Aktualności

Turyści ewakuowani. Woda zalewała kemping

Turyści ewakuowani. Woda zalewała kemping

Turyści ewakuowani. Woda zalewała kemping i domki

Foto: Grzegorz Momot / PAP | Video: Fakty TVN
W Krościenku nad Dunajcem woda zalała miejscowy kemping. Konieczna była ewakuacja stu osób. Również 24 turystów, wypoczywających w domkach letniskowych w Dębnie nad Jeziorem Czorsztyńskim musiało je opuścić z powodu podtopień. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rowerem przez Himalaje

  Rowerem przez Himalaje

  Marcin Korzonek przez prawie miesiąc samotnie wędrował na dwóch kółkach przez himalajskie szczyty. Pokonał 1300 kilometrów i wjechał na cztery przełęcze powyżej pięciu tysięcy metrów. Dopiero co wrócił z ekstremalnej wyprawy, ale na ziemię zszedł tylko na chwilę, bo już szykuje się do kolejnej rowerowej podróży. O szczegółach tego wyczyny dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polacy ruszyli do urn

  Polacy ruszyli do urn

  W wyborach samorządowych w skali całego kraju do godziny 12 zagłosowało 15,62 procent uprawnionych osób - poinformował na konferencji przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciech Hermeliński. Karty do głosowania odebrało do południa prawie pięć milionów Polaków. O tym jak wyglądał dzień głosowania dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Robocop" patroluje Nowy Jork. "To trochę szalone"

  "Robocop" patroluje Nowy Jork. "To trochę szalone"

  Nie wie, co to strach, nie zna zmęczenia, nie pije kawy i nie zajada pączków, co robią klasyczni gliniarze z klasycznych amerykańskich filmów. Na ulice Nowego Jorku wyjechał pierwszy "robocop". Od wakacji miasto patroluje policyjny robot. Na razie uzbrojony jest tylko w kamery i zasadniczo to raczej maszyna trochę na kształt R2D2, ale dzięki temu - jak prawdziwy glina - oczy ma dookoła głowy. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Za dużo smartfona? Bolą oczy, szyja i kciuk

  Za dużo smartfona? Bolą oczy, szyja i kciuk

  Nie możemy bez nich żyć, ale co zrobić, gdy smartfony komfort życia pogarszają? Sprawiają, że boli szyja, oczy a nawet kciuk. - Mamy problemy z nieodwodzeniem kciuka, problemy z tworzącymi się naroślami - mówi Marcin Dębski z Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacji "Dbam o mój zasięg". Konrad Słynarski, ortopeda z Centrum medycznego "Gamma" mówi, że w literaturze medycznej powstało już takie określenie jak "kciuk smartfona". Więcej o przypadłościach, które grożą nam w związku z używaniem smartfonów, w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W tym tramwaju "brakuje tylko zajęcy"

  W tym tramwaju "brakuje tylko zajęcy"

  Z porannej mgły, czy może raczej smogu, wyłoniło się coś dziwnego. Niby tramwaj, ale jakiś taki inny. Zielony. Pasażerowie przecierają oczy. - W tym tramwaju brakuje tylko zajęcy, kicających po podłodze - mówią pasażerowie. Więcej o mobilnym ogrodzie, mknącym po szynach przez Będzin i Sosnowiec - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trudna akcja. Policjanci poszczuci psem

  Trudna akcja. Policjanci poszczuci psem

  Precz, bo psami poszczuję - usłyszeli policjanci próbujący zatrzymać poszukiwanego mieszkańca gminy Rzeczyca niedaleko Tomaszowa. Psy rzeczywiście spuszczono, w ruch poszły też sztachety, gazrurki i kantówki, a po chwili na podwórku było już pół wsi broniącej swojego. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Jak wygląda migracja do Europy?

  Jak wygląda migracja do Europy?

  Szokujące obrazy fali imigrantów zalewających Europę trzy lata temu mocno zapisały się w pamięci i do dziś w wielu krajach kształtują debatę publiczną. Jak teraz wygląda migracja do Europy? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Sławińskiej.

  czytaj więcej »
 • TSUE wydał decyzje w sprawie Polski

  TSUE wydał decyzje w sprawie Polski

  Jest decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polska ma natychmiast zawiesić stosowanie przepisów dotyczących przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego. Dokument - co ważne - informuje też, że to postanowienie dotyczy także tych sędziów, którzy już w stan spoczynku przeszli. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatni dzień kampanii

  Ostatni dzień kampanii

  Piątek to ostatni dzień kampanii przed wyborami samorządowymi, które już w niedzielę. O północy rozpocznie się cisza wyborcza, dlatego kandydaci w całym kraju wykorzystują ostatnie godziny, by przekonać wyborców do oddania głosu właśnie na nich. O przebiegu ostatniego dnia i całej kampanii dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatnia prosta. Sondaże w "Faktach" TVN

  Ostatnia prosta. Sondaże w "Faktach" TVN

  To już absolutnie ostatnia kampanijna prosta dla tysięcy kandydatów na radnych, burmistrzów czy prezydentów miast. Już dziś pokażemy najnowszy sondaż - prognozę dla Warszawy. Kto dziś ma największe szanse na to, by zostać prezydentem stolicy? W "Faktach" TVN także prognoza - sondaż dla sejmików wojewódzkich, czyli niezwykle istotne wyniki dla wszystkich partii politycznych. Więcej w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Chodził od klasy do klasy i strzelał"

  "Chodził od klasy do klasy i strzelał"

  Oficjalnie żałoba została ogłoszona tylko na Krymie, ale atak 18-letniego ucznia w technikum w Kerczu wstrząsnął całą Ukrainą i Rosją. Nastolatek z karabinem w ręku przeszukiwał szkolne korytarze i, podobnie jak na filmach, wchodząc do klasy najpierw wrzucał samodzielnie przygotowany ładunek wybuchowy, a potem strzelał do swych ofiar z zimną krwią. Nadal nie wiadomo co skłoniło go do tak brutalnej napaści. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędziowie wzywani na przesłuchanie po spotkaniu z Tuleyą

  Sędziowie wzywani na przesłuchanie po spotkaniu z Tuleyą

  Rzecznik dyscyplinarny wzywa na przesłuchania sędziów, którzy wzięli udział w spotkaniu z sędzią Igorem Tuleyą. Spotkanie 28 września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dotyczyło "Konstytucji, wolności i roli sądów w demokratycznym państwie". Wezwania nie podobają się m.in. sędziom sądu Gdańsk-Północ, którzy w oświadczeniu napisali, że postępowania są wykorzystywane nie do ścigania rzeczywistych przewinień, ale do tłumienia zasadnej krytyki i wywołania "efektu mrożącego". - Odbieram to pismo jako nadgorliwość i próbę pokazania sędziom, że teraz będą monitorowani także i w życiu prywatnym - tak skomentował w rozmowie z Onetem sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Włodzimierz Brazewicz. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Kto zastrajkuje, ten straci pracę". Pikieta w siedzibie PLL LOT

  "Kto zastrajkuje, ten straci pracę". Pikieta w siedzibie PLL LOT

  Kilkadziesiąt osób pikietą po godzinie 5:00 w siedzibie PLL LOT rozpoczęło strajk. Związkowcy zapowiadają, że będzie się on odbywał "do skutku", czyli podjęcia rozmów o zasadach wynagradzania w spółce. Strajkujący domagają się też przywrócenia do pracy przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Moniki Żelazik. Związkowcy mieli usłyszeć od przedstawicieli spółki: kto zastrajkuje, ten straci pracę. Spółka z kolei twierdzi, że akcja strajkowa jest nielegalna i zapewnia, że żaden rejs nie zostanie z jej powodu odwołany. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ojcowska troska w polityce

  Ojcowska troska w polityce

  Poseł Ryszard Czarnecki rozmawiał z Matuszem Morawieckim o pracy swojego syna. Jak przyznał w "Rozmowie Piaseckiego" europoseł, jego syn miał wtedy 30 lat. Ale taka ojcowska troska w polityce to nie wyjątek o czym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 przypomni Maciej Mazur.

  czytaj więcej »
tvnpix