Aktualności

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy protestują, bo muszą pracować w niedziele

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy protestują, bo muszą pracować w niedziele

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy protestują, bo muszą pracować w niedziele

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli - uważają inspektorzy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Napisali w tej spawie list do głównego inspektora pracy. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Prosieckiego.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kontrowersyjne słowa RPD

  Kontrowersyjne słowa RPD

  Słowa Rzecznika Praw Dziecka, które padły w Senacie, boleśnie dotknęły rodziny dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Mikołaj Pawlak metodę tę nazwał "niegodziwą". opozycja pyta, czy w takim razie Rzecznik Praw Dziecka nie będzie stał na straży praw dzieci, które urodziły się dzięki in vitro? O szczegółach tej dyskusji w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Taktyczna ucieczka" premiera?

  "Taktyczna ucieczka" premiera?

  Premier w swoim wystąpieniu ani słowem nie odniósł się do afery w Komisji Nadzoru Finansowego. Temat wywołała dopiero opozycja, nazywając brak odpowiedzi premiera na pytania o KNF "taktyczną ucieczką". Według Tadeusza Cymańskiego "nie ma w tym tak zwanej ucieczki od tematu", poseł Michał Szczerba mówi z kolei, że PiS "chce o tej zapomnieć", ale "opozycja mu o tej aferze zapomnieć nie da". Więcej w "Faktach TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ceny energii. Podwyżki będą czy nie?

  Ceny energii. Podwyżki będą czy nie?

  Przed głosowaniem w sprawie wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego premier wymieniał sukcesy swojego rządu. Pojawiła się również bardzo ważna deklaracja. - Podwyżek prądu nie będzie - mówił premier. Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił o tym, ze to dobra sytuacja do zastanowienia, zaś opozycja zastanawia się, czy deklaracja obejmie gospodarstwa domowe, czy również firmy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kim jest lider protestujących rolników?

  Kim jest lider protestujących rolników?

  Kim jest lider AGROunii, która w środę zablokowała autostradę A2 pod Warszawą. Kim jest człowiek, który po raz kolejny zmusił ministra rolnictwa do szybkich negocjacji? Odpowiedzi na te pytania dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Pawła Płuski.

  czytaj więcej »
 • "To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego"

  "To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego"

  Osoby, które zlecały i wykonały pobicie Wojciecha Kwaśniaka, są w rękach wymiaru sprawiedliwości, ale to nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego - stwierdził w środę senator PiS Grzegorz Bierecki, odnosząc się do pobicia byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka. Doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Kasy Krajowej, w tym przez samego Biereckiego, złożyła opozycja. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wniosek o wotum zaufania dla rządu

  Wniosek o wotum zaufania dla rządu

  Wniosek o wotum zaufania dla swego rządu złożył w środę premier Mateusz Morawiecki. Tłumaczył, że Sejm powinien "wyrazić swoje zdanie w odniesieniu do tego, czy ma być kontynuowany program reform". Marszałek Marek Kuchciński (PiS) wprowadził ten punkt od razu do porządku obrad. Po wystąpieniu premiera i zarządzonej przerwie rozpoczęła się debata. Więcej na ten temat dziś "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Dziennikarze TVN nagrodzeni

  Dziennikarze TVN nagrodzeni

  Dziennikarze Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski ("Superwizjer" TVN24, TVN), a także Grzegorz Głuszak ("Superwizjer" TVN24, TVN) znaleźli się wśród laureatów nagrody Grand Press 2018. Dziennikarzem Roku został Bertold Kittel. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wygrał "dzban". To nie tylko naczynie

  Wygrał "dzban". To nie tylko naczynie

  Kto nie wie, co to "masny", albo "prestiżowy", ten dzban. W tym krótkim i może trochę dziwnym zdaniu są trzy najpopularniejsze młodzieżowe słowa roku 2018. W tym roku bezapelacyjnie wygrał "dzban". Nie chodzi oczywiście o naczynie na wodę. A o co chodzi? To wytłumaczy Maciej Mazur w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Gdańszczanie oczekują prawdy"

  "Gdańszczanie oczekują prawdy"

  Sprawę ks. Jankowskiego trzeba zbadać ze względu na dobro ofiar i Kościoła. Wierni mają prawo wiedzieć, jakie są fakty - powiedział koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży ojciec Adam Żak. Z takiego stanowiska cieszy się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Rada miasta Gdańska odrzuciła wniosek klubu Koalicji Obywatelskiej ws. pozbawienia ks. prałata Henryka Jankowskiego tytułu honorowego obywatela miasta, ale - jak powiedział prezydent - "gdańszczanie są całą sprawą bardzo dotknięci i bardzo ją przeżywają". Jak dodał, mieszkańcy miasta "oczekują prawdy" i "bardzo źle odniosą się do sytuacji, kiedy po powiedzeniu 'tak, jesteśmy gotowi' nie nastąpią dalsze kroki". Więcej o sytuacji w Gdańsku w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja w domach dziennikarzy. Żądali nagrań

  Policja w domach dziennikarzy. Żądali nagrań

  Policja w domach dziennikarzy OKO.press. Dzień po tym, gdy dziennikarze zarejestrowali akcję aktywistów przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Aktywiści weszli na scenę w trakcie koncertu chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy. Dziennikarze to sfilmowali, a policjanci domagali się od nich wydania nagrań. Policja twierdzi, że akcja nie była żadnym zamachem na wolność dziennikarzy, a miała związek z prowadzoną sprawą. Redakcja OKO.press zapowiedziała już, że złoży zażalenie na te interwencje. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Puste sale, zdejmowane wokandy. Paraliż sądów

  Puste sale, zdejmowane wokandy. Paraliż sądów

  Puste sale sądowe, zdejmowane wokandy. Pracownicy sądów chcą więcej zarabiać, ale ministerstwo sprawiedliwości ma twarde stanowisko. Protokolanci, referendarze czy asystenci sędziego zgodnie z prawem nie mogą oficjalnie strajkować, skorzystali więc ze zwolnień lekarskich. Teraz sądy mają duży problem - we Wrocławiu, Rzeszowie i wielu innych miastach rozprawy zostały odwołane. O kolejnym dniu paraliżu sądów w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policjanci winni bicia i szarpania staruszki

  Policjanci winni bicia i szarpania staruszki

  Podczas interwencji bili i szarpali 82-letnią kobietę. Dziś funkcjonariusze usłyszeli wyrok. Policjanci zostali skazani, ale do więzienia nie trafią. O szczegółach tej sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • Co z promem zapowiadanym przez Morawieckiego?

  Co z promem zapowiadanym przez Morawieckiego?

  Posłowie Platformy zamierzają podsumować obietnice PiS dotyczące odbudowy przemysłu stoczniowego. To reakcja na list związkowców Stoczni "Gryfia", gdzie miała rozpocząć się budowa zapowiadanego przez Mateusza Morawieckiego polskiego promu. W liście otwartym piszą, że firma nie ma pieniędzy na jakiekolwiek budowy, a jej majątek jest w rozsypce. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rostowski przed komisją do spraw VAT

  Rostowski przed komisją do spraw VAT

  Komisja śledcza do spraw VAT w poniedziałek przesłuchuje byłego ministra finansów za rządów PO-PSL, Jacka Rostowskiego. Jest zupełnie niedopuszczalne twierdzenie, że luka VAT w latach 2008-2015 wyniosła 300 miliardów złotych. Po drugie, że luka VAT to oszustwa, a szczególnie oszustwa zorganizowane. Po trzecie, że luka VAT wzrosła za rządów Platformy Obywatelskiej. Po czwarte, że rząd Platformy Obywatelskiej kierował, zezwalał lub w jakikolwiek sposób tolerował oszustwa VAT. I także, niedopuszczalne i nieprawdziwe jest twierdzenie, ze sytuacja VAT poprawiła się po 2015 roku na skutek działań rządu Prawa i Sprawiedliwości - mówił Rostowski przed komisją śledczą. Więcej o przesłuchaniu byłego ministra dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Burza po słowach Ziobry

  Burza po słowach Ziobry

  Fala oburzenia po wypowiedzi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o pobiciu byłego szefa KNF. Opozycja mówi, że wypowiedzią o Kwaśniaku stracił moralne prawo do piastowania swojego urzędu. Więcej o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix