Aktualności

Spór wokół akcji billboardowej "Sprawiedliwe sądy". PiS: to kampania informacyjna

Spór wokół akcji billboardowej "Sprawiedliwe sądy". PiS: to kampania informacyjna

Spór wokół akcji billboardowej "Sprawiedliwe sądy". PiS: to kampania informacyjna

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Państwowa Komisja Wyborcza zbierze się w najbliższy poniedziałek, żeby ocenić czy ma podstawy do zbadania finansowania kampanii "Sprawiedliwe sądy". Wniosek w tej sprawie złożyła Nowoczesna. Politycy PiS przekonują, że jest to kampania informacyjna. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kancelaria premiera zawiadamia CBA w sprawie spółki Solvere

  Kancelaria premiera zawiadamia CBA w sprawie spółki Solvere

  Zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z kancelarii premiera. Chodzi o spółkę Solvere, która przygotowała stronę internetową dla kampanii "Sprawiedliwe sądy". Podobne zawiadomienie wpłynęło wcześniej ze strony polityków opozycji, którzy mówili o skandalicznym wykorzystywaniu Polskiej Fundacji Narodowej i jej środków do celów politycznych. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rewolucja na uczelniach? Gowin zaprezentował swoją reformę

  Rewolucja na uczelniach? Gowin zaprezentował swoją reformę

  Mniej przepisów, większa autonomia uczelni, więcej pieniędzy na naukę, nowy model kształcenia doktorantów i powrót wstępnych egzaminów na studia - to główne założenia projektu ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, który przedstawił wicepremier, minister edukacji i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • I Prezes Sądu Najwyższego na ślubowaniu u prezydenta

  I Prezes Sądu Najwyższego na ślubowaniu u prezydenta

  I prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzata Gersdorf zjawiła się na przyjęciu przez prezydenta Andrzeja Dudę ślubowania od sędziego nowego Trybunału Konstytucyjnego Justyna Piskorskiego. Uroczystość odbyła się w poniedziałek. "W trudnym okresie stresów i przepracowania każdemu z nas zdarzają się kroki podjęte bezrefleksyjnie" - komentuje rzecznik Sądu Najwyższego. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PKW nie skontroluje kampanii "Sprawiedliwe sądy"

  PKW nie skontroluje kampanii "Sprawiedliwe sądy"

  - Nie dysponujemy żadnymi narzędziami, które umożliwiłyby skontrolowanie kampanii Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe Sądy" - powiedział w poniedziałek Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej. O kontrolę zawnioskowała Nowoczesna. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Poszukiwania rodziców trwają, prokuratura wszczyna śledztwo

  Poszukiwania rodziców trwają, prokuratura wszczyna śledztwo

  Policja kolejną dobę szuka pary, która zabrała narodzone dziecko ze szpitala. Sąd ograniczył ich prawa rodzicielskie, bo nie chcieli się zastosować do zaleceń lekarzy. Rodzice wysyłają kolejne oświadczenia, a Prokuratura Rejonowa w Białogardzie wszczęła śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia dziecka. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trwają poszukiwania rodziców, którzy wynieśli noworodka ze szpitala

  Trwają poszukiwania rodziców, którzy wynieśli noworodka ze szpitala

  Policja wciąż poszukuje rodziców, którzy bez zgody lekarzy wynieśli noworodka ze szpitala w Białogardzie. Stowarzyszenie, które chce zakazać obowiązkowych szczepień i dać wolną rękę rodzicom, zapowiada pomoc ukrywającym się. Protestuje też fundacja, która przedstawia siebie jako Rzecznika Praw Rodziców. Działania szpitala i sądu nazywa brutalną ingerencją i naruszeniem konstytucji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Chcieli ostrzec przed kleszczami. Przynieśli jednego na konferencję, ale im uciekł

  Chcieli ostrzec przed kleszczami. Przynieśli jednego na konferencję, ale im uciekł

  Przedstawiciele władz jednego z japońskich regionów przynieśli na konferencję prasową żywego kleszcza. Chcieli ostrzec obywateli przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez insekty. Niestety, kleszcz im uciekł. I mimo intensywnych poszukiwań przez samych organizatorów oraz zaproszonych dziennikarzy, krwiopijcy nie znaleziono. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii

  Najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii

  Londyńska policja poinformowała o aresztowaniu 18-letniego mężczyzny, powiązanego z piątkowym zamachem na londyńskie metro. W ataku zostało rannych 29 osób. Do zatrzymania doszło w porcie w Dover leżącym nad kanałem La Manche. Po ataku, niezależne od rządu Wspólne Centrum Analizy Zagrożenia Terrorystycznego (Joint Terrorism Analysis Centre, JTAC) zdecydowało o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii do najwyższego, krytycznego. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Worocha.

  czytaj więcej »
 • Tajemnicze znalezisko w Dolinie Roztoki

  Tajemnicze znalezisko w Dolinie Roztoki

  Pozostałości obozowiska oraz elementy ekwipunku turystycznego i odzieży odnaleźli w czwartek w tatrzańskiej Dolinie Roztoki policjanci i ratownicy TOPR. W ubiegłym tygodniu w tym rejonie odkryto ludzkie szczątki, które - według śledczych - mogły tam leżeć nawet 10 lat. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Jest wniosek o komisję śledczą do spraw wyłudzeń VAT-u

  Jest wniosek o komisję śledczą do spraw wyłudzeń VAT-u

  Kukiz'15 złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do spraw VAT - poinformował w piątek poseł Marek Jakubiak z tego ugrupowania. Pod wnioskiem - jak dodał - podpisali się posłowie: Kukiz' 15 i PiS. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
tvnpix