Aktualności

Protest policjantów

Protest policjantów

Protest policjantów

Foto: Shutterstock | Video: Fakty TVN
Chcą podwyżek i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego. Policjanci są pod ścianą. Ci, którzy pracują, myślą o rezygnacji ze służby. Nowych chętnych brak. Związkowcy zaczęli więc akcję protestacyjną. O jej przebiegu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Spotkanie Trump-Putin w Helsinkach

  Spotkanie Trump-Putin w Helsinkach

  Oczy całego świata były w poniedziałek skierowane na Pałac Prezydencki w Helsinkach. To tam na specjalnie zorganizowanym szczycie spotkali się prezydenci USA i Rosji. Władimir Putin i Donald Trump przez ponad dwie godziny rozmawiali tylko z udziałem tłumaczy. Co ustalili? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w relacji Marcina Wrony.

  czytaj więcej »
 • Przeszłość sędziego Józefa Iwulskiego

  Przeszłość sędziego Józefa Iwulskiego

  Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że sędzia Józef Iwulski w czasie stanu wojennego orzekał w procesach politycznych przeciwko opozycjonistom. I to nie - jak twierdził - w jednej, ale w siedmiu sprawach. Nieznane dotąd publicznie archiwa IPN-u opisali dziennikarze Onetu i "Dziennika Gazety Prawnej". O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o wezwanie Donalda Tuska przed komisję

  Spór o wezwanie Donalda Tuska przed komisję

  Członkowie komisji do spraw Amber Gold zadecydowali o wezwaniu w charakterze świadka byłego premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Jak mówiła przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, decyzja została podjęta jednomyślnie, bo na posiedzeniu nie było większości posłów opozycji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W poniedziałek spotkanie Trump-Putin

  W poniedziałek spotkanie Trump-Putin

  Prezydent USA Donald Trump powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS, że ma "niskie oczekiwania" w związku z poniedziałkowym spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. O szczegółach spotkania dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Fijo wrócił do Polski

  Fijo wrócił do Polski

  Po rehabilitacji w portugalskiej klinice, Fijo wrócił do Polski. Jego stan neurologiczny uległ poprawie, ale już wiadomo, że pies nigdy nie będzie chodził. Fundacja dla szczeniąt Judyta szuka teraz firmy, która wykona specjalny wózek dla Fijo oraz domu, w którym zwierzę nigdy więcej nie dozna przemocy z ręki człowieka. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kto wygra finał mundialu?

  Kto wygra finał mundialu?

  Francja czy Chorwacja? Już dziś dowiemy się, kto zostanie mistrzem świata w piłce nożnej. Finałowy mecz mundialu zostanie rozegrany na stadionie w Moskwie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Stowarzyszenie sędziów krytykuje KRS

  Stowarzyszenie sędziów krytykuje KRS

  Nie mamy zaufania do rzetelności procedury nominacyjnej w Krajowej Radzie Sądownictwa - ogłosiło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Stowarzyszenie dodało, że członkowie nowej KRS "wypowiadają się językiem polityków partii rządzącej" i wspierają rząd w "działaniach uderzających w niezależnych sędziów". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej ze śmieciowym problemem?

  Co dalej ze śmieciowym problemem?

  Ministerstwo Środowiska podało dane, z których wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat ilość odpadów przywiezionych do Polski z zagranicy wzrosła ponad dwukrotnie. Teoretycznie do naszego kraju sprowadzane mogą być tylko śmieci nadające się do recyklingu. Ale eksperci i sami urzędnicy resortu środowiska przyznają, że nadzór nad tym co działo się z opadami, które trafiały do Polski, nie był najlepszy. Zmienić ma to nowe prawo. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Echa wywiadu Tuska

  Echa wywiadu Tuska

  W "Faktach po Faktach" Donald Tusk pytany o to, czy stanie do walki o fotel prezydencki, odpowiedział, że w przypadku startu Jarosława Kaczyńskiego "nie wahałby się ani chwili". Więcej o słowach przewodniczącego Rady Europejskiej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Chroni rzepak, szkodzi pszczołom

  Chroni rzepak, szkodzi pszczołom

  Tracą pamięć i orientację, nie wiedzą, jak wrócić do domu. To pszczoły, narażone na działanie szkodliwego pestycydu, na którego użycie właśnie zgodziło się ministerstwo rolnictwa. Co będzie z tymi małymi owadami, którym zawdzięczamy tak wiele? O tym w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 550-lecie parlamentaryzmu świętowane oddzielnie

  550-lecie parlamentaryzmu świętowane oddzielnie

  550-lecie polskiego parlamentaryzmu - w tym samym czasie, ale nie w tym samym miejscu. Orędzia prezydenta wysłuchali parlamentarzyści PiS i Kukiz'15, a także m.in. przedstawiciele rządu z premierem Mateuszem Morawieckim. Posłowie Nowoczesnej i PSL pojawili się na posiedzeniu, ale z niego wyszli przed wystąpieniem prezydenta. - Nie ma dziś powodów do świętowania, a parlamentaryzm jest w głębokim kryzysie - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer uzasadniała: - Nie możemy uczestniczyć w takiej hucpie, jaką są obchody 550-lecia parlamentaryzmu, kiedy od dwóch i pół roku jest zarzynany polski parlament - mówiła. Parlamentarzyści PO w ogóle się nie pojawili. Byli natomiast na uroczystym wspólnym posiedzeniu swego klubu i klubu Nowoczesnej. - Nie jesteśmy dziś z rządem i parlamentem PiS; nie możemy być z tymi, którzy łamią prawo, nie zgadzamy się i nigdy się nie zgodzimy, by polski parlament był dzielony - wyjaśniał podczas tego posiedzenia szef PO Grzegorz Schetyna. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rolnicy protestują. Żądają wyższych cen

  Rolnicy protestują. Żądają wyższych cen

  Rolnicy i sadownicy demonstrują w centrum Warszawy przeciw niskim cenom skupu produktów rolnych; domagają się, by przetwórnie więcej płaciły za owoce. Sadownicy w tym tygodniu wystosowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego "o natychmiastową reakcję i bardzo pilne spotkanie" w związku "z dramatyczną sytuacją sadowników spowodowaną katastrofalnie niskimi cenami owoców". Jak twierdzą, są wykorzystywani przez przetwórców, którzy oferują za owoce "niezrozumiałe i niczym nieuzasadnione" ceny. Więcej o proteście w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polska kupi Tomahawki od USA?

  Polska kupi Tomahawki od USA?

  Polska kupi od USA rakiety Tomahawk? - Rozmawialiśmy z prezydentem Trumpem także na temat kolejnych zakupów uzbrojenia i doposażenia naszej armii. Rozmawialiśmy o rakietach, o Tomahawkach - tak na pokładzie samolotu powracającego ze szczytu NATO w Brukseli mówił prezydent Andrzej Duda. Mówił również, że temat spotkania z Donaldem Trumpem "jest domykany". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix