Aktualności

W Katowicach o zmianach klimatycznych. "Musimy podjąć działania"

W Katowicach o zmianach klimatycznych. "Musimy podjąć działania"

W Katowicach o zmianach klimatycznych. "Musimy podjąć działania".

Foto: PAP/EPA/ATEF SAFADI | Video: Fakty TVN
Świat stoi przed historycznym testem - oświadczył prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach. Dodał, że Polska jest "gotowa do wzięcia swojej części odpowiedzialności za międzynarodowe bezpieczeństwo", także w wymiarze polityki klimatycznej. Więcej o oficjalnym rozpoczęciu szczytu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
troll ejbus
troll ejbus

Teraz umiera 40 000 0sob na skutek zadymienia, ale za 5 lat moze to byc juz 500 000. Co wtedy Pan powie Panie Prezydencie? Bedzie coraz gorzej w coraz szybszym tempie. Mamy noz na gardle. wydaje sie, ze Pan ostrzy ten noz, zeby mniej bolalo. Przykro mi to pisac, ale mam Zone dzieci i astme.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Maseczki dla mieszkańców Krakowa

    Maseczki dla mieszkańców Krakowa

    Władze Krakowa rozdają mieszkańcom specjalne maski antysmogowe, które pomogą oddychać, gdy jakość powietrza jest zła. Ale to nie jedyny sposób jak władze pomagają mieszkańcom. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sobotnia konwencja PiS

    Sobotnia konwencja PiS

    Nasi oponenci nie potrafią rządzić i udowodnili to wielokrotnie. Oni nie są wiarygodni, nie dotrzymują słowa - mówił podczas sobotniej konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał z kolei, że Polska jest "bijącym sercem Europy". Więcej o tym wydarzeniu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Cztery dni więzienia. Za zażycie tabaki na sali sądowej

    Cztery dni więzienia. Za zażycie tabaki na sali sądowej

    Sąd w Tczewie skazał starszego mężczyznę na cztery dni aresztu za jego zachowanie na sali. A co takiego zrobił? Otóż zażył tabaki - cytując klasykę. Cztery dni za kratami za kichanie podczas rozprawy. Mężczyzna grzecznie karę odsiedział, zażalenia nie składał. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

    czytaj więcej »
   • Kosmiczna turystyka coraz bliżej

    Kosmiczna turystyka coraz bliżej

    Kosmiczny krok w stronę kosmicznej turystyki. Pojazd SpaceShipTwo podczas lotu testowego wzbił się na wysokość ponad 82 kilometrów. Jeśli kolejne testy zakończą się sukcesem, to pierwsi turyści wejdą na pokład w marcu 2019 roku. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marcina Wrony.

    czytaj więcej »
   • Zamieszanie w sprawie cen prądu

    Zamieszanie w sprawie cen prądu

    Chodzi nam o to, aby przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu. I tak się wydarzy- mówi pani minister i zapowiada, że za kilka dni rząd ogłosi jeden wspólny komunikat. Jak na razie co innego mówi premier, a co innego jego rząd. Więcej na temat zamieszania w sprawie cen prądu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Powyborcza zmiana stanowiska

    Powyborcza zmiana stanowiska

    Rada Warszawy zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98-99 procent do maksimum 60. Projekt wniósł wiceprezydent stolicy Robert Soszyński. Przeforsowano go przy sprzeciwie opozycji. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wyrok za piekło dzieci

    Wyrok za piekło dzieci

    Bili, znęcali się, przypalali papierosami, podtapiali, byli wyjątkowo brutalni wobec dzieci. Para z Drawska Pomorskiego usłyszała wyrok za piekło, jakie zgotowali dwóm kilkuletnim chłopcom. Ich matka trafi za kraty 15 lat, jej partner - na 25. O szczegółach tej wstrząsającej sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kontrowersyjne słowa RPD

    Kontrowersyjne słowa RPD

    Słowa Rzecznika Praw Dziecka, które padły w Senacie, boleśnie dotknęły rodziny dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Mikołaj Pawlak metodę tę nazwał "niegodziwą". opozycja pyta, czy w takim razie Rzecznik Praw Dziecka nie będzie stał na straży praw dzieci, które urodziły się dzięki in vitro? O szczegółach tej dyskusji w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Taktyczna ucieczka" premiera?

    "Taktyczna ucieczka" premiera?

    Premier w swoim wystąpieniu ani słowem nie odniósł się do afery w Komisji Nadzoru Finansowego. Temat wywołała dopiero opozycja, nazywając brak odpowiedzi premiera na pytania o KNF "taktyczną ucieczką". Według Tadeusza Cymańskiego "nie ma w tym tak zwanej ucieczki od tematu", poseł Michał Szczerba mówi z kolei, że PiS "chce o tej zapomnieć", ale "opozycja mu o tej aferze zapomnieć nie da". Więcej w "Faktach TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ceny energii. Podwyżki będą czy nie?

    Ceny energii. Podwyżki będą czy nie?

    Przed głosowaniem w sprawie wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego premier wymieniał sukcesy swojego rządu. Pojawiła się również bardzo ważna deklaracja. - Podwyżek prądu nie będzie - mówił premier. Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił o tym, ze to dobra sytuacja do zastanowienia, zaś opozycja zastanawia się, czy deklaracja obejmie gospodarstwa domowe, czy również firmy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kim jest lider protestujących rolników?

    Kim jest lider protestujących rolników?

    Kim jest lider AGROunii, która w środę zablokowała autostradę A2 pod Warszawą. Kim jest człowiek, który po raz kolejny zmusił ministra rolnictwa do szybkich negocjacji? Odpowiedzi na te pytania dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Pawła Płuski.

    czytaj więcej »
   • "To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego"

    "To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego"

    Osoby, które zlecały i wykonały pobicie Wojciecha Kwaśniaka, są w rękach wymiaru sprawiedliwości, ale to nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego - stwierdził w środę senator PiS Grzegorz Bierecki, odnosząc się do pobicia byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka. Doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Kasy Krajowej, w tym przez samego Biereckiego, złożyła opozycja. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wniosek o wotum zaufania dla rządu

    Wniosek o wotum zaufania dla rządu

    Wniosek o wotum zaufania dla swego rządu złożył w środę premier Mateusz Morawiecki. Tłumaczył, że Sejm powinien "wyrazić swoje zdanie w odniesieniu do tego, czy ma być kontynuowany program reform". Marszałek Marek Kuchciński (PiS) wprowadził ten punkt od razu do porządku obrad. Po wystąpieniu premiera i zarządzonej przerwie rozpoczęła się debata. Więcej na ten temat dziś "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Dziennikarze TVN nagrodzeni

    Dziennikarze TVN nagrodzeni

    Dziennikarze Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski ("Superwizjer" TVN24, TVN), a także Grzegorz Głuszak ("Superwizjer" TVN24, TVN) znaleźli się wśród laureatów nagrody Grand Press 2018. Dziennikarzem Roku został Bertold Kittel. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wygrał "dzban". To nie tylko naczynie

    Wygrał "dzban". To nie tylko naczynie

    Kto nie wie, co to "masny", albo "prestiżowy", ten dzban. W tym krótkim i może trochę dziwnym zdaniu są trzy najpopularniejsze młodzieżowe słowa roku 2018. W tym roku bezapelacyjnie wygrał "dzban". Nie chodzi oczywiście o naczynie na wodę. A o co chodzi? To wytłumaczy Maciej Mazur w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix