Aktualności

PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

21.04 | PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

Video: Martyna Stachowicz / Fakty TVN
Platforma Obywatelska składa wniosek o odwołanie ministra Antoniego Macierewicza. Lista zarzutów jest całkiem długa - od odwołania przetargu na śmigłowce, przez masowe dymisje generałów, po honory i awanse dla Misiewicza i wreszcie najświeższy - zamieszanie wokół Wacława Berczyńskiego, byłego już szefa podkomisji smoleńskiej. Kilka dni temu w autoryzowanym wywiadzie chwalił się, że to on "wykończył caracale". - Dymisja Wacława Berczyńskiego potwierdza nasze najgorsze przypuszczenia dotyczące jego wpływu na przetarg na śmigłowce - oświadczyli w czwartek politycy PO. Jak dodali - decyzja ta powinna pociągnąć za sobą zamknięcie prac podkomisji smoleńskiej oraz dymisję szefa MON. Więcej na ten temat powie w swoim materiale Arleta Zalewska w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

 • Ciąg dalszy zamieszania wokół wymiaru sprawiedliwości

  Ciąg dalszy zamieszania wokół wymiaru sprawiedliwości

  Ciąg dalszy zamieszania wokół wymiaru sprawiedliwości. Warszawski sąd w sprawie cywilnej nie wykluczył, że prezes Trybunału Konstytucyjnego mogła zostać wybrana niewłaściwie. Minister Zbigniew Ziobro zarzuca sędziemu polityczną stronniczość i "rażące naruszenie prawa". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Zapadł wyrok - właściciel kotów winny

  Zapadł wyrok - właściciel kotów winny

  Sąd we Wrocławiu, po kilku posiedzeniach, wydał wreszcie wyrok w sprawie właściciela dwóch kotów, które miały wyżerać rybki z oczka wodnego w ogródku sąsiada. Do sprawy sąd podszedł bardzo poważnie, zapoznał się z materiałami, wysłuchał stron i orzekł: winny! Nie upilnował kota, który chadza własnymi drogami. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Takiego giganta w Polsce jeszcze nie było

  Takiego giganta w Polsce jeszcze nie było

  W porcie w Gdyni w piątek około południa zacumował statek pasażerski Norwegian Getaway, najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port. Wycieczkowiec ma cumować w Gdyni do godziny 21. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spotkanie Szydło-Macron. "Polska jest otwarta na współpracę"

  Spotkanie Szydło-Macron. "Polska jest otwarta na współpracę"

  W piątek, przy okazji szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, premier Beata Szydło spotkała się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Potrzebny jest bardziej intensywny dialog, także między Francją a Europą Środkową - podkreślił po spotkaniu wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 5-latek wpadł do niezabezpieczonej studzienki i utonął

  5-latek wpadł do niezabezpieczonej studzienki i utonął

  W środę w Białogardzie do niezabezpieczonego włazu pełnego wody wpadł 5-latek i utonął. Mieszkańcom i władzom miasta najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza, że pokrywy studzienek kanalizacyjnych ukradli złomiarze, czyli osoby, które żyją ze sprzedaży metalowych, żeliwnych i miedzianych przedmiotów w punktach skupu. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Echa przesłuchania Michała Tuska. "Jestem z niego bardzo dumny"

  Echa przesłuchania Michała Tuska. "Jestem z niego bardzo dumny"

  Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk, powiedział polskim dziennikarzom w Brukseli, że widział fragmenty trwającego kilka godzin przesłuchania jego syna, Michała, przed komisją śledczą ds. Amber Gold i jest z niego dumny. Zdaniem przewodniczącej komisji, Małgorzaty Wassermann, stwierdzenie "widzieliśmy, że Amber Gold to lipa" będzie kłopotliwe zarówno dla byłego premiera, jak i jego syna. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot nad Bałtykiem

  Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot nad Bałtykiem

  Myśliwce NATO, które w poniedziałek przechwyciły samolot z rosyjskim ministrem obrony na pokładzie i miały spięcie z eskortującymi go Su-27, były polskie. F-16 zostały poderwane w powietrze, ponieważ pasażerski Tu-154 i ochraniające go dwa myśliwce nie zgłaszały się kontrolerom lotu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Sprawa Puszczy Białowieskiej w prokuraturze

  Sprawa Puszczy Białowieskiej w prokuraturze

  W 2014 roku łamiąc prawo, bezprawnie wpisano Puszczę Białowieską na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO - powiedział w środę na mównicy sejmowej minister Jan Szyszko. Odpowiedź szefa resortu środowiska to komentarz na temat wycinki drzew na terenie Białowieskiego Parku Narodowego. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • "Polski Fritzl" skazany

  "Polski Fritzl" skazany

  W środę sąd skazał Mariusza Sz., nazywanego "polskim Fritzlem" na 25 lat więzienia. Mężczyzna - zdaniem śledczych - znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz dziećmi. O szczegółach sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Strzelanina podczas pościgu

  Strzelanina podczas pościgu

  Strzelanina po napadzie na stację paliw w miejscowości Dobrzyca pod Pleszewem w Wielkopolsce. Jeden z napastników nie żyje, a jeden z funkcjonariuszy został ranny. Trwa pościg za drugim ze sprawców. Więcej o sprawie w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rząd wstrzymuje projekt ministra zdrowia

  Rząd wstrzymuje projekt ministra zdrowia

  Konsultacje w sprawie odpłatnego korzystania ze świadczeń w publicznych szpitalach zostały wstrzymane. Decyzja zapadła po spotkaniu premier Beaty Szydło i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który był odpowiedzialny na przygotowanie nowelizacji ustawy. Więcej o tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix