Aktualności

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez 13 lat żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Video: Marek Nowicki / Fakty TVN
Grzegorz Płonka ma 27 lat. Kiedy był małym dzieckiem lekarze orzekli, że jest głęboko upośledzony. Na dodatek zdiagnozowali także autyzm. To miało być przyczyną tego, że chłopiec nie mówił i nie reagował na niczyje pytania. W rzeczywistości problemem było zupełnie coś innego. Kiedy Grzegorz miał 13 lat trafił na badania do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Tam okazało się, że chłopiec prawie nie słyszy. Lekarze wszczepili mu implant słuchowy i stało się coś, co rodzina określa mianem cudu. Więcej szczegółów tej niesamowitej historii w Faktach o 19:00 przedstawi Marek Nowicki.

Autor: Marek Nowicki / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Taki i inne implanty należy wszczepić "naszym" rządzicielom, ale to oni muszą pokryć koszty ich wszczepienia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Jak Polska radzi sobie z epidemią?

    Jak Polska radzi sobie z epidemią?

    W środę przekazano informację o 18820 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy dobowy bilans nowych zakażeń od początku epidemii. Lekarze i medycy mówią wprost: w szpitalach brakuje miejsc, a karetki z chorymi czekają przed placówkami nawet kilkanaście godzin. O polskiej walce z epidemią dziś w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kolejny dzień protestów w całej Polsce

    Kolejny dzień protestów w całej Polsce

    Środa to kolejny dzień protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Nie ustępują protesty po orzeczeniu w sprawie aborcji

    Nie ustępują protesty po orzeczeniu w sprawie aborcji

    Od kilku dni w wielu polskich miastach trwają strajki spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Od poniedziałku protestujący spontanicznie blokują również ulice. Kto ich wspiera, a kto próbuje zatrzymać? Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Czy dojdzie do kolejnego lockdownu?

    Czy dojdzie do kolejnego lockdownu?

    Jeśli liczba zakażeń dalej będzie intensywnie rosła, to czeka nas lockdown - uprzedza minister zdrowia. Chyba że obostrzenia zdadzą egzamin. Jak wygląda kolejny dzień walki z pandemią? O tym w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00

    czytaj więcej »
   • Protesty w Polsce nie ustają

    Protesty w Polsce nie ustają

    W kraju nie ustają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestanci nie zamierzają się poddawać i zapowiadają kolejne protesty. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Proboszcz zmarł, wierni zbierają na respirator

    Proboszcz zmarł, wierni zbierają na respirator

    Ksiądz Antoni Piś był znany w całym powiecie limanowskim. Po tym, jak zmarł po zachorowaniu na COVID-19, parafianie postanowili na jego cześć zebrać pieniądze na nowy respirator dla Szpitala Powiatowego w Limanowej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Politycy komentują decyzję TK

    Politycy komentują decyzję TK

    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał liczne protesty w Polsce. Trybunał uznał, że wyjątek dopuszczający aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niekonstytucyjny. Politycy skrajnie różnie komentują tę decyzję. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rzeczywistość załóg karetek pogotowia

    Rzeczywistość załóg karetek pogotowia

    Długie godziny w kolejkach do SOR-u, szpitale odmawiające przyjęć i duże ryzyko zakażenia koronawirusem. Jak dziś wygląda praca załóg karetek pogotowia ratunkowego? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

    Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

    Także w sobotę tysiące osób protestowało przeciwko niemal całkowitemu zakazowi aborcji, który wprowadza wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Demonstracje miały miejsce w dziesiątkach miast. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Pacjenci zapomniani przez system

    Pacjenci zapomniani przez system

    Z całego kraju napływają niepokojące informacje, że pacjenci w ciężkim stanie nie są przyjmowani do szpitali. Więcej na ten temat dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Nowe obostrzenia m.in. w szkołach i gastronomii

    Nowe obostrzenia m.in. w szkołach i gastronomii

    Premier Mateusz Morawiecki w piątek przedstawił nowe obostrzenia, które wejdą w życie w sobotę. To między innymi zmiany w szkołach podstawowych oraz w działalności lokali gastronomicznych. Natomiast czerwona strefa zostanie rozciągnięta na całą Polskę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Tasiemcowe kolejki przed punktami wymazów

    Tasiemcowe kolejki przed punktami wymazów

    Kilka godzin w kolejce do wymazu, a wcześniej nawet do kilkunastu dni oczekiwania na skierowanie na test. Badanie na obecność COVID-19 zaczyna przypominać w Polsce drogę przez mękę. Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ważne słowa papieża Franciszka

    Ważne słowa papieża Franciszka

    Związki jednopłciowe "zasługują na ochronę prawną" - powiedział papież Franciszek, cytowany przez Agencję Reutera. Przytoczona opinia pochodzi z opublikowanego w środę filmu "Francesco" autorstwa Jewgienija Afiniejewskiego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Mamy rosnącą falę epidemii"

    "Mamy rosnącą falę epidemii"

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o ponad 10 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo alarmuje, że mamy do czynienia z "rosnącą falą epidemii". Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix