Aktualności

Ostry spór o postać księdza Jankowskiego

Ostry spór o postać księdza Jankowskiego

Ostry spór o postać księdza Jankowskiego

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Obalenie pomnika księdza Henryka Jankowskiego w Gdańsku to dla jednych upadek symbolu, dla innych - symbol upadku dobrych obyczajów. Nocna akcja trzech mężczyzn, którzy usunęli monument kapelana "Solidarności", oskarżonego o molestowanie seksualne, tylko zaogniła spór. O zwolennikach i przeciwnikach honorowania pamięci księdza Jankowskiego w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Spotkanie ostatniej szansy" z nauczycielami

  "Spotkanie ostatniej szansy" z nauczycielami

  W poniedziałek przedstawiciele rządu z Beatą Szydło na czele zasiedli do rozmów z przedstawicielami nauczycieli, między innymi z ZNP. Jakie są efekty tych pierwszych od dawna rozmów, kiedy w powietrzu wisi groźba strajku w większości szkół? Więcej dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Strażak bez ręki wzorem dla innych

  Strażak bez ręki wzorem dla innych

  Sebastian Bartosz Lipiński zawsze chciał być strażakiem. To, że stracił rękę w wypadku, nie powstrzymało go. Dzisiaj satysfakcjonuje go, kiedy może otworzyć w swojej wsi Brzóze bramę strażakom, bo wyjazd nawet dwie sekundy szybciej może komuś uratować życie. Koledzy strażacy zbierają teraz pieniądze na protezę dla Bartka. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kto zyskał na ograniczeniu handlu w niedziele?

  Kto zyskał na ograniczeniu handlu w niedziele?

  Pomysłodawcy ograniczenia handlu w niedzielę zakładali, że zyskają na nim małe, rodzinne sklepy. Po roku od jego wprowadzenia sytuacja wygląda nieco inaczej. Zyskali przede wszystkim najwięksi. Sprzedawcy lobbują za tym, żeby nie zaostrzać już zakazu handlu w niedzielę, a nawet, żeby go przemyśleć. Czy rząd zmieni kurs? Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trump tryumfuje. "Nie było zmowy z Rosją"

  Trump tryumfuje. "Nie było zmowy z Rosją"

  Specjalny prokurator Robert Mueller nie znalazł dowodów na to, że sztab Donalda Trumpa "uczestniczył w zmowie lub koordynował działania" z Rosją w celu wpłynięcia na wynik wyborów prezydenta USA w 2016 roku - podało w niedzielę amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Luksusowy wycieczkowiec wzywał pomocy

  Luksusowy wycieczkowiec wzywał pomocy

  Akcja ewakuacyjna u wybrzeży Norwegii i mrożące krew w żyłach filmy, nagrane przez pasażerów. Wielki wycieczkowiec i statek towarowy w podobnym czasie miały awarię silników. Na pokładzie pierwszej z tych jednostek przybywało ponad 1000 osób. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kosztowny przekop Mierzei Wiślanej

  Kosztowny przekop Mierzei Wiślanej

  Ile będzie kosztował przekop Mierzei Wiślanej? Początkowo mówiło się, że to koszt około 880 milionów złotych, ale ta kwota może jeszcze sporo wzrosnąć. Profesor Włodzimierz Rydzkowski uważa, że cała inwestycja zwróci się dopiero po około 650 latach. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Domorosły konserwator zabytków ze spawarką

  Domorosły konserwator zabytków ze spawarką

  Pewien mieszkaniec okolic Jasła znalazł w żwirowni średniowieczny miecz. Trochę był zagięty, więc postanowił go wyprostować. Młotkiem i kowadłem. Niestety, jak można się było spodziewać, po sześciuset latach od daty produkcji stal tego nie wytrzymała i pękła. Nic to - pomyślał nasz rycerz. Wziął spawarkę, zabytek zespawał i postanowił sprzedać w internecie. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w niedzielę o 18:15.

  czytaj więcej »
 • Wiosna nie tylko w kalendarzu

  Wiosna nie tylko w kalendarzu

  Bez żadnych wątpliwości. Wiosnę mamy już nie tylko w kalendarzu. Ale to właśnie w kalendarzu najwyższy czas zacząć robić plany na czas, gdy słonecznie i ciepło będzie nie tylko jeden raz w tygodniu. O pogodzie jak marzenie w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kaczyński i Schetyna rozpoczęli kampanię

  Kaczyński i Schetyna rozpoczęli kampanię

  Łączy nas marzenie o pięknej, silnej Polsce - powiedział na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Dodał też, że "najbliższy cykl wyborczy jest najważniejszy od pamiętnego roku 1989 roku". Z kolei we Wrocławiu Jarosław Kaczyński otworzył kampanię Prawa i Sprawiedliwości. Lider PiS stwierdził, że Polska musi być bardziej europejska, ale we właściwym tego słowa znaczeniu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trudne zadanie: kupić samochód

  Trudne zadanie: kupić samochód

  Jak kupić samochód terenowy? Niby proste, a jednak. Wojsko Polskie już szósty rok próbuje i nic. Anulowano właśnie kolejny przetarg, bo żadna firma nie chciała lub nie mogła dostarczyć supersamochodu terenowego, który wszystko potrafi, jest lekki, ale pancerny, i jeszcze oczywiście niewiele kosztuje. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15.

  czytaj więcej »
 • Będą kary za marnowanie jedzenia?

  Będą kary za marnowanie jedzenia?

  Kary za marnowanie żywności i obowiązek przekazywania tej, która się nie sprzeda. Przygotowywana w Senacie ustawa dotyczy wielkich sklepów, ale ma też dać sygnał nam wszystkim, że miejsce jedzenia jest na talerzu, a nie w koszu. Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polskie samochody elektryczne z Niemiec

  Polskie samochody elektryczne z Niemiec

  Jest umowa, więc będzie samochód. I to nie byle jaki, bo elektryczny. Samochód miał być polski, ale de facto będzie z Niemiec, bo to niemiecka firma zajmie się integracją całego procesu. Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki obiecywał, że w ciągu 10 lat będziemy posiadali milion takich pojazdów. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tusk o brexicie: wszystkie opcje możliwe

  Tusk o brexicie: wszystkie opcje możliwe

  - Chciałbym, żeby Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i wycofali się z brexitu - mówi w Brukseli Donald Tusk, ale na razie wiadomo tylko, że Wielka Brytania nie opuści w marcu Unii Europejskiej. Jeśli Izba Gmin zaakceptuje umowę, to odwleczenie "rozwodu" nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje, to do brexitu dojdzie 12 kwietnia, ale bez umowy. - Sytuacja jest bardzo trudna i nie ukrywam, że odpowiedzialność cały czas spoczywa na stronie brytyjskiej - mówił Donald Tusk, zastrzegając jednak, ze "wszystkie opcje są możliwe". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 16 dni do strajku nauczycieli

  16 dni do strajku nauczycieli

  Szef ZNP mówi, że od 18 dni Anna Zalewska nie reaguje na postulaty nauczycieli. Wskazuje też na chaos, jaki swoimi reformami wywołała minister edukacji. Tylko dzięki staraniom nauczycieli, zdaniem szefa ZNP Sławomira Broniarza, nie doszło do zapaści w oświacie. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Więcej o nadchodzącym strajku generalnym w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kto wystartuje z list Wiosny Biedronia?

  Kto wystartuje z list Wiosny Biedronia?

  W czwartek przed Pałacem Prezydenckim Robert Biedroń zaprezentował "piątkę" na rzecz osób LGBT. Symbolem tej propozycji będzie ustawa o równości małżeńskiej, której projekt Wiosna złoży, jak znajdzie się w Sejmie - tak obiecał lider partii. Obiecał też prezentację list wyborczych w najbliższy weekend. Jednak my już teraz pytamy, kto znajdzie się na listach Wiosny. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix