Aktualności

Specjalna komisja za zmianami w składzie PKW

Specjalna komisja za zmianami w składzie PKW

Specjalna komisja za mianami w składzie PKW

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
To upolitycznienie Państwowej Komisji Wyborczej - grzmi opozycja. Walczymy o transparentność - odpowiadają politycy PiS. W poniedziałek specjalna komisja wznowiła prace nad zmianami w ordynacji wyborczej. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Autor: fo / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ruszyła "Szlachetna Paczka"

  Ruszyła "Szlachetna Paczka"

  Nie ma na co czekać. Już teraz można wybrać rodzinę, która dzięki "Szlachetnej Paczce" będzie miała lepsze święta. O tym jak wiele daje ta inicjatywa dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Nowa partia Ryszarda Petru

  Nowa partia Ryszarda Petru

  Teraz Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada nowe ugrupowanie o nazwie Teraz!. W drużynie także Joanna Scheuring-Wielgus. Dwa filary tego ugrupowania to - jak mówi założyciel - gospodarka i społeczeństwo. Na 9 grudnia zapowiada konwencję założycielską partii. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prowadził taksówkę, po raz szósty zatrzymano go bez prawa jazdy

  Prowadził taksówkę, po raz szósty zatrzymano go bez prawa jazdy

  Z hasłem "taksówkarz" kojarzy się głownie film z Robertem de Niro, ale historia z Warszawy to coś, przy czym nowojorski kierowca blednie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który bez prawa jazdy prowadził taksówkę. Szósty raz już go za to zatrzymali, więc żarty się skończyły. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Parlament Europejski upomina się o pasażerów kolei

  Parlament Europejski upomina się o pasażerów kolei

  Koniec ze spóźnieniami? Jeśli pociąg bardzo się spóźni, przejazd nim będzie tańszy lub nawet darmowy. Parlament Europejski upomniał się o pasażerów kolei. - Dla wszystkich spółek byłyby to potężne straty finansowe - mówi Grzegorz Stawowy, prezes Kolei Małopolskich. Pociągi tej spółki tylko w październiku miały 5 550 minut spóźnienia, s czego 6 procent z winy spółki. Szczegóły zmian w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • KE swoje, a Polska swoje. Decyzja TSUE wkrótce

  KE swoje, a Polska swoje. Decyzja TSUE wkrótce

  Przebieg posiedzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, przynajmniej fragmentami, był dowodem na całkowity brak porozumienia strony polskiej z organami Unii. Chodzi o przywrócenie do pracy ponad dwudziestu sędziów Sądu Najwyższego, wysłanych przez PIS na wcześniejszą emeryturę. Komisja Europejska przekonywała, że niezbędne jest zawieszenie przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym do czasu wydania ostatecznego wyroku, a Polska argumentowała, że nie ma do tego przesłanek. Ponaddwugodzinne wysłuchanie nie zakończyło się żadną decyzją. Decyzja będzie ogłoszona w najbliższym czasie. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 117 km/h w obszarze zabudowanym. "Śpieszyłam się"

  117 km/h w obszarze zabudowanym. "Śpieszyłam się"

  Jazda z prędkością o prawie 70 kilometrów na godzinę ponad dozwoloną, wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych - to tylko niektóre z przewinień 39-letniej kobiety, którą policjanci z Elbląga zatrzymali na gorącym uczynku. - Spieszę się na ważne spotkanie - tłumaczyła policjantom 39-letnia kobieta. O tym, jak skończył się ten rajd, w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Śmierć 14-latka w Gogolewie. Konkubent matki zatrzymany

  Śmierć 14-latka w Gogolewie. Konkubent matki zatrzymany

  Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 14-latka, którego ciało znaleziono w czwartek w miejscowości Gogolewo. Zdaniem śledczych chłopiec został zamordowany. W związku z tą sprawą poszukiwano konkubenta matki, który zadzwonił do pracodawcy i powiedział mu, że zrobił coś strasznego. Zaniepokojony tą rozmową szef powiadomił policję. Rozpoczęły się poszukiwania 49-letniego mężczyzny. W czwartek wieczorem odnaleziono jego zaparkowany samochód, a w piątek rano policjanci zatrzymali poszukiwanego. Zbigniew D. usłyszał już zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Na miejscu zbrodni trwa wizja lokalna z udziałem podejrzanego. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pawłowicz kontra Owsiak w sądzie

  Pawłowicz kontra Owsiak w sądzie

  Krystyna Pawłowicz i Jerzy Owsiak na sali sądowej. Pani poseł domaga się przeprosin i zadośćuczynienia za - jej zdaniem - obraźliwe sformułowania wypowiadane przez szefa WOŚP. Szczegóły tej sprawy dzisiaj w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Macieja Mazura.

  czytaj więcej »
 • Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich

  Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich

  Kamil Stoch i jego koledzy z reprezentacji wracają na skocznie. Już w piątek w Wiśle odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu nowego sezonu Pucharu Świata. O kolejną Kryształową Kulę zawalczy Kamil Stoch, a polscy skoczkowie będą chcieli poprawić trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Poszukiwania 12-letniego Daniela

  Poszukiwania 12-letniego Daniela

  Trwają poszukiwania 12-latka z Izdebek w województwie podkarpackim. Chłopiec wyszedł z domu we wtorek. Nastolatek jest leczony neurologiczne i ma problemy z komunikowaniem się. W akcję poszukiwawczą zaangażowana jest policja, straż pożarna i GOPR. O szczegółach akcji dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowe wątki w sprawie KNF

  Nowe wątki w sprawie KNF

  Choć jego nazwisko padło w rozmowie, która doprowadziła do dymisji szefa KNF, to Grzegorz Kowalczyk w wywiadzie dla tvn24 mówi, że nic nie wiedział o tym, że miał dostać pracę w banku Leszka Czarneckiego. W całej spawie pojawia się też wątek zmian w prawie, które w pośpiechu wprowadzono w Sejmie. Jak mówią posłowie - na prośbę szefa KNF. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Choroba, której w wielu przypadkach dałoby się uniknąć

  Choroba, której w wielu przypadkach dałoby się uniknąć

  Ponad pół miliona osób w Polsce nawet nie wie, że są chorzy. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, a większości przypadków dałoby się bardzo łatwo uniknąć, gdyby tylko czasem udało się powstrzymać apetyt. - Nikt nic nie wie na temat cukrzycy - mówi Michał Figurski, który sam przyznaje, że swojej choroby przez dwadzieścia lat nie traktował poważnie. Więcej o tej chorobie w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 20-latek pobity do nieprzytomności i przejechany. Ruszył proces

  20-latek pobity do nieprzytomności i przejechany. Ruszył proces

  26-latek bez powodu zaatakował i pobił chłopaka na ulicy, 38-letnia kobieta przejechała nieprzytomnego 20-latka, który właśnie wracał ze swoich urodzin. Kobieta nawet nie pomyślała by się zatrzymać. Pobicie i wypadek zrujnował życie Alberta. Przed poznańskim sądem właśnie ruszył proces w tej sprawie. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Komisja śledcza w sprawie KNF? "Tu państwo nie zawiodło"

  Komisja śledcza w sprawie KNF? "Tu państwo nie zawiodło"

  Posłowie PO chcą zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu, na którym premier Mateusz Morawiecki miałby przedstawić informację o sprawie nagrań z udziałem byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. PO chce też, by Sejm przyjął uchwałę ws. powołania komisji śledczej. Komisji chciałaby także Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Ale politycy PiS są innego zdania. - Komisja śledcza jest potrzebna wtedy, kiedy zawodzi państwo. Tu państwo nie zawiodło - dowodził marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Rzeczniczka rządu Beata Mazurek też mówi, że "sens powoływania komisji śledczej jest wtedy, kiedy nie działają inne instytucje państwa". W siedzibie KNF trwa kontrola CBA. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Bałagan podczas głosowania. TK: ustawa niekonstytucyjna

  Bałagan podczas głosowania. TK: ustawa niekonstytucyjna

  Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nowelizacja ustawy dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest niezgodna z Konstytucją. Dotąd limit ten wynosił 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce na dany rok. Nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - przed jej podpisaniem - prezydent Andrzej Duda skierował do TK na początku stycznia. TK ocenił, że na etapie głosowania w Senacie nastąpiło naruszenie trybu uchwalania ustawy. Sędzia TK Justyn Piskorski, który uzasadniał wyrok, stwierdził, że "trudno stwierdzić, ilu senatorów przebywało wówczas na sali obrad". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix