Aktualności

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez 13 lat żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Video: Marek Nowicki / Fakty TVN
Grzegorz Płonka ma 27 lat. Kiedy był małym dzieckiem lekarze orzekli, że jest głęboko upośledzony. Na dodatek zdiagnozowali także autyzm. To miało być przyczyną tego, że chłopiec nie mówił i nie reagował na niczyje pytania. W rzeczywistości problemem było zupełnie coś innego. Kiedy Grzegorz miał 13 lat trafił na badania do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Tam okazało się, że chłopiec prawie nie słyszy. Lekarze wszczepili mu implant słuchowy i stało się coś, co rodzina określa mianem cudu. Więcej szczegółów tej niesamowitej historii w Faktach o 19:00 przedstawi Marek Nowicki.

Autor: Marek Nowicki / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Taki i inne implanty należy wszczepić "naszym" rządzicielom, ale to oni muszą pokryć koszty ich wszczepienia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Bezpłatne badania profilaktyczne dla osób 40 plus

    Bezpłatne badania profilaktyczne dla osób 40 plus

    Miesiąc temu rząd rozpoczął kampanię zachęcającą osoby powyżej 40. roku życia do wykonania badań profilaktycznych. W miastach organizowane są między innymi pikniki profilaktyczne, podczas których można zbadać swoje ciśnienie lub poziom cukru. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Policja szuka zaginionej 42-latki

    Policja szuka zaginionej 42-latki

    Wciąż trwają poszukiwania 42-letniej Moniki Wilgorskiej-Stanewicz. Kobieta 9 lipca 2021 roku wyszła z domu i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Jej auto znaleziono kilka dni temu w stawie w Zawierciu. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. W sprawie zaginięcia pani Moniki przesłuchano jej partnera. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Decyzja nuncjatury w sprawie biskupa Szkodonia

    Decyzja nuncjatury w sprawie biskupa Szkodonia

    Nuncjatura Apostolska nie uznała winy oskarżanego o molestowanie seksualne nieletniej biskupa Jana Szkodonia. Postępowanie w nuncjaturze zostało wszczęte po artykule "Zły dotyk biskupa z Krakowa", opublikowanym przez "Gazetę Wyborczą". Do molestowania nastolatki, które opisano w publikacji, miało dochodzić przed laty. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

    czytaj więcej »
   • Syn szefa NIK usłyszał zarzuty

    Syn szefa NIK usłyszał zarzuty

    Prokuratura Regionalna w Białymstoku poinformowała w sobotę, że syn szefa NIK Jakub Banaś oraz jego żona Agnieszka usłyszeli po siedem zarzutów. Z kolei dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Tadeusz G. usłyszał sześć zarzutów. Wobec całej trójki zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Oficjalne rozpoczęcie igrzysk w Tokio

    Oficjalne rozpoczęcie igrzysk w Tokio

    Igrzyska w Tokio wystartowały. Święto sportu odbywa się w dobie pandemii. Więcej o ceremonii otwarcia, obecnych na niej gościach i o tym, co czeka polską reprezentację w najbliższych dniach materiale Moniki Krajewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Amerykański głos w w sprawie ustawy anty-TVN

    Amerykański głos w w sprawie ustawy anty-TVN

    Kolejny amerykański polityk zabiera głos w sprawie wolności polskich mediów i zagrożeń dla amerykańskich inwestycji w Polsce. Doradca sekretarza stanu Derek Chollet spotkał się w Warszawie z wiceministrem spraw zagranicznych, któremu przekazał opinię Waszyngtonu co do stanu wolności mediów w naszym kraju. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN 19:00.

    czytaj więcej »
   • Jak PiS walczy z nepotyzmem?

    Jak PiS walczy z nepotyzmem?

    13 osób straciło pracę w spółkach Skarbu Państwa po przyjęciu przez Prawo i Sprawiedliwość specjalnej uchwały o zwalczaniu nepotyzmu. Tymczasem Polskie Stronnictwo Ludowe namierzyło blisko 400 tak zwanych "tłustych kotów" związanych z PiS zasiadających w państwowych spółkach. O wielkich zwolnieniach i o tym, co z nich zostało, dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Minister Czarnek obroniony

    Minister Czarnek obroniony

    Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Za poparciem wniosku głosowało 205 posłów, przeciw 236 posłów, a siedmiu wstrzymało się od głosu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ruszają igrzyska

    Ruszają igrzyska

    Wioska olimpijska, czyli bańka w sercu Tokio, to jedna z najdroższych olimpijskich inwestycji. Nie jest łatwo tam się dostać - na każdym kroku trzeba przestrzegać surowych restrykcji. Jak wygląda rzeczywistość sportowców tuż przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio? O tym dziś w materiale Moniki Krajewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kiedy Sejm zajmie się ustawą anty-TVN?

    Kiedy Sejm zajmie się ustawą anty-TVN?

    Sejm zajmie się poselskim projektem nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji dopiero 11 sierpnia - zapowiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wcześniej politycy partii rządzącej zapowiadali, że stanie się to już w środę, 21 lipca. Skąd taka zmiana? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Niebezpieczny spacer

    Niebezpieczny spacer

    Mężczyzna z trzyletnią córką spacerował po falochronie na plaży w Dziwnowie. Tłumaczył, że "to jego dziecko i może robić co chce". Więcej na ten temat dziś w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • PSL publikuje listę "tłustych kotów"

    PSL publikuje listę "tłustych kotów"

    Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprezentowali na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie listę "tłustych kotów", czyli osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością lub też ich rodzin, którzy w spółkach Skarbu Państwa lub spółkach córkach Skarbu Państwa zasiadają w zarządach lub radach nadzorczych. Przekazali, że na liście znalazło się 357 nazwisk. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Podwyżki cen gazu i prądu na horyzoncie

    Podwyżki cen gazu i prądu na horyzoncie

    Ostatnio wzrosły ceny paliw na stacjach benzynowych. Od 1 sierpnia więcej zapłacimy też za gaz, a w tle majaczy podwyżka cen energii. To perspektywa raczej niewesoła. Więcej na ten temat materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • PiS nie rezygnuje z projektu ustawy anty-TVN

    PiS nie rezygnuje z projektu ustawy anty-TVN

    Mimo krytyki płynącej nawet ze strony Porozumienia Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z projektu ustawy anty-TVN. Sejm może zająć się nim już na najbliższym posiedzeniu. Możliwe, że do projektu zostaną wprowadzone poprawki. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Niedzielna akcja szczepień

    Niedzielna akcja szczepień

    W niedzielę w wielu miejscowościach przed kościołami stanęły plenerowe punkty szczepień. Samorządy liczą na to, że uda się wykorzystać autorytet Kościoła i dzięki takim inicjatywom zachęcić wszystkich niezdecydowanych do przyjęcia szczepionki na COVID-19. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix