Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie "córki leśniczego".

  Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie "córki leśniczego".

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekazania koperty "córki leśniczego" Mariuszowi Błaszczakowi przez Jana Szyszkę - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński w oświadczeniu przesłanym tvn24.pl. W oświadczeniu podkreślono, że "powyższe zachowanie nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Prosieckiego.

  czytaj więcej »
 • Dwa orędzia. Prezydent i premier zabrali głos w sprawie reformy sądownictwa

  Dwa orędzia. Prezydent i premier zabrali głos w sprawie reformy sądownictwa

  Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy - powiedziała w orędziu premier Beata Szydło. - Nie cofniemy się z drogi naprawy państwa, nie ulegniemy naciskom - oświadczyła. W tym samym czasie głos zabrał także prezydent Andrzej Duda. - Ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa w dużej części wychodziły naprzeciw społecznym oczekiwaniom; nie mogłem jednak ich zaakceptować, bo wymagają zmian zapewniających ich zgodność z konstytucją - powiedział w swoim orędziu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent podpisał ustawę o ustroju sądów powszechnych

  Prezydent podpisał ustawę o ustroju sądów powszechnych

  Prezydent złożył podpis pod nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych - poinformował zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że jest to najważniejsza ustawa dla reformy sądownictwa z punktu widzenia interesów obywateli. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Mimo podwójnego weta prezydenta, protesty mają trwać dalej

  Mimo podwójnego weta prezydenta, protesty mają trwać dalej

  Przez kilka ostatnich dni o weto prezydenta prosiły tłumy. Po zapowiedzi zawetowania dwóch z trzech spornych ustaw dotyczących systemu sądownictwa, wiele osób czeka na taką samą decyzję dotyczącą trzeciego projektu, ale jednocześnie dziękuje Andrzejowi Dudzie. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Politycy PiS "rozczarowani" i "zaskoczeni" decyzją prezydenta

  Politycy PiS "rozczarowani" i "zaskoczeni" decyzją prezydenta

  Po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, politycy PiS zebrali się na naradzie w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Niektórzy, w tym prezes Jarosław Kaczyński, odmawiali komentarza, inni mówili o "zaskoczeniu" i "rozczarowaniu". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Coraz więcej młodych osób na protestach

  Coraz więcej młodych osób na protestach

  Coraz więcej młodych osób bierze udział w protestach przeciwko działaniom PiS. - Jesteśmy głosem młodego pokolenia, tak jak nasi rodzice kiedyś musieli walczyć, tak i my codziennie przychodzimy, by protestować - mówią. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Sprzeczność w ustawie o Sądzie Najwyższym

  Sprzeczność w ustawie o Sądzie Najwyższym

  Przyjęta ustawa dotycząca Sądu Najwyższego zawiera sprzeczność między artykułami 12 i 18 ustawy. Dotyczy ona liczby kandydatów na I prezesa SN, którzy mają być przedstawieni Prezydentowi. Tymczasem Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim w sprawie ustaw dotyczących zmian w sądownictwie. Wcześniej ma spotkać się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Andrzej Duda nie spotka się z Donaldem Tuskiem

  Andrzej Duda nie spotka się z Donaldem Tuskiem

  Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie spotkają się, mimo, że były szef rządu zabiegał o taką możliwość. W piątkowych "Faktach po Faktach" Tusk wyraził zaniepokojenie sytuacją w Polsce, w związku z przegłosowanymi przez PiS zmianami w sądownictwie. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Protest przeciwko zmianom w sądownictwie także na Półwyspie Helskim

  Protest przeciwko zmianom w sądownictwie także na Półwyspie Helskim

  W piątek przeciwnicy zmian w sądownictwie zorganizowali marsz przed prezydencką rezydencję na Półwyspie Helskim. Jego uczestnicy wyruszyli pochodem około godziny 20. Mieli ze sobą transparenty, słychać także było okrzyki takie jak: "Wolne sądy" i "Andrzej Duda, oddaj dyplom". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Mateusza Kudły.

  czytaj więcej »
 • Kolejne protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

  Kolejne protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

  W piątek wieczorem przed Sądem Najwyższym i Senatem protestowano przeciw zmianom w sądownictwie i ustawie o SN. Uczestnicy domagają się,by prezydent Andrzej Duda zawetował kontrowersyjne ustawy dotyczące sądownictwa. Według policji, manifestacje przebiegały bardzo spokojnie. Więcej na ten temat w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Senator PO w więziennym drelichu

  Senator PO w więziennym drelichu

  Senator PO Jan Rulewski przyszedł na obrady Senatu w stroju więziennym. - Twierdzimy, że Polska powoli, ale systematycznie zmienia się w zakład karny - mówił opozycjonista z czasów PRL. Jako sprawozdawca mniejszości komisji wystąpił o odrzucenie ustawy o Sądzie Najwyższym. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix