Aktualności

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez lata żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Przez 13 lat żył z piętnem autyzmu i głębokiego upośledzenia. Po wszczepieniu implantu słuchu stał się „cud”

Video: Marek Nowicki / Fakty TVN
Grzegorz Płonka ma 27 lat. Kiedy był małym dzieckiem lekarze orzekli, że jest głęboko upośledzony. Na dodatek zdiagnozowali także autyzm. To miało być przyczyną tego, że chłopiec nie mówił i nie reagował na niczyje pytania. W rzeczywistości problemem było zupełnie coś innego. Kiedy Grzegorz miał 13 lat trafił na badania do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Tam okazało się, że chłopiec prawie nie słyszy. Lekarze wszczepili mu implant słuchowy i stało się coś, co rodzina określa mianem cudu. Więcej szczegółów tej niesamowitej historii w Faktach o 19:00 przedstawi Marek Nowicki.

Autor: Marek Nowicki / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Taki i inne implanty należy wszczepić "naszym" rządzicielom, ale to oni muszą pokryć koszty ich wszczepienia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Echa wypowiedzi Morawieckiego

    Echa wypowiedzi Morawieckiego

    Już sam komunikat zamieszczony o 2 w nocy na rządowych stronach, tłumaczący intencje premiera, świadczy o tym, że słowa Mateusza Morawieckiego z Monachium stały się problemem. Tak dla rządu jak i dla polsko-izraelskich stosunków. Szczegóły dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

    czytaj więcej »
   • Nowa ustawa o jawności. RPO ostrzega

    Nowa ustawa o jawności. RPO ostrzega

    Nawet milion osób w Polsce będzie miało obowiązek składania oświadczeń majątkowych - alarmuje w TVN24 Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich ma poważne zastrzeżenia do projektu nowych przepisów. - To jest niebezpieczne z punktu widzenia prawa do prywatności, ale także z punktu widzenia bezpieczeństwa tych osób - ocenia. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Policja poszukuje sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu

    Policja poszukuje sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu

    Policja znalazła samochód, którym uciekali sprawcy piątkowego napadu na właściciela kantoru wymiany walut w Piszu. Wciąż poszukiwani są sami bandyci. Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 17 przy ul. Rybackiej. Właściciel kantoru próbował wsiąść do samochodu z plecakiem, w którym znajdowały się pieniądze. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

    czytaj więcej »
   • Policjant szedł z żoną. Zobaczył, że ktoś prowadzi jego samochód

    Policjant szedł z żoną. Zobaczył, że ktoś prowadzi jego samochód

    Pewien policjant z Krakowa bardzo się zdziwił, gdy wracając w poprzedni weekend z żoną do domu zauważył, że mija ich jego własny samochód, kierowany przez nieznanego mu dżentelmena, w dodatku - sądząc ze stylu jazdy - kompletnie pijanego. No fakt. Ten złodziej nie miał ani szczęścia ani rozumu. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w TVN24 w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15.

    czytaj więcej »
   • Problem ciężkich plecaków nie istnieje?

    Problem ciężkich plecaków nie istnieje?

    Minister edukacji Anna Zalewska mówi, że problem ciężkich plecaków nie istnieje. My wybraliśmy się do szkoły i znaleźliśmy prawdziwych rekordzistów, mimo że u dyrektorów na biurkach są odpowiednie przepisy, a w szkołach są szafki. Ile ważą tornistry uczniów i ile ważą słowa minister edukacji? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

    czytaj więcej »
   • Rząd ma plan na wyższe emerytury

    Rząd ma plan na wyższe emerytury

    To ma być emerytalna rewolucja. Swój projekt prezentuje resort finansów i przesyła do konsultacji. Zakłada on, że od przyszłego roku powstanie Pracowniczy Plan Kapitałowy. W nowym programie każdy pracownik w firmie ma dodatkowo oszczędzać co najmniej 2 procent swojej pensji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Premier Morawiecki z wizytą w Berlinie

    Premier Morawiecki z wizytą w Berlinie

    Chcemy dbać na całym świecie o to, by nie było kłamliwych stwierdzeń na tematy polskie - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel uczestniczyli w konferencji prasowej w Berlinie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kolejne głosy w sprawie ustawy o IPN

    Kolejne głosy w sprawie ustawy o IPN

    Kolejne głosy w sprawie ustawy o IPN. Ambasador USA w Warszawie zapewnia, że rozumie iż Polska chce walczyć ze sformułowaniem "polskie obozy zagłady", ale dodaje, że "wolność słowa i edukacja to najlepsze antidotum na bolesne i nieprawdziwe słowa". Zmian w ustawie oczekuje instytut Yad Vaschem a także doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Premie dla prezydenckich ministrów

    Premie dla prezydenckich ministrów

    Prezydent nagrodził finansowo swoich współpracowników. Najwyższa nagroda przekracza 40 tysięcy złotych. To i tak dwa razy mniej niż dawała swoim ministrom była już premier Beata Szydło. Co na to opozycja? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Instytucje państwa prawa nie obronią się same"

    "Instytucje państwa prawa nie obronią się same"

    Władysław Frasyniuk, po zatrzymaniu przez policję, mówi, że "instytucje państwa prawa same się nie obronią" i że bronić ich powinni obywatele. W środę o szóstej rano Frasyniuk został zakuty w kajdanki, bo odmawiał stawienia się w prokuraturze, która zarzuca mu zakłócanie jednej z miesięcznic. Były opozycjonista miał też naruszyć nietykalność cielesną policjantów. Więcej komentarzy w tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Masakra w szkole na Florydzie

    Masakra w szkole na Florydzie

    Masakra w szkole na Florydzie. Są zabici i ranni. Do uczniów strzelał z karabinu ich kolega. 19-latek uczył się w tej szkole, miał kłopoty i został wyrzucony. Do uczniów zaczął wysyłać pogróżki, w końcu wrócił z bronią palną i zapasem amunicji. Zabił 17 osób, kilkanaście ranił, pięć walczy o życie. Napastnik jest w rękach policji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Władysław Frasyniuk w kajdankach. Doprowadzono go do prokuratury

    Władysław Frasyniuk w kajdankach. Doprowadzono go do prokuratury

    Policja zatrzymała Władysława Frasyniuka w środę rano we Wrocławiu. Przewieziono go do prokuratury w Oleśnicy, gdzie prokurator z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

    czytaj więcej »
   tvnpix