Aktualności

Wyposażony tylko w siekierę chciał zdobyć Zawrat. Na pomoc wezwał TOPR

Wyposażony tylko w siekierę chciał zdobyć Zawrat. Na pomoc wezwał TOPR

Wyposażony tylko w siekierę chciał zdobyć Zawrat. Na pomoc wezwał TOPR

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Pewien turysta postanowił przebić dokonania narodowej wyprawy na K2 i zorganizował własne, solowe zimowe wejście na Zawrat. Wyposażony był jedynie w siekierkę. I tą siekierką zapamiętale rąbał skały oraz lód. Niestety, w pewnym momencie - niedaleko celu - opuściły go siły. Zadzwonił więc po TOPR. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Torba pełna pieniędzy w hospicjum

  Torba pełna pieniędzy w hospicjum

  Gdy pielęgniarki słupskiego hospicjum otworzyły reklamówkę leżącą w holu pod stolikiem, na moment odebrało im głos. Torba była pełna pieniędzy. Było w niej ponad 100 tysięcy złotych i 2 tysiące euro. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Gdańska: Westerplatte nie jest na sprzedaż

  Prezydent Gdańska: Westerplatte nie jest na sprzedaż

  Władze Muzeum II Wojny Światowej złożyły ofertę odkupienia za 2 miliony złotych terenu Westerplatte. - To miejsce nie jest przedmiotem operacji handlowych - odpowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Prosieckiego.

  czytaj więcej »
 • 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

  75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

  Punktualnie w południe w stolicy rozległy się syreny, a przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz między innymi przedstawicieli rządu oraz ambasador Izraela rozpoczęły się główne uroczystości 75-lecia wybuchu powstania w getcie warszawskim. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
 • Rodzice niepełnosprawnych dzieci protestują w Sejmie

  Rodzice niepełnosprawnych dzieci protestują w Sejmie

  - Odwieszamy protest z 2014 roku - ogłosili rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy w Sejmie przedstawili swoje postulaty. Domagają się wprowadzenia między innymi dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Napisali w tej sprawie list do prezesa PiS i, jak zapowiedzieli, zostaną w Sejmie "do skutku". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tajemnicza śmierć trzech mężczyzn. Prokuratura podaje wyniki badań

  Tajemnicza śmierć trzech mężczyzn. Prokuratura podaje wyniki badań

  Badania trwały dwa miesiące. Teraz prokuratura podaje szczegóły śmierci trzech mężczyzn w miejscowości Kwiatkowice k. Gorzowa Wielkopolskiego. Do tragedii doszło w lutym. Żona jednego z mężczyzn, którzy uczestniczyli w imprezie urodzinowej, postanowiła sprawdzić, dlaczego mąż nie odpowiada na telefon. Kiedy weszła do domu, znalazła ciała trzech mężczyzn w pozycji siedzącej. Kolejny był nieprzytomny, ale oddychał. Przy zmarłych odnaleziono alkohol i - jak się teraz okazało - niezwykle groźny dopalacz. Więcej o tym, co ustalili specjaliści z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Biedroń na prezydenta? "Będę musiał wrócić"

  Biedroń na prezydenta? "Będę musiał wrócić"

  Autentyczność, wiarygodność i niezależność są dużo ważniejsze w sprawowaniu takich funkcji, niż kwestia doświadczenia w samorządzie czy poza samorządem - reklamuje się Robert Biedroń. Na razie jest kandydatem na prezydenta Słupska w najbliższych wyborach samorządowych, ale niewykluczone, że startować będzie również w wyborach prezydenckich. - Jestem wkurzony, będę musiał wrócić - deklarował w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Termin referendum nie wszystkim się podoba

  Termin referendum nie wszystkim się podoba

  Dwa ośrodki władzy - to, jak mówi Marek Suski, jedna z dostrzeżonych przez ekspertów "słabości" obecnej konstytucji. Prezydent zaproponował termin referendum konstytucyjnego na 11 listopada. Ten termin nie podoba się Stanisławowi Karczewskiemu, marszałkowi Senatu. Jak dodaje Karczewski, data ta nie zyskuje akceptacji w jego środowisku politycznym. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rowerzysta uderzył pieszego, który potem zmarł w szpitalu

  Rowerzysta uderzył pieszego, który potem zmarł w szpitalu

  Mieszkaniec Szczecina zmarł kilka dni po tym, jak został uderzony przez rowerzystę. Właśnie rozpoczął się proces w sprawie tej tragicznej kłótni. Oskarżony przeprosił za swój czyn i już zobowiązał się zapłacić rodzinie zmarłego zadośćuczynienie. Grozi mu do 12 lat więzienia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Echa manifestacji ONR w Gdańsku

  Echa manifestacji ONR w Gdańsku

  Nie milkną echa sobotniej manifestacji Obozu Narodowo-Radykalnego w Gdańsku. Organizacja świętowała rocznicę swojego powstania w słynnej sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz przeszła w marszu przez miasto. Po raz kolejny pojawiają się głosy wzywające do delegalizacji ONR. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Polska Fundacja Narodowa zatrudniła agencję PR

  Polska Fundacja Narodowa zatrudniła agencję PR

  21 marca Polska Fundacja Narodowa podpisała na pół roku umowę o współpracy z agencją public relations Partner of Promotion. O sprawie poinformowała stacja Polsat News, a prezes agencji potwierdził te informacje portalowi wirtualnemedia.pl. Na razie fundacja nie ujawniła ani kwoty, na jaką opiewa umowa, ani treści kontraktu. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy

  Zdaniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Polska naruszyła unijne przepisy, nakazując zwiększoną wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Władze naszego kraju poniosą koszty postępowania sądowego. Wyrok jest ostateczny. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 52-latek wjechał w grupę przechodniów

  52-latek wjechał w grupę przechodniów

  Z kościoła wychodziła właśnie młoda para i weselnicy, gdy 52-latek z impetem wjechał w grupę przechodniów i rowerzystów. Nie zatrzymał się. Kilkanaście metrów dalej potrącił kolejną osobę. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna wjechał w przechodniów celowo. Więcej o tej sprawie w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Naloty były konieczne". Świat zastanawia się nad rolą Rosji w Syrii

  "Naloty były konieczne". Świat zastanawia się nad rolą Rosji w Syrii

  Szefowie resortów spraw zagranicznych państw UE spotkali się w Luksemburgu, by zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogłyby przybliżyć zakończenie konfliktu w Syrii. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz zaznaczył, że Polska wspiera Wielką Brytanię, Francję oraz Stany Zjednoczone. Kraje te przeprowadziły w sobotę ataki odwetowe po użyciu broni chemicznej przez reżim syryjski w mieście Duma. Organizacja ds. zakazu Broni Chemicznej podaje, że w Syrii do tej pory zgłoszono ponad 390 przypadków użycia broni chemicznej. Społeczność międzynarodowa zastanawia się nad rolą, jaką w Syrii odgrywa Rosja. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Reakcje na "piątkę Morawieckiego"

  Reakcje na "piątkę Morawieckiego"

  W sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna" zaprezentował pięć projektów, nazwanych "piątką Morawieckiego". To mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych. O tym, jakie są reakcje na propozycje premiera - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix