Aktualności

PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

21.04 | PO składa wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza

Video: Martyna Stachowicz / Fakty TVN
Platforma Obywatelska składa wniosek o odwołanie ministra Antoniego Macierewicza. Lista zarzutów jest całkiem długa - od odwołania przetargu na śmigłowce, przez masowe dymisje generałów, po honory i awanse dla Misiewicza i wreszcie najświeższy - zamieszanie wokół Wacława Berczyńskiego, byłego już szefa podkomisji smoleńskiej. Kilka dni temu w autoryzowanym wywiadzie chwalił się, że to on "wykończył caracale". - Dymisja Wacława Berczyńskiego potwierdza nasze najgorsze przypuszczenia dotyczące jego wpływu na przetarg na śmigłowce - oświadczyli w czwartek politycy PO. Jak dodali - decyzja ta powinna pociągnąć za sobą zamknięcie prac podkomisji smoleńskiej oraz dymisję szefa MON. Więcej na ten temat powie w swoim materiale Arleta Zalewska w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Spór o nauczanie indywidualne

  Spór o nauczanie indywidualne

  Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, aby od nowego roku szkolnego nauczanie indywidualne odbywało się wyłącznie w domu. Rodzice mówią o wykluczaniu dzieci, ministerstwo tłumaczy, że zmiany są potrzebne. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Emmanuel Macron krytykuje Polskę. "Czysty populizm"

  Emmanuel Macron krytykuje Polskę. "Czysty populizm"

  Kandydat w francuskich wyborach prezydenckich Emmanuel Macron stwierdził, że jeśli zostanie prezydentem, opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii". - Ta wypowiedź narusza standardy europejskie i zasady przyjaźni z Polską - odpowiada minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szansa dla wcześniaków

  Szansa dla wcześniaków

  Lekarze i naukowcy ze szpitala w Filadelfii skonstruowali coś co wygląda jak worek w którym mogłyby przebywać i rozwijać się wcześniaki. Na razie sztuczną macicę testowały małe jagnięta. Warunki są w nim zbliżone do naturalnych - potrzebne są jeszcze jednak długie testy. O wielkiej szansie dla małych dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Mój dom, moja twierdza?

  Mój dom, moja twierdza?

  Ministerstwo sprawiedliwości proponuje rozszerzenie prawa do obrony koniecznej. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że nie będzie podlegać karze ten, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach związany z wdarciem się do domu. Więcej o granicach obrony koniecznej dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Dariusza Prosieckiego.

  czytaj więcej »
 • "Duda Pomoc" odpowiada frankowiczom

  "Duda Pomoc" odpowiada frankowiczom

  Osoby zadłużone we franku szwajcarskim zwróciły się do Kancelarii Prezydenta z prośbą o interwencję prawną. Odpowiedź jaką otrzymali jest dalece niesatysfakcjonująca. Prezydenccy urzędnicy poinformowali, że w sprawach konsumenckich sporów z bankami należy udać się do adwokata lub radcy prawnego. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Charytatywne bieganie w Poznaniu

  Charytatywne bieganie w Poznaniu

  Czwarty raz z rzędu Polacy pobiegną w jedynym biegu na świecie, podczas którego meta goni zawodników. 7 maja tereny Jeziora Maltańskiego w Poznaniu będą zapełniały się pasjonatami biegania i pomagania. Wszystkie fundusze zebrane w ramach opłat startowych zostaną skierowane na badania nad rdzeniem kręgowym. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Walka Tomasza Golloba. Wspierają go kibice z całego kraju

  Walka Tomasza Golloba. Wspierają go kibice z całego kraju

  Przed Tomaszem Gollobem długa rehabilitacja i leczenie. Żużlowiec ma za sobą pierwszą noc po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej. Jego oddech jest stabilny - mówią lekarze, a kibice z całego kraju życzą mu wytrwałości i siły w dochodzeniu do zdrowia. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Minister cyfryzacji napomniana. Konflikt w łonie rządu?

  Minister cyfryzacji napomniana. Konflikt w łonie rządu?

  Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, mocno skrytykował w "Jeden na jeden" TVN24 koleżankę z rządu - minister cyfryzacji Annę Streżyńską, która w mediach mówiła między innymi o tym, że nie podobają jej się plany militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Beata Szydło na środę na godzinę 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami. Premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pielęgniarki potrzebne od zaraz

  Pielęgniarki potrzebne od zaraz

  Na tysiąc mieszkańców przypada w Polsce średnio pięć pielęgniarek a powinno dziewięć. Z danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych wynika, że szpitale w Polsce w tej chwili natychmiast mogłyby przyjąć do pracy ponad dwadzieścia tysięcy pielęgniarek. Chętnych jednak brakuje. Więcej o tym dlaczego jest źle a będzie jeszcze gorzej dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Suweren chce referendum

  Suweren chce referendum

  Prawie milion zebranych podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji. Wnioskiem, który dla rządzącej partii, jest złożony o rok za późno bo w tej chwili reforma jest już wdrażana. Politycy PiS-u unikają odpowiedzi na pytanie - czy ta ocena wniosku - jest równoznaczna z tym, że nie zgodzą się na ogólnopolskie, edukacyjne referendum. W sondażu, przygotowanym przez Kantar Millward Brown SA dla Faktów TVN, zapytaliśmy czy Polacy chcieliby się wypowiedzieć na temat planowanej reformy edukacji. Więcej dziś w "Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co z tą gospodarką?

  Co z tą gospodarką?

  Bank Światowy, w raporcie sprzed pięciu dni, pisze o tym, że polska gospodarka przyspiesza. To zasługa głownie środków unijnych i konsumpcji napędzanej programem pięćset plus. To cieszy Beatę Szydło ale martwi Leszka Balcerowicza. "Dług publiczny, z którego finansowany jest program, przebił na początku roku wartość biliona złotych". Czy, po programie pięćset plus i obniżeniu wieku emerytalnego, czas na zaciśnięcie pasa, jak mówią niektórzy członkowie rządu? Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
tvnpix