Aktualności

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok. "Całość powoduje wrażenie pogłębiającego się chaosu"

Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartek nowelizację Prawa o zgromadzeniach, przed podpisaniem zaskarżoną przez prezydenta Andrzeja Dudę, za zgodną z konstytucją. Czworo z 11 orzekających w sprawie sędziów Trybunału Konstytucyjnego zgłosiło zdanie odrębne do wyroku. - Moim zdaniem, w tym składzie Trybunał nie może funkcjonować - komentował dr Ryszard Balicki, konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego. W 11-osobowym składzie, wskazywał konstytucjonalista, "były zarówno osoby, co do których są uzasadnione wątpliwości, że zostały wybrane z naruszeniem prawa" oraz sędzia, który w ramach procedur sejmowych ustawę opiniował - a co, zdaniem dr Balickiego, powinno wyłączyć tego sędziego. - Jeżeli do tego jeszcze dodamy fakt, że niektórzy sędziowie nie mogli uczestniczyć w rozprawie przed TK, mimo że są legalnie wybranymi sędziami, no to całość powoduje wrażenie pogłębiającego się chaosu - mówił. Więcej na ten temat powie w swoim materiale Krzysztof Skórzyński w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Festiwalu nie będzie?

  Festiwalu nie będzie?

  Festiwal Polskiej Piosenki może być tylko w Opolu i będzie w Opolu - zapowiedział prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który TVP wypowiedział umowę na organizację muzycznego wydarzenia. Tymczasem prezes telewizji publicznej zapowiedział, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ewakuacja wieżowców w Koszalinie

  Ewakuacja wieżowców w Koszalinie

  Ponad 1000 mieszkańców zostało ewakuowanych w poniedziałek wieczorem z trzech bloków przy ul. Władysława IV w Koszalinie z powodu ryzyka uszkodzenia jednego z budynków. Po wykonaniu pomiarów sejsmicznych inspektor nadzoru budowlanego zezwolił im na bezpieczny powrót do mieszkań. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nagranie z wrocławskiej komendy niewystarczające do postawienia zarzutów?

  Nagranie z wrocławskiej komendy niewystarczające do postawienia zarzutów?

  Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że to były tortury - mówi o ujawnionym w "Faktach" TVN i w programie "Superwizjer" nagraniu z ostatnich chwil Igora Stachowiaka we wrocławskiej komendzie Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Dlaczego ten film, znany prokuraturze od roku, okazał się niewystarczający do tego, by policjantom postawić zarzuty? Między innymi o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Wojciecha Bojanowskiego.

  czytaj więcej »
 • Gigantyczna kara za wycinkę drzew

  Gigantyczna kara za wycinkę drzew

  Aż 15 milionów kary musi zapłacić właściciel terenu przy ulicy Pabianickiej w Łodzi za wycinkę drzew. Właściciel, który dostał drakońską karę, wyciął 153 dorodne drzewa, by w tym miejscu zbudować osiedle mieszkaniowe. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Cannes oddaje hołd Andrzejowi Wajdzie

  Cannes oddaje hołd Andrzejowi Wajdzie

  W Pałacu Festiwalowym dziś uroczysty pokaz "Człowieka z żelaza". Kiedyś dostał Złotą Palmę, teraz - cyfrową rekonstrukcję. Na czerwonym dywanie będą polscy goście - w tym były prezydent Lech Wałęsa. Więcej o festiwalu filmowym w Cannes dziś w "Faktach" TVN o 19:00

  czytaj więcej »
 • Jedyna taka noc w roku

  Jedyna taka noc w roku

  To była bardzo długa i bardzo kulturalna noc. W ponad stu miastach do muzeów, galerii i nie tylko można było wejść bez biletu. Atrakcji było mnóstwo - wrażeń także. Choć swoje w kolejkach trzeba było odstać. Więcej o Nocy Muzeów dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pierwszy w historii Kongres Prawników Polskich

  Pierwszy w historii Kongres Prawników Polskich

  Po raz pierwszy środowiska sędziów, prawników i radców prawnych zebrały się na jednej sali, by ich głos sprzeciwu wobec zmian przygotowywanych w obszarze wymiaru sprawiedliwości wybrzmiał mocniej niż dotychczas. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Autostrada A2 zostanie poszerzona

  Autostrada A2 zostanie poszerzona

  Autostrada A2 Stryków-Konotopa będzie miała dodatkowy trzeci pas ruchu. Powodem są remonty dwóch ekspresówek i tworzące się korki. Kierowcy pytają dlaczego nie można było tak od razu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polaroid w polskich rękach. Syn milionera ma pomysł na biznes

  Polaroid w polskich rękach. Syn milionera ma pomysł na biznes

  Słynny amerykański Polaroid w polskich rękach. To nie żart. Fotograficzną markę, symbol nowoczesności lat 70. i 80. kupił polski miliarder Wiaczesław Smołokowski. Przekaże ją synowi, który ma pomysł na biznes: w erze cyfrowej oldskulowe polaroidy mogą się okazać bardzo pożądanym gadżetem. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Bez procesu

  Bez procesu

  Główny oskarżony w sprawie gangu, który wyłudzał metodą "na wnuczka" opuszcza poznański sąd w karetce. "Hoss", udając wnuczka, miał wyłudzić w Polsce i za granicą ponad 2 miliony złotych. Pytanie, czy teraz nie udaje choroby? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
tvnpix