Aktualności

Finlandia nie istnieje, to spisek Rosjan i Japończyków. Teoria spiskowa zdobywa popularność

Finlandia nie istnieje, to spisek Rosjan i Japończyków. Teoria spiskowa zdobywa popularność

Finlandia nie istnieje, to spisek Rosjan i Japończyków. Teoria spiskowa zdobywa popularność

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Finlandia nie istnieje. Jest tylko bałtyckim akwenem pełnym ryb, a wymyślono ją po to, aby Japończycy mieli gdzie te ryby łowić. Mocne, prawda? Zdobywającą popularność teorię opisał serwis Spider's Web przy okazji artykułu o innych wielkich teoriach spiskowych. Ta jednak zdecydowanie się wyróżnia. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Lato odeszło na dobre

  Lato odeszło na dobre

  Mocne wejście jesieni. Akcja ratunkowa na Bałtyku w Ustce, śnieg na Kasprowym Wierchu. Pogoda znowu robi się groźna. Synoptycy mówią, że w ciągu najbliższego tygodnia będziemy bardzo odczuwali chłód. Lato odeszło na dobre. W swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00 opowie o tym Jarosław Kostkowski.

  czytaj więcej »
 • Dwie konwencje. Potyczka na argumenty, obietnice i przytyki

  Dwie konwencje. Potyczka na argumenty, obietnice i przytyki

  Kampania wyborcza trwa. We Wrocławiu konwencja Koalicji Obywatelskiej, w Opolu - Zjednoczonej Prawicy. - Rząd nie może wybierać Polaków, których lubi, i ignorować innych - mówił lider PO Grzegorz Schetyna. Zwrócił się do protestujących w Warszawie nauczycieli z zapewnieniem: "jesteśmy po waszej stronie". - Żałuję, że za poprzednich rządów podwyżki waszych płac nie były wystarczające - dodał i zadeklarował darmowe posiłki w szkołach i utrzymanie programu 500 plus. Wtórowała mu Katarzyna Lubnauer, deklarując przywiązanie do wolności osobistych, praw kobiet i wolności gospodarczej, która - jak mówiła - oznacza też prawo Polaków do bogacenia się. - Dla PiS liczy się władza, dla Koalicji Obywatelskiej - człowiek, a samorząd jest najbliżej człowieka - mówiła z kolei Barbara Nowacka. Tymczasem w Olsztynie prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że "dobry samorząd może być tylko wtedy, jeżeli za nim stoi wspólnota". Deklarował, że rolą zarówno rządu jak i samorządu jest to, by Polska "osiągnęła poziom rozwoju gospodarczego państw zachodniej Europy" i ma w tym pomóc postawienie na kwalifikacje, energię i młodość. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W promocji "jedz ile chcesz" zjadł... prawie 100 porcji

  W promocji "jedz ile chcesz" zjadł... prawie 100 porcji

  Bawarska restauracja serwująca sushi ogłosiła promocję "zjedz ile chcesz za 15,90". Po czym przyszedł twardy zawodnik. Thriatlonista na diecie sportowej. I wciągnął sto talerzy tego sushi. Kiedy wychodził, nawet chciał zostawić napiwek, ale usłyszał tylko: nie, dziękujemy bardzo. I niech więcej pan tu nie przychodzi. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Historia niezwykłej przyjaźni

  Historia niezwykłej przyjaźni

  Poza sobą nie mają nikogo. A niewiele by brakowały, żeby pan Rafał stracił suczkę Lunę. Ktoś doniósł, że mężczyzna źle traktuje czworonoga. Dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej niezwykła historia przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

  czytaj więcej »
 • Ksiądz Stryczek oskarżany o mobbing

  Ksiądz Stryczek oskarżany o mobbing

  Uznając powagę sytuacji, postanowiłem oddać się do dyspozycji walnego zgromadzenia stowarzyszenia "Wiosna". Z dużą starannością staramy się wyjaśnić wszystkie powstałe wątpliwości - podkreślił w czwartek prezes stowarzyszenia ksiądz Jacek Stryczek. To reakcja na artykuł, w którym zarzucono mu stosowanie mobbingu. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szczegóły spotkania Gersdorf-Morawiecki

  Szczegóły spotkania Gersdorf-Morawiecki

  W środę premier Mateusz Morawiecki spotkał się w siedzibie Sądu Najwyższego z pierwszą prezes Małgorzatą Gersdorf, z którą - jak poinformowała rzeczniczka rządu - rozmawiał o zmianach w sądownictwie. Rzecznik SN Michał Laskowski podkreślił, że trwająca około pół godziny rozmowa odbyła się z inicjatywy szefa rządu. W piątek profesor Gersdorf poinformowała na konferencji prasowej o szczegółach tej rozmowy. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Delegacja europarlamentu w Polsce

  Delegacja europarlamentu w Polsce

  Maraton spotkań i rozmów. Delegacja Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych europarlamentu PE, przebywająca w Polsce z misją dotyczącą praworządności, spotkała się z członkami KRS. W planach jest spotkanie z prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Z prof. Gersdorf spotkał się w środę także premier Mateusz Morawiecki, ale "obie strony umówiły się, że nie będą ujawniać żadnych szczegółów". Planowane spotkanie delegacji europarlamentarzystów z przedstawicielami Trybunału Konstytucyjnego nie odbyło się z kolei - odmówili członkowie Trybunału, argumentując, że przewidziany temat dotyczył m.in. reformy sądownictwa w Polsce, który będzie przedmiotem rozpoznania przez TK. Odbyła się za to rozmowa delegacji z politykami PO i Nowoczesnej. Więcej o tym, co chce osiągnąć europarlament, a co polski rząd - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy to już koniec ciepłej jesieni?

  Czy to już koniec ciepłej jesieni?

  Czy to już koniec ciepłych, jesiennych dni? Turyści, którzy przyjechali nad Bałtyk na wrześniowe wakacje mają nadzieję na piękną pogodę. Ale od soboty ma napływać nad Polskę najpierw chłodne, a potem zimne, arktyczne powietrze z północy. Czekają nas więc dwie fale ochłodzenia. Tomasz Wasilewski z TVN Meteo mówi, że w niektórych miejscach między piątkiem 21 września, a nadchodzącym wtorkiem 25 września różnica temperatury wyniesie nawet 15 stopni Celsjusza. Więcej o tym, czy trzeba już pożegnać ciepłą jesień - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szkoła edukacji seksualnej otwiera podwoje

  Szkoła edukacji seksualnej otwiera podwoje

  Jak bezpiecznie uprawiać seks, czym jest świadoma zgoda i jak się chronić przed wirusem HIV? Modelka Anja Rubik na kilka dni otwiera szkołę edukacji seksualnej. Jak mówi, seks dotyczy każdego z nas, naszego życia i zdrowia. W szkole organizowane są m.in. warsztaty, na które można przyjść, porozmawiać z psychologami i seksuologami. O szczegółach - w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Koniec licznikowych "przekrętów"?

  Koniec licznikowych "przekrętów"?

  Stary właściciel płakał jak sprzedawał? Nie zawsze. To, co pokazuje licznik samochodu - nie zawsze odpowiada stanowi faktycznemu. Szacuje się że 80 procent aut używanych które sprowadza się do Polski ma cofnięte liczniki. Dlatego ministerstwo sprawiedliwości idzie na wojnę z licznikowymi "przekrętami". Od przyszłego roku mechanik który cofnął licznik, albo kierowca który to zlecił, może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Więcej - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Timmermans o Polsce: nie mam wielu dobrych wiadomości

  Timmermans o Polsce: nie mam wielu dobrych wiadomości

  Nie mam dla Państwa wielu dobrych wiadomości - tak wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans rozpoczął konferencję dotyczącą praworządności w Polsce. - Między pierwszym a drugim wysłuchaniem obawy Komisji wzrosły - powiedział. Jak dodał, uważa, że sytuacja w Polsce nie polepszyła się, a polski rząd nie wyraził "chęci nowego otwarcia". Decyzja o decyzji skierowaniu skargi przeciw Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z przepisami dotyczącymi Sądu Najwyższego nie została formalnie podjęta, jednak - jak wcześniej donoszono - skarga jest już przygotowana. Decyzja - tak wynika ze słów przedstawiciela austriackiej prezydencji - ma zapaść przed kolejnym spotkaniem ministrów ds. europejskich. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix