Aktualności

Sprawa księdza Jankowskiego. Na jaw wychodzą nowe szczegóły

Sprawa księdza Jankowskiego. Na jaw wychodzą nowe szczegóły

Sprawa księdza Jankowskiego. Na jaw wychodzą nowe szczegóły

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Kolejni świadkowie ujawnili się od czasu wstrząsającego tekstu w "Gazecie Wyborczej", w którym Barbara Borowiecka opowiedziała swoją historię molestowania przez księdza Jankowskiego. Od opublikowania tekstu nie zdarzyło się absolutnie nic. Żadnych działań nie podjęli ani świeccy, ani Kościół, choć ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zapytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o zarzuty stawiane księdzu Henrykowi Jankowskiemu, twierdzi, że stanowisko Kościoła jest jasne - pedofilia to grzech i przestępstwo. Tymczasem na jaw wychodzą nowe szczegóły sprawy. Więcej - w materiale "Faktów" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ochojska: badajcie się. Jak najczęściej

  Ochojska: badajcie się. Jak najczęściej

  Janina Ochojska przyznała, że nie badała się od trzech lat. W trosce o drugiego człowieka zapomniała pomyśleć o sobie. Jej wyznanie o tym, że cierpi na nowotwór piersi, obiegło portale internetowe. Być może tym gestem zrobiła dla innych kobiet więcej, niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo choroby nie zmienia planów i startuje do europarlamentu. Ochojska dziękuje za słowa wsparcia, a jednocześnie apeluje do wszystkich, żeby się badać. Jak najczęściej. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Bomba, bomba", czyli jak nie rozluźniać atmosfery na lotnisku

  "Bomba, bomba", czyli jak nie rozluźniać atmosfery na lotnisku

  Pewien pasażer lotu z Wrocławia do Londynu postanowił nieco rozluźnić atmosferę podczas odprawy i opowiedział wszystkim dowcip, w którym padło słowo "bomba". Dowcip nie spodobał się strażnikom, którzy zapytali pana, czy na pewno powiedział to, co powiedział? Na co on powtórzył "bomba, bomba". No to teraz wszyscy się pośmiejemy - uznali strażnicy i pana z kolejki zwinęli. Więcej podobnych historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Eko jajka coraz modniejsze

  Eko jajka coraz modniejsze

  Przed świętami w kwestii jajek coś się zmienia. Liczy się już nie tylko cena i wielkość jaj, ale przede wszystkim to, w jakich warunkach żyły kury. Ponad 80 procent Polaków chce lepszego losu dla kur. Producenci będą musieli się dostosować. Więcej w materiale Pawła Płuski dla "Faktów" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PiS chce zmienić ustawę o SN. Wątpliwości opozycji

  PiS chce zmienić ustawę o SN. Wątpliwości opozycji

  PiS złożył projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Byłaby to już ósma nowelizacja tej ustawy. W opisie na stronie sejmowej czytamy, że dotyczy on "regulacji związanych z obsadzaniem stanowisk w Sądzie Najwyższym, postępowaniami nominacyjnymi na stanowiska sędziowskie, uchyleniami immunitetu sędziowskiego albo prokuratorskiego oraz właściwością izb Sądu Najwyższego". Opozycja dostrzega w niej pewne zagrożenia. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Cena już nie najważniejsza. Czym się kierujemy?

  Cena już nie najważniejsza. Czym się kierujemy?

  Symbol świąt, znak i tradycja. W tym roku jaja są wyjątkowo tanie, ale to już nie jest decydujący czynnik. Teraz ważniejsze jest to, czy jaja pochodzą z chowu klatkowego, czy tak zwanych chowów alternatywnych. Więcej o tym, czym kierujemy się podczas zakupu jaj w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Notre Dame do odbudowy. Katedrę badają śledczy

  Notre Dame do odbudowy. Katedrę badają śledczy

  Już prawie miliard euro udało się zebrać na odbudowę katedry Notre Dame. Pożar wybuchł w budynku w poniedziałkowy wieczór. Do katedry po raz pierwszy weszli policyjni śledczy - a architekci i historycy sztuki już spierają się o to, jak odbudować Notre Dame po gigantycznym pożarze. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Odbudujemy katedrę Notre Dame jeszcze piękniejszą"

  "Odbudujemy katedrę Notre Dame jeszcze piękniejszą"

  Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział we wtorek w transmitowanym na żywo orędziu do narodu, że zniszczona w wyniku pożaru paryska katedra Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat. Podziękował strażakom i osobom oferującym wsparcie w odbudowie. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nauczyciele przed MEN

  Nauczyciele przed MEN

  Przed budynkiem MEN zebrało się w środę kilka tysięcy pracowników placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Przynieśli ze sobą transparenty z napisami: "Nasza godność, nasza przyszłość", "Kto oświatę w Polsce psuje, ten na pałę zasługuje", "Edukacja moją pasją", i "Pracujemy z powołania, strajkujemy dla godności". Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o logotyp "Solidarności"

  Spór o logotyp "Solidarności"

  Władze NSZZ "Solidarność" wycofały Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku zgodę na używanie znaku graficznego związku, z wyjątkiem znajdującej się w siedzibie ECS wystawy stałej. Dla władz Gdańska samo pismo i motywy za nim stojące są niezrozumiałe. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Seria pytań w sprawie pieniędzy z OFE

  Seria pytań w sprawie pieniędzy z OFE

  Premier mówi o likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Co to oznacza dla osób, które odkładały swoje oszczędności w ramach tego filaru? Czym dokładnie rożni się odkładanie pieniędzy w IKE lub w ZUS? Na te i inne pytania odpowiemy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W czwartek spotkanie rząd-nauczyciele

  W czwartek spotkanie rząd-nauczyciele

  Jeszcze rano premier mówił o okrągłym stole z nauczycielami po świętach. Jednak ZNP zawnioskowało o posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w najbliższy czwartek. Szef KPRM zaproszenie przyjął. Co podczas tych rozmów uda się uzgodnić? Między innymi o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix