Aktualności

Wygrali dzięki Kodeksowi Napoleona

Wygrali dzięki Kodeksowi Napoleona

Wygrali dzięki Kodeksowi Napoleona

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Wszystkie chwyty dozwolone - z takiego założenia wyszli łódzcy urzędnicy, którzy walczyli w sądzie o jedną z miejskich kamienic. Udało im się wygrać i zachować budynek w zasobach miejskich dzięki przepisom sprzed ponad 200 lat. O tym jak Kodeks Napoleona może pomóc w walce z dziką reprywatyzacją dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Dariusza Prosieckiego.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ciężka sytuacja w szpitalu w Choroszczy

  Ciężka sytuacja w szpitalu w Choroszczy

  Lekarze specjaliści zarabiają mniej niż rezydenci, przez co zwalniają się z pracy. 900 pacjentów ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy może zostać bez opieki. O sytuacji w największej tego typu placówce w Polsce dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Ofensywa dyplomatyczna rządu

  Ofensywa dyplomatyczna rządu

  Prezydent z wizytą w ONZ, minister spraw zagranicznych w Berlinie, a szef MON w Waszyngtonie i Brukseli. Polski rząd po rekonstrukcji rozpoczął ofensywę dyplomatyczną. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Służby ostrzegają: nie ma bezpiecznego lodu

  Służby ostrzegają: nie ma bezpiecznego lodu

  Po kolejnych wypadkach na zamarzniętej wodzie, przedstawiciele służb wzywają, by nie wchodzić na lód, gdyż żaden nie jest bezpieczny. Do akcji na lodzie strażacy wyjeżdżali w tym roku ponad 140 razy. O tym, jak wyglądały najbardziej dramatyczne akcje służb więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • Trenowali wyścigi z psami, myśliwi kazali im "się zwijać"

  Trenowali wyścigi z psami, myśliwi kazali im "się zwijać"

  Jak każdego dnia Igor Tracz poszedł razem z młodzieżą z klubu sportowego do lasu, żeby trenować z psami wyścigi. W pewnym momencie podeszło do nich dziesięciu myśliwych ze strzelbami. - Powiedzieli krótko: Dzień dobry, panowie. Macie pięć minut, żeby się zwijać. Chyba, że chcecie dostać kulką - opowiada trener. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Prezydent podpisał zmiany w Kodeksie wyborczym

  Prezydent podpisał zmiany w Kodeksie wyborczym

  Nowela zmienia między innymi zasady wskazania członków Krajowego Biura Wyborczego i wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, która ma być liczona od wyborów samorządowych w 2018 roku. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zima przyszła do Polski. Jak długo zostanie?

  Zima przyszła do Polski. Jak długo zostanie?

  Mróz, śnieg i silny wiatr. Zima zawitała do Polski, a razem z nią pękające rury i śliskie drogi. Zdarzają się też wypadki. 14-latek wpadł do wody i teraz walczy o życie. O zimowej aurze więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Łapińskiego.

  czytaj więcej »
 • Szef MSZ spotka się z Fransem Timmermansem

  Szef MSZ spotka się z Fransem Timmermansem

  Spotkanie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem zaplanowano wstępnie na niedzielę - poinformowało we wtorek po południu MSZ. Rozmowa ma dotyczyć uruchomienia wobec Polski procedury przewidzianej w artykule 7. unijnego traktatu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Małżeństwo z Kalifornii więziło swoje dzieci

  Małżeństwo z Kalifornii więziło swoje dzieci

  Zamknięci w zaciemnionych, brudnych pomieszczeniach, skuci łańcuchami - w takich warunkach małżeństwo z Kalifornii zorganizowało domowe więzienie. Policja uwolniła trzynaścioro dzieci w wieku od 2 do 29 lat. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ jedna z córek zdołała uciec i wezwać pomoc. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Marcina Wrony.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa weszły w życie

  Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa weszły w życie

  We wtorek weszła w życie nowela ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która zmienia sposób wyboru członków tego organu. Dotychczasowych 15 sędziów z jego składu wskazywało środowisko sędziowskie, teraz będą ich wskazywać parlamentarzyści. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

  Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

  Od poniedziałku sędzia Dariusz Zawistowski nie jest już przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. O swojej rezygnacji poinformował w zeszłym tygodniu. Jak tłumaczył rzecznik Rady, stało się "to na znak protestu przeciwko sytuacji prawnej, którą stworzył ustawodawca". We wtorek wejdzie w życie większość przepisów nowelizacji ustawy o KRS. Z kolei stowarzyszenie Sędziów Themis apeluje do sędziów o "nielegitymizowanie niekonstytucyjnych działań władzy" i "nieprzyjmowanie hańbiących urząd sędziego propozycji uczestniczenia w demolowaniu sądownictwa". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

  czytaj więcej »
 • Kilkanaście tysięcy złotych i wsparcie w znalezieniu mieszkania za pracę w szpitalu w Kluczborku

  Kilkanaście tysięcy złotych i wsparcie w znalezieniu mieszkania za pracę w szpitalu w Kluczborku

  Kilkanaście tysięcy złotych pensji i dach nad głową - takie warunki dla lekarzy internistów proponuje starosta Kluczborka (woj. opolskie). Oferta to efekt problemów kadrowych, z którymi boryka się miejscowa placówka. Przez brak medyków trzeba było zawiesić działanie oddziału chorób wewnętrznych. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
tvnpix