Aktualności

Sasin wini Arabskiego. Tusk: nie odpowiadał za katastrofę

Sasin wini Arabskiego. Tusk: nie odpowiadał za katastrofę

Sasin wini Arabskiego. Tusk: nie odpowiadał za katastrofę

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Wicepremier Jacek Sasin, dawny wiceszef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zapewnia, że przed katastrofą w Smoleńsku kancelaria prezydenta nie wiedziała, że lotnisko jest tam oficjalnie zamknięte i zostanie udostępnione specjalnie na wizyty najpierw premiera Tuska, a potem prezydenta. Twierdzi, że gdyby o tym wiedziano, wtedy Lech Kaczyński mógłby polecieć na inne lotnisko. Winą za sytuację obarcza Tomasza Arabskiego. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rzeczywistość załóg karetek pogotowia

  Rzeczywistość załóg karetek pogotowia

  Długie godziny w kolejkach do SOR-u, szpitale odmawiające przyjęć i duże ryzyko zakażenia koronawirusem. Jak dziś wygląda praca załóg karetek pogotowia ratunkowego? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

  Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

  Także w sobotę tysiące osób protestowało przeciwko niemal całkowitemu zakazowi aborcji, który wprowadza wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Demonstracje miały miejsce w dziesiątkach miast. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pacjenci zapomniani przez system

  Pacjenci zapomniani przez system

  Z całego kraju napływają niepokojące informacje, że pacjenci w ciężkim stanie nie są przyjmowani do szpitali. Więcej na ten temat dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowe obostrzenia m.in. w szkołach i gastronomii

  Nowe obostrzenia m.in. w szkołach i gastronomii

  Premier Mateusz Morawiecki w piątek przedstawił nowe obostrzenia, które wejdą w życie w sobotę. To między innymi zmiany w szkołach podstawowych oraz w działalności lokali gastronomicznych. Natomiast czerwona strefa zostanie rozciągnięta na całą Polskę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tasiemcowe kolejki przed punktami wymazów

  Tasiemcowe kolejki przed punktami wymazów

  Kilka godzin w kolejce do wymazu, a wcześniej nawet do kilkunastu dni oczekiwania na skierowanie na test. Badanie na obecność COVID-19 zaczyna przypominać w Polsce drogę przez mękę. Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ważne słowa papieża Franciszka

  Ważne słowa papieża Franciszka

  Związki jednopłciowe "zasługują na ochronę prawną" - powiedział papież Franciszek, cytowany przez Agencję Reutera. Przytoczona opinia pochodzi z opublikowanego w środę filmu "Francesco" autorstwa Jewgienija Afiniejewskiego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Mamy rosnącą falę epidemii"

  "Mamy rosnącą falę epidemii"

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o ponad 10 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo alarmuje, że mamy do czynienia z "rosnącą falą epidemii". Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • O SARS-CoV-2 w Sejmie

  O SARS-CoV-2 w Sejmie

  Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Sejmie aktualną informację na temat walki epidemią COVID-19. Krytykował osoby nienoszące maseczek, wzywał do solidarności i apelował o rygorystyczne przestrzeganie obostrzeń. Co na to opozycja? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szpital na Stadionie Narodowym. Gdzie jeszcze?

  Szpital na Stadionie Narodowym. Gdzie jeszcze?

  W pomieszczeniach kompleksu Stadionu Narodowego w Warszawie powstanie tymczasowy szpital dla osób zakażonych koronawirusem. To będzie pierwszy taki szpital w Polsce specjalnie zorganizowany na czas pandemii. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szpital tymczasowy na Narodowym

  Szpital tymczasowy na Narodowym

  Na PGE Narodowym powstaje tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19. Na początek ma tam być 500 łóżek. Co poza tym? Więcej na ten temat dziś w materiale Macieja Knapika w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowe obostrzenia w kościołach

  Nowe obostrzenia w kościołach

  Obowiązujące od soboty ograniczenia związane z epidemią dotyczą także kościołów i uroczystości religijnych. Zgodnie z wytycznymi w strefie żółtej wymagane są cztery metry kwadratowe na jednego uczestnika, a w strefie czerwonej siedem metrów kwadratowych. Obowiązują też maseczki. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Październik jest dla nas sprawdzianem"

  "Październik jest dla nas sprawdzianem"

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 8536 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Lekarze wciąż podkreślają, że to jest właśnie czas na wdrażanie działań "szybkich, zdecydowanych, niestandardowych". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Jesteśmy przyparci do muru"

  "Jesteśmy przyparci do muru"

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 9622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy bilans potwierdzonych infekcji od początku pandemii w Polsce. Lekarze zwracają uwagę, że w szpilach zaczyna brakować miejsc, a system ochrony zdrowia staje się niewydolny. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix