Aktualności

Protest służb mundurowych pod Sejmem. „Policjant skazany za służbę dla RP”

02.12 | Protest służb mundurowych pod Sejmem. „Policjant skazany za służbę dla RP”

Foto: PAP | Video: Filip Czerwiński / Fakty TVN
W piątek przed Sejmem odbył się protest – przeciwko planom obniżenia świadczeń emerytalnych i rentowych za służbę w latach 1944-1990. Chodzi o „ustawę dezubekizacyjną”, według którego emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL spadną – do poziomu maksymalnego średniego świadczenia w ZUS. Rząd przyjął projekt nowelizacji – planuje się, że ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Upał nie odpuszcza

  Upał nie odpuszcza

  Tropikalne upały wciąż utrzymują się w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju. Lekarze i ratownicy wciąż apelują o ostrożność i radzą, jak się chronić w czasie upałów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00

  czytaj więcej »
 • Ogromny pożar w Nowej Białej

  Ogromny pożar w Nowej Białej

  W sobotę po południu we wsi Nowa Biała w Małopolsce wybuchł pożar, który objął 21 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. W akcji gaszenia pożaru brało udział około 400 strażaków. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę Nową Białą, obiecując pomoc dla poszkodowanych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jakie ceny nad Bałtykiem?

  Jakie ceny nad Bałtykiem?

  Pandemia mocno zweryfikowała plany wakacyjne Polaków. Wielu z nich decyduje się na wypoczynek nad Bałtykiem. Czy ceny nad morzem poszybowały w górę? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego

  Nowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego

  Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie uprawnień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej do kontroli prawa krajowego i stosowania środków tymczasowych. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara chodzi o stworzenie prawnego argumentu dającego legitymację do lekceważenia wyroków TSUE. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak przetrwać upały?

  Jak przetrwać upały?

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega kolejne województwa przed upałami. Termometry mogą wskazywać nawet do 34 stopni Celsjusza w cieniu. Jak sobie radzić z upałami? O tym dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Senat zdecydował w sprawie RPO

  Senat zdecydował w sprawie RPO

  Na piątkowym posiedzeniu Senat rozpatrzył wniosek w sprawie wyrażenia zgody na powołanie senator niezależnej Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą głosowało 45 senatorów, przeciwko - 51. Trzech senatorów wstrzymało się od głosu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Upały w Polsce

  Upały w Polsce

  W niektórych częściach Polski termometry w czwartek wykazywały nawet do 30 stopni Celsjusza w cieniu, a może być jeszcze cieplej, bo nadciąga skwar z Sahary. Dla jednych to raj, dla innych pot i łzy. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Abramowicza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Wysyłali sobie Polskę mailem"

  "Wysyłali sobie Polskę mailem"

  W środę odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu, podczas którego miały być przedstawione informacje w sprawie cyberataków, które dotknęły polskich parlamentarzystów. Korespondencja na temat Strajku Kobiet, pandemii, obostrzeń, dane personalne - to miało wyciec z prywatnej skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Opozycja domaga się dymisji, ale według posłów PiS używanie skrzynki prywatnej w celach służbowych nie jest powodem do ponoszenia odpowiedzialności politycznej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pytania o gotowość do czwartej fali

  Pytania o gotowość do czwartej fali

  Rząd zapewnia, że nie prześpi wakacji i do jesieni ma być gotowy plan walki z przewidywaną czwartą falą pandemii. Teraz najważniejsze są szczepienia. Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co po utajnionym posiedzeniu Sejmu?

  Co po utajnionym posiedzeniu Sejmu?

  Posłowie zebrali się na utajnionym posiedzeniu w celu wysłuchania informacji rządu o cyberatakach wymierzonych w nasz kraj. Konferencję przed posiedzeniem zorganizowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński i Bartłomiej Sienkiewicz, którzy wnioskowali o jawność posiedzenia. - W naszym przekonaniu decyzja o utajnieniu Sejmu nie ma służyć ochronie tajemnicy państwowej. Utajnienie obrad Sejmu jest próbą utajnienia afery mailowej, jaka się odbywa w rządzie - powiedział Sienkiewicz. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Burza wokół kopalni Turów

  Burza wokół kopalni Turów

  We wtorek z porządku obrad Sejmu skreślono informację rządu w sprawie kopalni Turów. To wywołało oburzenie wśród posłów opozycji, którzy wnioskowali o przywrócenie tego punktu obrad i zarzucali rządowi brak konkretnych działań w sprawie kopalni. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o warszawski Szpital Południowy

  Spór o warszawski Szpital Południowy

  Wciąż nie wiadomo, kiedy Szpital Południowy w Warszawie przyjmie pierwszych niecovidowych pacjentów. Sytuacja wywołała konflikt między wojewodą mazowieckim a władzami miasta. Więcej na ten temat dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Po wyborach w Rzeszowie

  Po wyborach w Rzeszowie

  Kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze, zyskując ponad 56 procent głosów. Jakie ma to konsekwencje dla miasta i dla Polski? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejne poluzowanie obostrzeń

  Kolejne poluzowanie obostrzeń

  Od niedzieli obowiązują łagodniejsze zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Nowe przepisy podnoszą limity osób w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, a także w transporcie zbiorowym. Zmiany dotyczą także instytucji kultury i rozrywki, w których działać mogą punkty gastronomiczne. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Eriksen miał zawał serca podczas meczu

  Eriksen miał zawał serca podczas meczu

  W trakcie sobotniego meczu Dania-Finlandia duński piłkarz Christian Eriksen upadł na boisko i stracił przytomność. Konieczna była reanimacja - jego życie udało się uratować. W niedzielę trener reprezentacji Danii poinformował, że piłkarz miał zawał serca. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix