Aktualności

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy protestują, bo muszą pracować w niedziele

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy protestują, bo muszą pracować w niedziele

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy protestują, bo muszą pracować w niedziele

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli - uważają inspektorzy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Napisali w tej spawie list do głównego inspektora pracy. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Prosieckiego.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Złote Lwy rozdane. Podsumowanie festiwalu w Gdyni

  Złote Lwy rozdane. Podsumowanie festiwalu w Gdyni

  "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ze Złotymi Lwami. Tak zakończył się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Srebrne Lwy przyznano "Kamerdynerowi" Filipa Bajona, a nagrody specjalne otrzymali Marek Koterski i Wojciech Smarzowski. Podsumowanie święta polskiego kina dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Będzie debata warszawskich kandydatów

  Będzie debata warszawskich kandydatów

  Będzie debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Na pewno wezmą w niej udział dwaj główni rywale: Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki. Do debaty miałoby dojść jeszcze przed pierwszą turą wyborów samorządowych. Inni kandydaci też są otwarci, choć niektórzy stawiają warunki. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00

  czytaj więcej »
 • Lato odeszło na dobre

  Lato odeszło na dobre

  Mocne wejście jesieni. Akcja ratunkowa na Bałtyku w Ustce, śnieg na Kasprowym Wierchu. Pogoda znowu robi się groźna. Synoptycy mówią, że w ciągu najbliższego tygodnia będziemy bardzo odczuwali chłód. Lato odeszło na dobre. W swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00 opowie o tym Jarosław Kostkowski.

  czytaj więcej »
 • Dwie konwencje. Potyczka na argumenty, obietnice i przytyki

  Dwie konwencje. Potyczka na argumenty, obietnice i przytyki

  Kampania wyborcza trwa. We Wrocławiu konwencja Koalicji Obywatelskiej, w Opolu - Zjednoczonej Prawicy. - Rząd nie może wybierać Polaków, których lubi, i ignorować innych - mówił lider PO Grzegorz Schetyna. Zwrócił się do protestujących w Warszawie nauczycieli z zapewnieniem: "jesteśmy po waszej stronie". - Żałuję, że za poprzednich rządów podwyżki waszych płac nie były wystarczające - dodał i zadeklarował darmowe posiłki w szkołach i utrzymanie programu 500 plus. Wtórowała mu Katarzyna Lubnauer, deklarując przywiązanie do wolności osobistych, praw kobiet i wolności gospodarczej, która - jak mówiła - oznacza też prawo Polaków do bogacenia się. - Dla PiS liczy się władza, dla Koalicji Obywatelskiej - człowiek, a samorząd jest najbliżej człowieka - mówiła z kolei Barbara Nowacka. Tymczasem w Olsztynie prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że "dobry samorząd może być tylko wtedy, jeżeli za nim stoi wspólnota". Deklarował, że rolą zarówno rządu jak i samorządu jest to, by Polska "osiągnęła poziom rozwoju gospodarczego państw zachodniej Europy" i ma w tym pomóc postawienie na kwalifikacje, energię i młodość. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W promocji "jedz ile chcesz" zjadł... prawie 100 porcji

  W promocji "jedz ile chcesz" zjadł... prawie 100 porcji

  Bawarska restauracja serwująca sushi ogłosiła promocję "zjedz ile chcesz za 15,90". Po czym przyszedł twardy zawodnik. Thriatlonista na diecie sportowej. I wciągnął sto talerzy tego sushi. Kiedy wychodził, nawet chciał zostawić napiwek, ale usłyszał tylko: nie, dziękujemy bardzo. I niech więcej pan tu nie przychodzi. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Historia niezwykłej przyjaźni

  Historia niezwykłej przyjaźni

  Poza sobą nie mają nikogo. A niewiele by brakowały, żeby pan Rafał stracił suczkę Lunę. Ktoś doniósł, że mężczyzna źle traktuje czworonoga. Dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej niezwykła historia przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

  czytaj więcej »
 • Ksiądz Stryczek oskarżany o mobbing

  Ksiądz Stryczek oskarżany o mobbing

  Uznając powagę sytuacji, postanowiłem oddać się do dyspozycji walnego zgromadzenia stowarzyszenia "Wiosna". Z dużą starannością staramy się wyjaśnić wszystkie powstałe wątpliwości - podkreślił w czwartek prezes stowarzyszenia ksiądz Jacek Stryczek. To reakcja na artykuł, w którym zarzucono mu stosowanie mobbingu. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szczegóły spotkania Gersdorf-Morawiecki

  Szczegóły spotkania Gersdorf-Morawiecki

  W środę premier Mateusz Morawiecki spotkał się w siedzibie Sądu Najwyższego z pierwszą prezes Małgorzatą Gersdorf, z którą - jak poinformowała rzeczniczka rządu - rozmawiał o zmianach w sądownictwie. Rzecznik SN Michał Laskowski podkreślił, że trwająca około pół godziny rozmowa odbyła się z inicjatywy szefa rządu. W piątek profesor Gersdorf poinformowała na konferencji prasowej o szczegółach tej rozmowy. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Delegacja europarlamentu w Polsce

  Delegacja europarlamentu w Polsce

  Maraton spotkań i rozmów. Delegacja Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych europarlamentu PE, przebywająca w Polsce z misją dotyczącą praworządności, spotkała się z członkami KRS. W planach jest spotkanie z prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Z prof. Gersdorf spotkał się w środę także premier Mateusz Morawiecki, ale "obie strony umówiły się, że nie będą ujawniać żadnych szczegółów". Planowane spotkanie delegacji europarlamentarzystów z przedstawicielami Trybunału Konstytucyjnego nie odbyło się z kolei - odmówili członkowie Trybunału, argumentując, że przewidziany temat dotyczył m.in. reformy sądownictwa w Polsce, który będzie przedmiotem rozpoznania przez TK. Odbyła się za to rozmowa delegacji z politykami PO i Nowoczesnej. Więcej o tym, co chce osiągnąć europarlament, a co polski rząd - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy to już koniec ciepłej jesieni?

  Czy to już koniec ciepłej jesieni?

  Czy to już koniec ciepłych, jesiennych dni? Turyści, którzy przyjechali nad Bałtyk na wrześniowe wakacje mają nadzieję na piękną pogodę. Ale od soboty ma napływać nad Polskę najpierw chłodne, a potem zimne, arktyczne powietrze z północy. Czekają nas więc dwie fale ochłodzenia. Tomasz Wasilewski z TVN Meteo mówi, że w niektórych miejscach między piątkiem 21 września, a nadchodzącym wtorkiem 25 września różnica temperatury wyniesie nawet 15 stopni Celsjusza. Więcej o tym, czy trzeba już pożegnać ciepłą jesień - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szkoła edukacji seksualnej otwiera podwoje

  Szkoła edukacji seksualnej otwiera podwoje

  Jak bezpiecznie uprawiać seks, czym jest świadoma zgoda i jak się chronić przed wirusem HIV? Modelka Anja Rubik na kilka dni otwiera szkołę edukacji seksualnej. Jak mówi, seks dotyczy każdego z nas, naszego życia i zdrowia. W szkole organizowane są m.in. warsztaty, na które można przyjść, porozmawiać z psychologami i seksuologami. O szczegółach - w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix