Aktualności

NIK: milion złotych dla 17 osób

NIK: milion złotych dla 17 osób

NIK: milion złotych dla 17 osób

Foto: Paweł Supernak / PAP | Video: Fakty TVN
Wszystkie nagrody ministrów zostały zgodnie z obietnicą przekazane na cele charytatywne i ten temat uważam za zamknięty - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o nagrody przyznane w ub. roku pracownikom Kancelarii Premiera. Sprawa odżyła po raporcie Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że 17 osób zatrudnionych w kancelarii premier Beaty Szydło dostało za pracę w 2017 r. nagrody w wysokości prawie miliona złotych. To podobna kwota jak rok wcześniej, jednak w 2016 roku tylko jedna trzecia poszła na nagrody w KPRM, a reszta - dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w ministerstwach, urzędach centralnych i wojewódzkich. Więcej w "Faktach" o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Czy polskie mosty są bezpieczne?

  Czy polskie mosty są bezpieczne?

  Jeszcze dwa lata temu Najwyższa Izba Kontroli alarmowała, że niektóre polskie mosty, wiadukty i estakady są w złym stanie technicznym i mogą zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Po tragedii w Genui pytamy - jak często kontroluje się te obiekty w Polsce i kto za to odpowiada? O tym w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 2,5 procent PKB - czy to wystarczy armii?

  2,5 procent PKB - czy to wystarczy armii?

  Prezydent apeluje do rządu o zwiększenie nakładów na wojsko do wysokości 2,5 procenta PKB już w 2024 roku. Co oznacza radykalne przyspieszenie obowiązującego na dziś stopniowego zwiększania budżetu armii do 2030 roku. Prezydent uzależnia to jednak od sytuacji gospodarczej. Generał Mirosław Różański, do niedawna głównodowodzący polskiej armii mówi jednak, że przez ostatnie trzy lata nie nastąpiła żadna istotna zmiana w uzbrojeniu. Podczas środowej defilady najnowocześniejszy sprzęt latający - jak myśliwce F22 - należał nie do Polski, ale do wojsk krajów sojuszniczych. Więcej - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Czułem, że to cud. Było jak w filmie"

  "Czułem, że to cud. Było jak w filmie"

  - Pamiętam, że droga nagle zaczęła się zapadać. Usłyszałem niesamowity huk. Asfalt się rozpadał, a moje auto poleciało razem z nim. Miałem na tyle szczęścia, że bezpiecznie spadłem, choć, patrząc na moje auto, nie wiem, jak wyszedłem z tego cało. Nie straciłem przytomności, zadzwoniłem do straży pożarnej. Potem zadzwoniłem do mojej rodziny. Czułem, że to cud. Było jak w filmie - mówi jeden z ocalałych po katastrofie mostu w Genui. Zginęło w niej 39 osób, a 16 zostało rannych. Zaginionych jest wciąż od 10 do 20 ludzi. Trwa akcja poszukiwawcza, ale również - narasta konflikt między rządem Włoch a spółką zarządzającą siecią autostrad, Autostrade per l'Italia. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jakie będą konsekwencje prezydenckiego weta?

  Jakie będą konsekwencje prezydenckiego weta?

  - Chcę, żeby zawieranie porozumień i koalicji było decyzją podejmowaną w sposób wolny i dobrowolny przez każde ugrupowanie, a nie pod przymusem - powiedział prezydent Andrzej Duda wyjaśniając podowy weta do nowelizacji Kodeksu wyborczego wprowadzającej zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Opozycja chwali decyzję, ale przestrzega przed "podobnymi rozwiązaniami na wybory parlamentarne". Więcej o decyzji prezydenta i jej konsekwencjach politycznych - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Zobaczyłem, jak droga się wali i zacząłem spadać"

  "Zobaczyłem, jak droga się wali i zacząłem spadać"

  To nie fatum, to błąd ludzki - mówi prokuratur w Genui i wszczyna śledztwo. Ratownicy pracują non stop, a istnieje ryzyko, że to, co zostało z wiaduktu też może się zawalić. - Ludzie krzyczeli, żebym im pomógł, żebym wyciągnął ich z samochodów. Tych ludzi... aut... było tyle, że nie wiedziałem, gdzie mam biec, komu pomóc najpierw - wspomina jeden z ratowników. Jeden z poszkodowanych opowiada: - Zobaczyłem, jak droga się wali i zacząłem spadać. Miałem szczęście, jakoś udało mi się wylądować cało. Więcej o tragedii w Genui - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Teraz wiem, że zdobyła to, co chciała". Triumf Justyny Święty–Ersetic

  "Teraz wiem, że zdobyła to, co chciała". Triumf Justyny Święty–Ersetic

  Zawodniczka AZS AWF Katowice i studentka katowickiej uczelni Justyna Święty–Ersetic wywalczyła w sobotę złote medale mistrzostw Europy na 400 m indywidualnie i w sztafecie. Dumni są jej rodzice, dumy nie kryją też kibice z rodzinnego Raciborza. Na świętowanie nie będzie jednak zbyt dużo czasu. Przed zawodniczką bowiem kolejne zawody. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w systemie losowego przydziału spraw

  Zmiany w systemie losowego przydziału spraw

  Zbigniew Ziobro zapowiadał, że już nikt nigdy nie będzie miał wpływu na to, który sędzia którą sprawę poprowadzi. Poza losem. Teraz jednak wchodzi w życie kolejna nowelizacja regulaminu sądów powszechnych, która wprowadza zmiany do losowego przydziału spraw. Nie brak wśród prawników osób, które uważają, że to wycofanie się z pomysłu, który już wcześniej budził dużo emocji. Inni twierdzą, że ministerstwo nie potrafi zbudować systemu, który by prawidłowo działał. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Areszt dla sprawcy wypadku w Będzelinie

  Areszt dla sprawcy wypadku w Będzelinie

  Jest decyzja o areszcie dla pijanego kierowcy, który potrącił własną córkę, a jej koleżankę zabił. Teraz pojawia się pytanie - czy tej tragedii można było uniknąć? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marzanny Zielińskiej.

  czytaj więcej »
 • Premier podał datę wyborów

  Premier podał datę wyborów

  Kampania samorządowa oficjalnie czas start, bo premier ogłosił datę wyborów. W niedziele 21 października będziemy wybierać prezydentów, wójtów, burmistrzów i radnych. Druga tura dwa tygodnie później. Oficjalna kampania może ruszyć. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zawalił się wiadukt na autostradzie we Włoszech

  Zawalił się wiadukt na autostradzie we Włoszech

  W Genui na północy Włoch zawalił się we wtorek około południa fragment wiaduktu na autostradzie A10. Na miejscu są ekipy ratownicze. Włoskie media podają, że pod gruzami uwięzieni są ludzie. Według pierwszego oficjalnych informacji podanych przez MSW zginęło co najmniej 11 osób, a siedem zostało ciężko rannych. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szef MON o homoseksualistach: sodomici

  Szef MON o homoseksualistach: sodomici

  - Kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych - powiedział 12 sierpnia o Marszu Równości w Poznaniu Mariusz Błaszczak. Słowa szefa MON wywołały wiele krytycznych komentarzy. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Podejrzany o pedofilię zatrzymany

  Podejrzany o pedofilię zatrzymany

  Mężczyzna mówił chłopcu, że pomaga mu "przełamywać bariery nastolatka", ale rodzice dziecka podejrzewali molestowanie i zaczęli działać. O zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o pedofilię dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Wielka ewakuacja w Kołobrzegu

  Wielka ewakuacja w Kołobrzegu

  Plaża z zakazem wstępu, a mieszkańcy wielu okolicznych domów ewakuowani. Powodem są znalezione niewybuchy - bomby lotnicze z czasów II wojny światowej. O akcji na wielką skalę dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Powitanie medalistów

  Powitanie medalistów

  7 złotych, cztery srebrne i jeden brązowy - lekkoatleci z mistrzostw Europy w Berlinie wrócili z 12 medalami. W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli drugie miejsce. O powitaniu mistrzów dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Był pijany, potrącił dziewczynki siedzące na poboczu

  Był pijany, potrącił dziewczynki siedzące na poboczu

  Tragiczny wypadek w Będzelinie w województwie łódzkim. Kierowca uderzył w siedzące na poboczu dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku. 10-latka nie żyje, 9-latka, która okazała się jego córką, jest w szpitalu. Mężczyznę policjanci zatrzymali w jego domu. Był pijany i nie miał prawa jazdy. Więcej o wypadku dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix