Aktualności

NIK: milion złotych dla 17 osób

NIK: milion złotych dla 17 osób

NIK: milion złotych dla 17 osób

Foto: Paweł Supernak / PAP | Video: Fakty TVN
Wszystkie nagrody ministrów zostały zgodnie z obietnicą przekazane na cele charytatywne i ten temat uważam za zamknięty - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o nagrody przyznane w ub. roku pracownikom Kancelarii Premiera. Sprawa odżyła po raporcie Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że 17 osób zatrudnionych w kancelarii premier Beaty Szydło dostało za pracę w 2017 r. nagrody w wysokości prawie miliona złotych. To podobna kwota jak rok wcześniej, jednak w 2016 roku tylko jedna trzecia poszła na nagrody w KPRM, a reszta - dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w ministerstwach, urzędach centralnych i wojewódzkich. Więcej w "Faktach" o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Niezwykła akcja GOPR

  Niezwykła akcja GOPR

  Bez pomocy ratowników GOPR, nie przeżyłby. Tym razem nie chodzi o narciarza czy turystę, ale o psa. Opiekunowie zabrali go na wycieczkę skiturową. Pies nie wytrzymał jej trudów, był skrajnie wycieńczony. Relacja z niezwykłej akcji ratowniczej w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowelizacja podpisana, prezydent grzmi o anarchii

  Nowelizacja podpisana, prezydent grzmi o anarchii

  W Sądzie Najwyższym nastroje raczej dobre. Prezydent w ostatniej chwili podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, ale wydaje się nie być zadowolony. Występując na dorocznym spotkaniu w Trybunale Konstytucyjnym nie szczędził ostrych ocen. - Mamy do czynienia z anarchią wywoływaną przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości - mówił, dodając, że "pewna grupa elity sędziowskiej uważa się za bezkarną". Współpraca z sędziami może nie być łatwa, a sprawę zaostrza dodatkowo wniosek Komisji Europejskiej do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który nie został wycofany. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Węgry. Parlamentarzyści zabarykadowani w charakteryzatorni, przed gmachem tłum

  Węgry. Parlamentarzyści zabarykadowani w charakteryzatorni, przed gmachem tłum

  Grupa węgierskich parlamentarzystów w siedzibie państwowej telewizji w Budapeszcie protestowała przeciwko rządowej propagandzie. Niedzielną noc spędzili zabarykadowani w charakteryzatorni. Liczyli, że zostaną wpuszczeni na antenę, ale ochrona wyniosła ich z budynku siłą. Amatorskie nagrania sprzed budynku telewizji w mgnieniu oka obiegły świat, ale na antenie ledwie przewinęła się ta informacja. Policja jest za to coraz brutalniejsza. Więcej o proteście na Węgrzech w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Roszada w KNF. "Drugiego dna nie ma"

  Roszada w KNF. "Drugiego dna nie ma"

  Zmiana techniczna - tak prezydencki minister Andrzej Dera wyjaśnia zmianę przedstawiciela prezydenta w Komisji Nadzoru Finansowego. Czy rzeczywiście w tej zmianie "żadnego drugiego dna nie ma"? Więcej o roszadzie w KNF w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 27-latka przyznała się do zabójstwa czwórki dzieci

  27-latka przyznała się do zabójstwa czwórki dzieci

  Makabryczna zbrodnia w małej wsi pod Kluczborkiem. 27-letnia kobieta przyznała się do zabójstwa czwórki swoich dzieci. Zarzut pomocnictwa z zabójstwie usłyszał ojciec dzieci. To on miał namawiać kobietę do zbrodni. Więcej o szczegółach tej sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Cztery ciała noworodków. Zarzuty dla matki i jej partnera

  Cztery ciała noworodków. Zarzuty dla matki i jej partnera

  Prokuratorzy z Kluczborka (woj. opolskie) przedstawili cztery zarzuty pomocnictwa w zabójstwie 36-letniemu mężczyźnie. Ich zdaniem, partner kobiety podejrzanej o zabójstwo jednego z noworodków, miał wywierać na nią presję. Matka dzieci ma wkrótce usłyszeć kolejne zarzuty, zabicia jeszcze trójki dzieci. Więcej o tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 48. rocznica Grudnia '70

  48. rocznica Grudnia '70

  Celem tych, którzy zginęli w grudniu 1970 roku, była ojczyzna będąca wspólnym domem, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce, w którym nikogo nie spycha się na margines - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników niedzielnych obchodów 48. rocznicy Grudnia '70 w Gdańsku. O poniedziałkowych uroczystościach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polak piątą ofiarą ataku w Strasburgu

  Polak piątą ofiarą ataku w Strasburgu

  Nie żyje 36-letni Polak ranny podczas wtorkowego ataku terrorystycznego w Strasburgu. Jest piątą ofiarą śmiertelną zamachu. Jego śmierć potwierdziła w niedzielę wieczorem prokuratura w Paryżu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejki do szpitali krótsze? Jedna tak

  Kolejki do szpitali krótsze? Jedna tak

  Premier wymienił dwa osiągnięcia swojej ekipy w ochronie zdrowia. Po pierwsze: rząd skrócił kolejki oczekujących na wykonanie operacji usunięcia zaćmy. Jedna z kolejek do lekarzy rzeczywiście sie skróciła, ale inne rosną. Podobnie jak długi. Zadłużenie szpitali bije kolejne rekordy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PiS zmienia strategię? "Przestawienie akcentów"

  PiS zmienia strategię? "Przestawienie akcentów"

  Niegdyś politycy Prawa i Sprawiedliwości zdejmowali flagi Unii Europejskiej podczas konferencji prasowych, teraz wróciły. Nikt już nie nazywa flag UE "szmatami", z ust premiera padają za to słowa o "wprowadzaniu Polski do Europy po raz drugi". Beata Szydło mówi o dumie z tego, że jesteśmy częścią Europy. Czy to zmiana języka PiS przed wyborami, czy - jak to ujmuje Ryszard Czarnecki - "przestawienie akcentów"? - Próbują nas przekonać, że zmienili zdanie. Nie, nie zmienili - mówi Adam Szłapka z Nowoczesnej. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pakiet katowicki przyjęty. Będzie czyściej?

  Pakiet katowicki przyjęty. Będzie czyściej?

  Katowice dołączają do historycznych miejsc na mapie świata, jeśli chodzi o porozumienia dotyczące klimatu. W sobotę późnym wieczorem strony szczytu klimatycznego COP24 przyjęły dokument końcowy, tak zwany Pakiet katowicki. Dokument to "mapa drogowa" realizacji Porozumienia paryskiego z 2015 roku, mającego na celu ograniczenie globalnego wzrostu temperatury. Rozmowy trwały do końca, były trudne i bardzo skomplikowane. O tym, jakie są szanse na to, że będziemy oddychali czystszym powietrzem, w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Maseczki dla mieszkańców Krakowa

  Maseczki dla mieszkańców Krakowa

  Władze Krakowa rozdają mieszkańcom specjalne maski antysmogowe, które pomogą oddychać, gdy jakość powietrza jest zła. Ale to nie jedyny sposób jak władze pomagają mieszkańcom. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sobotnia konwencja PiS

  Sobotnia konwencja PiS

  Nasi oponenci nie potrafią rządzić i udowodnili to wielokrotnie. Oni nie są wiarygodni, nie dotrzymują słowa - mówił podczas sobotniej konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał z kolei, że Polska jest "bijącym sercem Europy". Więcej o tym wydarzeniu dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Cztery dni więzienia. Za zażycie tabaki na sali sądowej

  Cztery dni więzienia. Za zażycie tabaki na sali sądowej

  Sąd w Tczewie skazał starszego mężczyznę na cztery dni aresztu za jego zachowanie na sali. A co takiego zrobił? Otóż zażył tabaki - cytując klasykę. Cztery dni za kratami za kichanie podczas rozprawy. Mężczyzna grzecznie karę odsiedział, zażalenia nie składał. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Kosmiczna turystyka coraz bliżej

  Kosmiczna turystyka coraz bliżej

  Kosmiczny krok w stronę kosmicznej turystyki. Pojazd SpaceShipTwo podczas lotu testowego wzbił się na wysokość ponad 82 kilometrów. Jeśli kolejne testy zakończą się sukcesem, to pierwsi turyści wejdą na pokład w marcu 2019 roku. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marcina Wrony.

  czytaj więcej »
tvnpix