Aktualności

Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

Video: Katarzyna Górniak / Fakty TVN
Jazda na rowerze jest czynnością z pozoru naturalną. Co innego powiedzą osoby niewidome, dla których samodzielna jazda jest właściwie niemożliwa. Na szczęście są dobrzy i kreatywni ludzie, którzy chcą przełamywać bariery i organizują wyjątkowy rajd na tandemach. Udział w nich biorą udział widzący piloci oraz osoby niewidome. Jeden z takich rajdów właśnie odbywa się po Dolnym Śląsku. Jakie są reakcje uczestników? W Faktach o 19:00 opowie o tym Katarzyna Górniak.

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kontrowersyjna porażka Polaków

  Kontrowersyjna porażka Polaków

  Nieuznana bramka, kontrowersyjny karny i w konsekwencji porażka. Tak wyglądał piątkowy mecz reprezentacji polski. O ważnym teście przed najważniejszą imprezą na świecie dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • Komentarze po Czarnym Piątku

  Komentarze po Czarnym Piątku

  Głos sprzeciwu wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego na ulicach polskich miast. Tylko w Warszawie w Czarnym Proteście wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Demonstracja przeszła spod budynku warszawskiej kurii pod Sejm i zakończyła się przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Co rządzący zrobią z głosem kobiet i mężczyzn, którzy po raz kolejny wyszli na ulice? O szczegółach w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Jesteś nosicielem chorób przenoszonych drogą płciową?". 7 pytań, które "warto zadać na pierwszej randce"

  "Jesteś nosicielem chorób przenoszonych drogą płciową?". 7 pytań, które "warto zadać na pierwszej randce"

  Poważny magazyn popularnonaukowy "Focus" otworzył kącik porad sercowych. "Small talk nie przybliży cię do rozmówcy" - stwierdza magazyn i podaje siedem pytań, które warto zadać na pierwszej randce. Wśród nich są pytania o choroby przenoszone drogą płciową, o zdanie na temat aborcji czy o życiowe błędy. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Była premier krytykowana za słowa o nagrodach dla ministrów

  Była premier krytykowana za słowa o nagrodach dla ministrów

  - Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały - oświadczyła w czwartek w Sejmie była premier Beata Szydło. Opozycja krytykuje byłą szefową rządu za te słowa. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Magdy Łucyan.

  czytaj więcej »
 • PiS zapowiada kolejne zmiany w przepisach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego

  PiS zapowiada kolejne zmiany w przepisach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego

  Prawo i Sprawiedliwość złożyło w czwartek w Sejmie projekt nowelizacji przepisów ustaw o organizacji Trybunału Konstytucyjnego i statusu jego sędziów. Jak poinformował poseł PiS Marek Ast, przewiduje on opublikowanie trzech dotychczas niepublikowanych orzeczeń Trybunału. Zaznaczył, że publikacja nastąpi z zastrzeżeniem, iż "orzeczenia były wydane z naruszeniem prawa". Dodał także, że "z punktu widzenia formalno-prawnego ta publikacja nie będzie miała jakiegokolwiek znaczenia". Więcej o proponowanych zmianach w przepisach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Emerytowana nauczycielka wygrała milion

  Emerytowana nauczycielka wygrała milion

  Właśnie wygrała milion, ale uważa, że najważniejszych rzeczy w życiu kupić nie można. Emerytowana nauczycielka z Podkarpacia uczyła polskiego, ale to matematyka zapewniła jej zwycięstwo. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

  czytaj więcej »
 • Wojewoda odmówił strażakom

  Wojewoda odmówił strażakom

  "W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zabrakło miejsca na uroczystości dla strażaków ochotników w centralnym punkcie stolicy" - alarmuje związek OSP. Chodzi o planowane uroczystości na placu Piłsudskiego, na które zgody nie wydał wojewoda mazowiecki. Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do premiera o jego dymisję. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PiS zapowiada zmiany w ustawach sądowych

  PiS zapowiada zmiany w ustawach sądowych

  Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało w czwartek znowelizowanie Ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Zdaniem posła Marka Asta nowe propozycje "wypełniają oczekiwania i części opinii publicznej, i części środowiska sędziowskiego". O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prokurator Generalny kwestionuje przepis ustawy o IPN

  Prokurator Generalny kwestionuje przepis ustawy o IPN

  Jeden z przepisów noweli ustawy o IPN, odnoszący się do czynów popełnionych za granicą, niezależnie od prawa obowiązującego w miejscu ich popełnienia, należy uznać za niekonstytucyjny - wskazano w stanowisku Prokuratora Generalnego dla Trybunału Konstytucyjnego. Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej powstała na podstawie rządowego projektu, opracowanego przez ministerstwo sprawiedliwości, na czele którego stoi Zbigniew Ziobro. Na etapie uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych Prokurator Generalny, którym również jest Ziobro, nie zabierał głosu w sprawie projektu. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Dyrektorka przedszkola z zarzutami

  Dyrektorka przedszkola z zarzutami

  Upatrzyła sobie 3-letniego Kacpra na ofiarę. Szarpała go, zawijała w koc, rzucała. Dyrektorce prywatnego przedszkola w Nowym Sączu przedstawiono już zarzut znęcania się nad dzieckiem. Ale stało się to dopiero po interwencji dziennikarzy programu "UWAGA!" TVN. Wcześniej prokuratura nie robiła nic, by chronić dzieci. O tej bulwersującej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Powraca zapomniana choroba

  Powraca zapomniana choroba

  W krajach Starego Kontynentu, w tym również w Polsce, jest coraz więcej przypadków zachorowań na odrę. Eksperci podkreślają, że groźna choroba zakaźna rozprzestrzenia się przez brak szczepień. Najgorsza sytuacja jest na Ukrainie i w Rumunii. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z projektem "Zatrzymaj aborcję"?

  Co dalej z projektem "Zatrzymaj aborcję"?

  Co dalej z obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję". Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka dała zielone światło i projekt miał teraz trafić do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ta odwołała środowe i czwartkowe posiedzenie. Na ulice wyszli zwolennicy utrzymania kompromisu aborcyjnego oraz osoby domagające się liberalizacji przepisów. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Expose szefa polskiej dyplomacji

  Expose szefa polskiej dyplomacji

  Komisja Europejska nie jest superrządem, a Parlament Europejski nie jest superparlamentem - mówi w Sejmie Jacek Czaputowicz. W swoim expose szef polskiej dyplomacji zapewniał, że stawia na Stany Zjednoczone i Europę, choć dostrzega kryzys w Unii. Jego zdaniem mocniej powinny się integrować unijne rządy, a nie unijne instytucje. Więcej o wystąpieniu szefa MSZ dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix