Aktualności

Spór wokół akcji billboardowej "Sprawiedliwe sądy". PiS: to kampania informacyjna

Spór wokół akcji billboardowej "Sprawiedliwe sądy". PiS: to kampania informacyjna

Spór wokół akcji billboardowej "Sprawiedliwe sądy". PiS: to kampania informacyjna

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Państwowa Komisja Wyborcza zbierze się w najbliższy poniedziałek, żeby ocenić czy ma podstawy do zbadania finansowania kampanii "Sprawiedliwe sądy". Wniosek w tej sprawie złożyła Nowoczesna. Politycy PiS przekonują, że jest to kampania informacyjna. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zima przyszła do Polski. Jak długo zostanie?

  Zima przyszła do Polski. Jak długo zostanie?

  Mróz, śnieg i silny wiatr. Zima zawitała do Polski, a razem z nią pękające rury i śliskie drogi. Zdarzają się też wypadki. 14-latek wpadł do wody i teraz walczy o życie. O zimowej aurze więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Łapińskiego.

  czytaj więcej »
 • Szef MSZ spotka się z Fransem Timmermansem

  Szef MSZ spotka się z Fransem Timmermansem

  Spotkanie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem zaplanowano wstępnie na niedzielę - poinformowało we wtorek po południu MSZ. Rozmowa ma dotyczyć uruchomienia wobec Polski procedury przewidzianej w artykule 7. unijnego traktatu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Małżeństwo z Kalifornii więziło swoje dzieci

  Małżeństwo z Kalifornii więziło swoje dzieci

  Zamknięci w zaciemnionych, brudnych pomieszczeniach, skuci łańcuchami - w takich warunkach małżeństwo z Kalifornii zorganizowało domowe więzienie. Policja uwolniła trzynaścioro dzieci w wieku od 2 do 29 lat. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ jedna z córek zdołała uciec i wezwać pomoc. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Marcina Wrony.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa weszły w życie

  Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa weszły w życie

  We wtorek weszła w życie nowela ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która zmienia sposób wyboru członków tego organu. Dotychczasowych 15 sędziów z jego składu wskazywało środowisko sędziowskie, teraz będą ich wskazywać parlamentarzyści. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

  Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

  Od poniedziałku sędzia Dariusz Zawistowski nie jest już przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. O swojej rezygnacji poinformował w zeszłym tygodniu. Jak tłumaczył rzecznik Rady, stało się "to na znak protestu przeciwko sytuacji prawnej, którą stworzył ustawodawca". We wtorek wejdzie w życie większość przepisów nowelizacji ustawy o KRS. Z kolei stowarzyszenie Sędziów Themis apeluje do sędziów o "nielegitymizowanie niekonstytucyjnych działań władzy" i "nieprzyjmowanie hańbiących urząd sędziego propozycji uczestniczenia w demolowaniu sądownictwa". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

  czytaj więcej »
 • Kilkanaście tysięcy złotych i wsparcie w znalezieniu mieszkania za pracę w szpitalu w Kluczborku

  Kilkanaście tysięcy złotych i wsparcie w znalezieniu mieszkania za pracę w szpitalu w Kluczborku

  Kilkanaście tysięcy złotych pensji i dach nad głową - takie warunki dla lekarzy internistów proponuje starosta Kluczborka (woj. opolskie). Oferta to efekt problemów kadrowych, z którymi boryka się miejscowa placówka. Przez brak medyków trzeba było zawiesić działanie oddziału chorób wewnętrznych. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • 7. Polska Noc w NBA

  7. Polska Noc w NBA

  Za nami 7. Polska Noc w NBA, zakończona zwycięstwem Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie - po dogrywce pokonali Brooklyn Nets 119:113. Na ogromnym telebimie pod dachem hali odtworzono przesłanie prezydenta RP Andrzeja Dudy. Po ostatniej syrenie Gortat przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy piłkę meczową z podpisami wszystkich zawodników. Więcej o tym wydarzeniu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wielka Orkiestra gra po raz 26.

  Wielka Orkiestra gra po raz 26.

  Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Od tamtej pory dzięki środkom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Dziś gra po raz 26. i nie zamierza przestać. W tym roku - "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak?

  Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak?

  Jerzy Owsiak jest sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale to ona jest jej mózgiem. Jest członkiem zarządu Orkiestry i dyrektorem działu medycznego. Jaką osobą jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak? Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix