Aktualności

Słowo przeciw słowu. Czy strażnicy przekroczyli uprawnienia?

Słowo przeciw słowu. Czy strażnicy przekroczyli uprawnienia?

Słowo przeciw słowu. Czy strażnicy przekroczyli uprawnienia?

Foto: zdjęcia amatorskie | Video: zdjęcia amatorskie
Film z agresywnej interwencji strażników miejskich ze Szczecinka rozgrzewa od soboty łącza internetowe w Polsce. Niewiele na nim widać, więcej słychać – odgłosy uderzeń, duszenia, przekleństwa. Jak twierdzi 20-letni autor nagrania, strażnicy chcieli wymusić na nim podpisanie nieprawdziwych zeznań. W tym celu mieli używać gazu pieprzowego i pałek. Śledztwo jest w toku, ale przełożony krewkich funkcjonariuszy Grzegorz Brondys już przyznaje: „takiego przekroczenia uprawnień nie da się w tej sytuacji wytłumaczyć”. Więcej o zdarzeniu, do którego miało dojść na początku października, w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

DWÓCH chłopów nie umiało sobie INACZEJ poradzić z młodzieńcem ? W tym przypadku POWINNI ponieść prawne konsekwencje. Myślę, że ten młodzieniec powinien wystąpić z tą sprawą do Sądu. Ma przekonywujące dowody (nagranie).

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   aneta_joanna_sznej

   To są ludzie którzy powinni pilnowac porządku. nie krzywdzić ludzi tylko chronić . Ten pracownik straży miejskiej powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie!!!!!!!!!!

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • Teczka, która wstrząsnęła PiS

      Teczka, która wstrząsnęła PiS

      Teczka tajnego współpracownika o pseudonimie "Ryszard" zawiera jego pisemne zobowiązanie do współpracy i donosy, jakie składał komunistycznej bezpiece. Jej odtajnienie budzi pytanie, czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście - jak twierdzi - nic nie wiedział o przeszłości Kazimierza Kujdy, jednego z najbliższych współpracowników. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Prezes Zabłocki przechodzi w stan spoczynku

      Prezes Zabłocki przechodzi w stan spoczynku

      Stanisław Zabłocki, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, poinformował Pierwszą Prezes Małgorzatę Gersdorf, że 20 lutego przechodzi w stan spoczynku. Jako motyw swej decyzji podał wejście w życie zmian wprowadzonych w regulaminie SN - przekazał w poniedziałek Sąd Najwyższy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Macierewicz ujawnił tajne informacje?

      Macierewicz ujawnił tajne informacje?

      Antoni Macierewicz, podsumowując w Sejmie w 2016 roku rządy Platformy Obywatelskiej, upublicznił informacje niejawne - poinformował Krzysztof Brejza z PO. Poseł wysłał do ministerstwa obrony pytania w sprawie kwestii poruszonych w czasie tamtego wystąpienia i otrzymał odpowiedź resortu. Teraz zapowiada, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Kleszcze już ruszyły na żer

      Kleszcze już ruszyły na żer

      Kilka stopni na plusie przez kilka dni wystarczyło, by się uaktywniły i ruszyły na żer. Kleszcze atakują i zwierzęta, i ludzi. Łagodne zimy - mówią eksperci - mogą powodować wcześniejszą aktywność tych pasożytów. I właśnie teraz, w połowie lutego, zanotowano pierwsze przypadki kleszczy. O tym, gdzie je spotkać najłatwiej i jak się przed nimi chronić, w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • "Byłaby to kolejna instytucja kultury, która traci niezależność"

      "Byłaby to kolejna instytucja kultury, która traci niezależność"

      Chodzi nie tylko o osobę dyrektora. Nie tylko o samo Muzeum POLIN. Chodzi przede wszystkim o niezależność kultury. Czy rzeczywiście jest tak, że skoro muzeum "zostało wybudowane za polskie pieniądze", to państwo "powinno mieć wpływ na to, co jest tam wystawiane"? Opozycja nie ma wątpliwości: po teatrach we Wrocławiu, krakowskim Starym Teatrze, po Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum POLIN jest kolejną instytucją, na którą minister Gliński chciałby mieć wpływ. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Premier w objeździe. "Polacy już się nie dają nabrać"

      Premier w objeździe. "Polacy już się nie dają nabrać"

      Premier Morawiecki lubi kontakt z ludźmi - tak Ryszard Czarnecki z PiS tłumaczy decyzję premiera o wyruszeniu w Polskę z przekazem, dotyczącym tzw. "piątki Morawieckiego". 300 dni od zaprezentowania programu, szef rządu odwiedza trzy województwa - mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Premier mówił, że jego spotkania mają posłużyć przedstawieniu Polakom "sprawozdania" z wykonanych prac. Opozycja jednak pyta o to, czy to już nie początek kampanii wyborczej i o skuteczność programów rządu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Pośpieszna wycinka drzew na Mierzei Wiślanej

      Pośpieszna wycinka drzew na Mierzei Wiślanej

      Prace nad przekopem Mierzei Wiślanej ruszyły z kopyta, na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który wycina drzewa. Władze twierdzą, że decyzja wojewody o rozpoczęciu przekopu ma "rygor natychmiastowej wykonalności", stąd taki pośpiech. Decyzji sprzeciwiają się ekolodzy, trwa procedura odwoławcza, a Komisja Europejska apeluje o wstrzymanie prac i przypomina: obszar, na którym planowany jest kanał to teren Natura2000, objęty ochroną. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • "Zegarek", który może uratować życie

      "Zegarek", który może uratować życie

      Wygląda jak zegarek, ale to o wiele bardziej skomplikowane urządzenie. Może uratować życie. Wyłapie przyspieszony puls, zareaguje po upadku i samo skontaktuje się z numerem alarmowym. Tak właśnie uratowało panią Barbarę, która po zatorze otarła się o śmierć. Dlatego urządzenie, przeznaczone dla seniorów, testują kolejne miasta. Łódź - na masową skalę. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Awantura o dyrektora Muzeum POLIN

      Awantura o dyrektora Muzeum POLIN

      "Minister Gliński postanowił pożegnać prof. Dariusza Stolę. Nie przedłużył mu kontraktu" - poinformował na Twitterze Bogdan Zdrojewski, były minister kultury i dziedzictwa narodowego. To właśnie Zdrojewski powołał prof. Stolę na dyrektora muzeum w 2014 roku. Pod jego nadzorem muzeum doczekało się wielu wystaw i nagród, stało się miejscem ważnych debat i wydarzeń kulturalnych. Tylko w 2018 roku odwiedziło je 670 tys. zwiedzających. Dlatego decyzja ministra wzbudziła wiele komentarzy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • Superświęta nie będzie. Pomysł wycofany

      Superświęta nie będzie. Pomysł wycofany

      W czerwcu w Polsce nie będzie najdłuższego święta na kuli ziemskiej. Pani senator Platformy, która wymyśliła dziewięciodniowe Dni Wolności, mające uczcić jednym superświętem wszystkie przypadające w tym roku rocznice, wycofała swój projekt. Dlaczego? Bo wszyscy się z niej śmiali. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

      czytaj więcej »
     • Niepewny lód

      Niepewny lód

      Termometry w niektórych miejscach wskazują nawet 10 stopni Celsjusza, ale na rzekach i jeziorach cały czas zalega warstwa lodu. Ratownicy wodni apelują, by nie wchodzić na lód, ale niestety niektórzy lekceważą ostrzeżenia. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     • SLD dołączy do Koalicji Europejskiej?

      SLD dołączy do Koalicji Europejskiej?

      W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja SLD, na której władze Sojuszu mają zdecydować o tym, czy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego dołączą do szerokiej Koalicji Europejskiej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

      czytaj więcej »
     tvnpix