaden rejs nie zostanie z jej powodu odwołany. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ojcowska troska w polityce

  Ojcowska troska w polityce

  Poseł Ryszard Czarnecki rozmawiał z Matuszem Morawieckim o pracy swojego syna. Jak przyznał w "Rozmowie Piaseckiego" europoseł, jego syn miał wtedy 30 lat. Ale taka ojcowska troska w polityce to nie wyjątek o czym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 przypomni Maciej Mazur.

  czytaj więcej »
 • Skazany ksiądz odprawia msze

  Skazany ksiądz odprawia msze

  Ksiądz został skazany za seks z niepełnosprawną nastolatką. Miał pokutować w klasztorze, ale okazało się, że nadal odprawiał msze w innej miejscowości - w Kamieniu Śląskim. Więcej o tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny

  Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny

  Zbigniew Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny, czy jeden z punktów Unijnego Traktatu jest zgodny z polską konstytucją. Prokurator generalny w swoim wniosku wychodzi od pytań prejudycjalnych. Opozycja mówi, że to pierwszy krok w stronę wystąpienia Polski z UE. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z wyborami w Łodzi?

  Co dalej z wyborami w Łodzi?

  Dla dobra łodzian niech pani zrezygnuje - mówi wojewoda łódzki do prezydent Łodzi, ale urzędująca prezydent miasta Hanna Zdanowska nie zamierza rezygnować z kandydowania. Więcej o tej prawno-politycznej układance dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejne nagranie - i spotkanie premiera z Kubicą

  Kolejne nagranie - i spotkanie premiera z Kubicą

  Ujawniony przez portal Onet kolejny fragment taśmy nie jest już tylko "odgrzewanym kotletem". Nie jest już na tyle, że premier spotkał się z Robertem Kubicą. Podczas spotkania miał tłumaczyć się ze swoich słów sprzed pięciu lat o złamanej ręce. O tym, co na to sportowiec i jak tłumaczą to politycy PiS - w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Paweł M. zwolniony. Powodem - stan praworządności?

  Paweł M. zwolniony. Powodem - stan praworządności?

  Włoski sąd zwolnił z aresztu zatrzymanego we wrześniu Pawła M. ps. "Misiek", uważanego za lidera małopolskich pseudokibiców. Adwokaci Pawła M. twierdzą, że ich klient zgłasza się na policję i czeka na ekstradycję, ale Prokuratura Krajowa uważa, że włoski sąd umożliwił mu ucieczkę i dalsze ukrywanie się. Dlaczego? Obrońcy Pawła M. są zdania, że do sądu trafiła ich argumentacja - a jednym z argumentów, po który sięgnęli, walcząc o zwolnienie klienta z aresztu, była aktualna sytuacja polskiego sądownictwa. Paweł M. to jeden z bohaterów wrześniowego reportażu "Superwizjera" TVN dotyczącego związków władz Wisły Kraków z chuliganami i osobami skazanymi za poważne przestępstwa. Więcej o sprawie w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Łopata wbita pod przekop Mierzei Wiślanej. To już trzeci raz

  Łopata wbita pod przekop Mierzei Wiślanej. To już trzeci raz

  - Inwestycja jest ważna ekonomicznie, ale jest także demonstracją polskiej suwerenności - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński wbijając łopatę pod przekop Mierzei Wiślanej. Złośliwi zauważają, że to już trzecia podobna uroczystość na Mierzei Wiślanej. I za każdym razem odbywała się niedługo przed wyborami. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix