Aktualności

Rozmowy o zjednoczeniu opozycji

Rozmowy o zjednoczeniu opozycji

Przedstawiciele opozycyjnych klubów spotkali się w poniedziałek w Sejmie

Foto: PAP | Video: Fakty TVN
W poniedziałek w Sejmie odbyło się spotkanie klubów i kół opozycyjnych, zorganizowane przez Nowoczesną w związku z wpłynięciem do Sejmu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Nowoczesną reprezentowały szefowa klubu Katarzyna Lubnauer oraz posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, z PO pojawił się Andrzej Halicki i Zbigniew Konwiński, z PSL Marek Sawicki, a z Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Unijny Trybunał: w latach 2007-2015 Polska złamała przepisy dotyczące jakości powietrza

  Unijny Trybunał: w latach 2007-2015 Polska złamała przepisy dotyczące jakości powietrza

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że Polska naruszyła unijne prawo w dziedzinie jakości otaczającego powietrza. Trybunał uznał, że Polska nie przestrzegała dobowych i rocznych wartości dopuszczalnych dla stężenia PM10 w wielu miastach. Decyzja dotyczy lat 2007-2015. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że walka ze smogiem jest "priorytetem rządu". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Wybrano nową szefową Krajowego Biura Wyborczego

  Wybrano nową szefową Krajowego Biura Wyborczego

  Magdalena Pietrzak, urzędniczka samorządowa, a obecnie pracownik Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, została nową szefową Krajowego Biura Wyborczego. Państwowa Komisja Wyborcza wybierała spośród trzech zgłoszonych przez szefa MSWiA kandydatów. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
 • Ile trzeba zarabiać, żeby być szczęśliwym?

  Ile trzeba zarabiać, żeby być szczęśliwym?

  Naukowcy z dwóch amerykańskich uniwersytetów sprawdzili, jakie zarobki dają optymalne samopoczucie emocjonalne. Badania prowadzono na szeroką skalę, bo aż w 164 krajach. Wzięło w nich udział łącznie 1,7 miliona ankietowanych. O wynikach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Była pod wpływem amfetaminy, urodziła dziecko

  Była pod wpływem amfetaminy, urodziła dziecko

  Zaczęła rodzić, dziwnie się zachowywała. Po badaniach okazało się, że 23-latka z Piły była pod wpływem amfetaminy. Dziecko urodziło się zdrowe, ale lekarze nie zamierzają przemilczeć nieodpowiedzialnego zachowania młodej kobiety. O sprawie poinformowali policję i sąd rodzinny. O szczegółach tej sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wiceszef MSZ: przepisy ustawy o IPN nie będą stosowane

  Wiceszef MSZ: przepisy ustawy o IPN nie będą stosowane

  Nie będzie prokuratorskich zarzutów, nie będzie postępowań - zapewniał w "Faktach po Faktach" TVN24 Bartosz Cichocki, wiceszef MSZ i jednocześnie szef nowego zespołu do spraw dialogu z Izraelem. Po co więc nowelizacja ustawy o INP, skoro jej przepisy nie będą stosowane? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PO chce nowelizacji ustawy o IPN

  PO chce nowelizacji ustawy o IPN

  Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie własny projekt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jak podkreśliły władze partii, to reakcja na "bezrozumną, emocjonalną i nieprzemyślaną politykę" rządu w kwestii polityki historycznej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Wziął cudze 50 złotych z lady. Sędzia został uniewinniony

  Wziął cudze 50 złotych z lady. Sędzia został uniewinniony

  Kamera na stacji benzynowej nagrała, jak Mirosław Topyła podchodzi do lady, bierze leżące tam 50 złotych i odchodzi. Sprawą sędziego zajmował się we wtorek Sąd Najwyższy, który go uniewinnił. - Obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzującą się dużym stopniem roztargnienia – powiedziała w uzasadnieniu wtorkowego orzeczenia sędzia Agnieszka Piotrowska. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Napięcie polsko-izraelskie nie ustaje

  Napięcie polsko-izraelskie nie ustaje

  - Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy (ang. perpetrators). Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy czy ukraińscy - nie tylko niemieccy". Premier Izraela uznał wypowiedź za "oburzającą". W niedzielę z premierem Morawieckim rozmawiał przez telefon. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Paweł Adamowicz chce kandydować na urząd prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz chce kandydować na urząd prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz chce dalej być prezydentem Gdańska. Poinformował o tym w niedzielę przez media społecznościowe. Co istotne, Adamowicz jako kandydat do reelekcji nie uzyskał jeszcze poparcia swojej macierzystej partii - Platformy Obywatelskiej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
tvnpix