Aktualności

Specjalna komisja za zmianami w składzie PKW

Specjalna komisja za zmianami w składzie PKW

Specjalna komisja za mianami w składzie PKW

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
To upolitycznienie Państwowej Komisji Wyborczej - grzmi opozycja. Walczymy o transparentność - odpowiadają politycy PiS. W poniedziałek specjalna komisja wznowiła prace nad zmianami w ordynacji wyborczej. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Autor: fo / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Razem z Wiosną za 900 tysięcy zł?

  Razem z Wiosną za 900 tysięcy zł?

  Adrian Zandberg z partii Razem poinformował w "Faktach po Faktach" o propozycji, którą mieli mu złożyć przedstawiciele partii Wiosna. Nazwał ją "dość niepoważną". - Propozycja była taka, żeby Razem ze swoich środków sfinansowało kampanię partii Wiosna, schowało swoje logo do szafy i wystawiło z list partii Wiosna wybranych przez partię Wiosna kandydatów - mówił. Na kampanię Razem miałoby przekazać 900 tysięcy złotych. O słowa Zandberga został zapytany w "Kropce nad i" TVN24 wiceprezes partii Wiosna - Marcin Anaszewicz. - My nie tworzymy żadnej koalicji, więc nie może być propozycji tego typu - mówił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędziowie mówią o naciskach

  Sędziowie mówią o naciskach

  Raport z opisem nacisków i represji, którym poddawani są polscy sędziowie i prokuratorzy przedstawił Komitet Obrony Sprawiedliwości, porozumienie 12 organizacji zrzeszających sędziów i prokuratorów. System dyscyplinarny w wymiarze sprawiedliwości - jak mówi prof. Marcin Matczak - stał się "narzędziem tresury sędziów". Więcej o raporcie - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zeznania Birgfellnera o księdzu i kopercie

  Zeznania Birgfellnera o księdzu i kopercie

  "Jarosław Kaczyński powiedział mi, że musi mieć jeszcze podpis księdza, który jest członkiem rady tej fundacji, ale powiedział, że zanim ten ksiądz podpisze, to trzeba mu zapłacić" - to fragment z zeznań Gerelda Birgfellnera, o których pisze "Gazeta Wyborcza". Ile i za co miał zapłacić Birgfellner? I kim jest Rafał Sawicz, którego nazwisko wymienił Birgfellner? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Drastyczna podwyżka sposobem na smog?

  Drastyczna podwyżka sposobem na smog?

  Kraków właśnie rozpoczyna nową bitwę w walce o czyste powietrze. Wprowadza nowe strefy dla samochodów i drastycznie podnosi opłaty za parkowanie. Czy śladem Krakowa pójdą inni? Czy rzeczywiście najgorzej jest w centrach miast, czy może na przedmieściach? O tym w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "To nie koniec naszej pamięci"

  "To nie koniec naszej pamięci"

  Półtora tysiąca gdańszczan na Targu Węglowym. Spotkali się w tym samym miejscu, w którym 13 stycznia Paweł Adamowicz został ugodzony nożem. - Coś się skończyło, ale życie trwa dalej - mówił Piotr Adamowicz, brat zabitego prezydenta miasta. - Proszę panią Aleksandrę Dulkiewicz, aby zdjąć już flagi. Kończymy żałobę - powiedział. Komisarz Gdańska mówiła, że żałoba się kończy, ale "to nie koniec naszej pamięci". - Najlepszym dowodem realizacji dziedzictwa pana prezydenta będziemy my sami. To już się dzieje - dodała. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Mike Pence o sprawie, która "dzieli USA i Europę"

  Mike Pence o sprawie, która "dzieli USA i Europę"

  O "nowym impulsie" w sprawach pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie mówią uczestnicy konferencji w Warszawie. O wspólne działanie zaapelował wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. I to właśnie wystąpienie Pence'a wzbudziło największy odzew. Chodzi o porozumienie nuklearne, które - jak mówił Pence "dzieli Stany Zjednoczone i Europę". - Donald Trump w 2018 roku wypowiedział porozumienie nuklearne z Iranem, przedstawiciele Unii Europejskiej od początku krytykowali tę decyzję - powiedział. Tymczasem do Soczi na zaproszenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina przyjechali m.in. prezydenci Turcji i właśnie Iranu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jawność zarobków w NBP. Glapiński przekonuje prezydenta

  Jawność zarobków w NBP. Glapiński przekonuje prezydenta

  Ustawa ujawniająca zarobki w Narodowym Banku Polskim - od samego prezesa, aż po zastępców dyrektorów departamentów - wróciła do Sejmu i czeka na zatwierdzenie. Jeśli do tego dojdzie, ostatnią instancją będzie prezydent, który może zawetować ustawę. Właśnie do prezydenta Andrzeja Dudy udał się prezes NBP Adam Glapiński, który nie kryje, że nie podoba mu się ten projekt. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Drugi dzień zeznań Geralda Birgfellnera

  Drugi dzień zeznań Geralda Birgfellnera

  Drugi dzień zeznawał w prokuraturze Gerald Birgfellner. Austriacki biznesmen domaga się od spółki Srebrna zapłaty za prace, które miał wykonać w związku z planem budowy w Warszawie dwóch bliźniaczych wież. Więcej na ten temat dziś w "Faktach' TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Awantura na sejmowej komisji

  Awantura na sejmowej komisji

  Ostra wymiana zdań na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości. Gdy po dorocznym wystąpieniu prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła o sędziach dublerach, poseł Arkadiusz Mularczyk zarzucił jej mowę nienawiści i oskarżył, że przez takie osoby jak ona dochodzi do tragedii. Więcej o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rusza konferencja bliskowschodnia w Warszawie

  Rusza konferencja bliskowschodnia w Warszawie

  W środę w Warszawie rozpocznie się organizowana przez Polskę i USA konferencja bliskowschodnia. Wśród głównych tematów obrad mają znaleźć się: konflikty w regionie, terroryzm i bezpieczeństwo energetyczne. Udział w spotkaniu zapowiedziały delegacje kilkudziesięciu państw z całego świata. O szczegółach tego wydarzenia dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nie chciał dziecka, więc zamordował

  Nie chciał dziecka, więc zamordował

  Nie chciał mieć dziecka, więc postanowił zamordować dziewczynę i całą jej rodzinę. Miał ze sobą osiem noży. Przed sądem w Kaliszu ruszył proces, w którym trudno uciec od emocji. O okrutnej zbrodni w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Duża wiedza deklarowana. A nie każdy wie, co to jest TOPR

  Duża wiedza deklarowana. A nie każdy wie, co to jest TOPR

  Polacy bardzo wysoko oceniają swoją wiedzę wysokogórską. Czy oznacza to, że potrafimy przygotować się do wyjścia w góry lub czy wiemy, jak zachować się w górach podczas burzy? Okazuje się, że wielu z tych, którzy wychodzą w góry, nie wie nawet, co to jest TOPR. Więcej o rozdźwięku między deklaracjami a rzeczywistą wiedzą w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Koniec kłopotów z PIT-ami?

  Koniec kłopotów z PIT-ami?

  Każdego roku Polacy mierzą się z pytaniem o wypełnienie zeznania podatkowego, tzw. PIT-u. Jedni robią to we własnym zakresie, inni wybierają specjalne programy komputerowe lub proszą o pomoc księgową. W tym roku zeznanie wypełni urzędnik skarbówki, a podatnik zaakceptuje, lub poprawi to, co ujrzy za pośrednictwem internetu. Czy oznacza to koniec odwiecznych problemów z zeznaniami podatkowymi? O tym w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix