Aktualności

Niebezpiecznie w górach. TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami

Niebezpiecznie w górach. TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami

Niebezpiecznie w górach. TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla obszarów górskich. Ratownicy TOPR-u przestrzegają przed trudnymi warunkami w Tatrach. Ratownicy ewakuowali z Koziego Wierchu trójkę turystów – dorosłego mężczyznę oraz jego dwóch synów w wieku 11 i 14 lat. Brak wyobraźni, nieodpowiednie przygotowanie i nieliczenie się z prognozami pogody to wciąż problem w polskich górach. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ogromne oczekiwania kibiców Senegalu

  Ogromne oczekiwania kibiców Senegalu

  W Senegalu piłka nożna to właściwie druga narodowa religia. Drużynie "lwów" udało się dostać na mundial po raz pierwszy od 2002 roku. Oczekiwania są więc ogromne. - Oczywiście Lewandowski i Milik świetnie grają dla polskiej drużyny - mówią kibice, ale na pytanie o to, kto wygra mecz odpowiadają: - Zdecydowanie Senegal. O przygotowaniach do wielkiego meczu w materiale Wojciecha Bojanowskiego w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Naturalna reakcja" mieszkańców Baranowa

  "Naturalna reakcja" mieszkańców Baranowa

  Sprzeciw mieszkańców gminy Baranów. W niedzielnym referendum zdecydowana większość z nich opowiedziała się przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy portu przyznaje, że rząd nie jest wynikami zaskoczony. Mówi, że to "naturalna reakcja". Referendum jest jednak niewiążące. Rząd - obiecała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek - "weźmie pod uwagę argumenty mieszkańców Baranowa". Rzeczniczka ma nadzieję, że "przekona ich swoimi racjami do tej inwestycji". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premier: są siły, którym nie zależy na kompromisie

  Premier: są siły, którym nie zależy na kompromisie

  Są różne siły, którym nie zależy na kompromisie. Cieszę się, że pan przewodniczący nie reprezentuje takiej pozycji. Staramy się dojść do jakiegoś porozumienia, uwzględniając konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z Fransem Timmermansem, który odbywa wizytę w Polsce. Konferencja była opóźniona, bez pytań od dziennikarzy. Obaj panowie wygłosili krótkie, niewiele mówiące oświadczenia. Frans Timmermans otrzymał od premiera Morawieckiego "pewne informacje", którymi obiecał się zająć. Czy te informacje okażą się przełomowe, czy jest raczej tak, jak mówi poseł Marcin Kierwiński - że "gadał dziad do obrazu"? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejne zarzuty w sprawie GetBack

  Kolejne zarzuty w sprawie GetBack

  Kolejne zarzuty w sprawie spółki GetBack. Prokuratura postawiła je przedstawicielowi podmiotu gospodarczego, który współpracował z b. prezesem GetBack. Prokuratura twierdzi, że działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Miał wyrządzić szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł. Politycy opozycji mówią o "wielkim wstydzie tego rządu". Jak stwierdził poseł PO Michał Szczerba, spółka była "sponsorem, finansującym różnego rodzaju prawicowe inicjatywy". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Dziecko na zapleczu tygrysiarni. Zoo składa doniesienie

  Dziecko na zapleczu tygrysiarni. Zoo składa doniesienie

  Chłopczyk, zwiedzający ogród zoologiczny w Poznaniu przy pomocy rodziców wszedł tam, gdzie absolutnie nie wolno - na zaplecze tygrysiarni. Rodzice pochwalili się w internecie zdjęciami, a zoo składa w tej sprawie doniesienie. Bo wstępu na teren tygrysiarni - dla bezpieczeństwa zwiedzających - bronią szlabany i tablice informacyjne. Nie pomógł też wpis, który zoo zamieściło na swoim profilu kilka tygodni temu. Zoo apelowało: dla zwierząt "brak ludzkiej odpowiedzialności oznaczać będzie wyrok śmierci". Bo gdy człowiek - nawet ze swojej winy - znajdzie się w zagrożeniu, zwierzę zostanie zastrzelone. Więcej o tej sprawie w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sprawa GetBack. Zarzuty opozycji, wyjaśnienia rządu

  Sprawa GetBack. Zarzuty opozycji, wyjaśnienia rządu

  Tylko w sprawach dla rządu kluczowych zarzuty ogłasza prokurator generalny. A po sobotnim zatrzymaniu byłego prezesa spółki GetBack S.A. Konrada K. konferencję zwołał właśnie prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Obok wyliczenia listy zarzutów, które usłyszał były prezes GetBack, Ziobro osobiście odpowiadał wątpliwości stawiane przez opozycję. Jak mówił polityk PO Marcin Kierwiński, sprawa spółki GetBack jest "aferą znacznie większą, niż Amber Gold (...) i to jest PiS-owska afera". Taki zarzut odpiera szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. - Mówić, że GetBack to afera PiS, to jak mówić, że Hanna Gronkiewicz–Waltz chroniła lokatorów reprywatyzowanych warszawskich kamienic - ocenił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W niedzielę do kościoła, w poniedziałek do szkoły

  W niedzielę do kościoła, w poniedziałek do szkoły

  W podkarpackiej gminie Tuszów Narodowy na publicznych szkołach podstawowych powieszono kamienne tablice z dziesięcioma przykazaniami. Wójt daje w ten sposób odpór - jak to ujął - złu, które wdziera się do Europy. W sumie nic dziwnego. Skoro Tuszów jest Narodowy, to i program szkolny musi być katolicki. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Policyjna obława w Gorzowie

  Policyjna obława w Gorzowie

  Krwawy napad na syna właściciela kantoru w Gorzowie Wielkopolskim. W szpitalu o życie walczy mężczyzna, który pospieszył mu na pomoc. Policyjna obława na napastników trwa. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Piłkarze mają dzień wolny

  Piłkarze mają dzień wolny

  Na trzy dni przed pierwszym mundialowym starciem Polaków z Senegalem czas zwolnić tempo i dać odpocząć głowie i ciału. Piłkarze reprezentacji Polski w ramach sobotniego treningu alternatywnego przyjechali do delfinarium. Resztę dnia mają wolną. O szczegółach z życia kadry dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wysłała teściowej zdjęcie żmii. Stanie przed sądem

  Wysłała teściowej zdjęcie żmii. Stanie przed sądem

  Teściowej zasadniczo nie wypada straszyć, a straszyć żmiją to już na pewno nie wolno. Jak donosi Radio Poznań, pewna mieszkanka Gniezna chciała nastraszyć swoją teściową zdjęciem właśnie żmii, a skończy w sądzie, bo teściowa nie poznała się na dowcipie i postawiła na nogi służby. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Kolejki na SOR-ach wciąż długie. Wbrew obietnicom

  Kolejki na SOR-ach wciąż długie. Wbrew obietnicom

  Do końca ubiegłego roku miały ulec skróceniu kolejki na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Tak przynajmniej obiecywał poprzedni minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Nowy, Łukasz Szumowski, mówi, że oddziały są "ogromnym problemem", z którym ministerstwo stara się zmierzyć. A na samych oddziałach słyszymy, że wcale nie ma mniej pacjentów. Więcej o sytuacji w SOR-ach w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Były radny miał znęcać się nad żoną. Proces trwa

  Były radny miał znęcać się nad żoną. Proces trwa

  Były radny Bydgoszczy odpowiada przed sądem za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. - Chciałabym, żeby ta sprawa raz na zawsze się skończyła. Liczę na sprawiedliwy wyrok. Zostawiam ocenę tego, co się wydarzyło, sądowi - mówiła po rozprawie żona byłego radnego. Sprawa stała się głośna, gdy w internecie pojawiło się nagranie z domowej awantury. W kwietniu 2017 r. bydgoski radny zrzekł się mandatu, zrezygnował też z członkostwa w PiS. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Złamał świętą zasadę". Żądają odwołania Kuchcińskiego

  "Złamał świętą zasadę". Żądają odwołania Kuchcińskiego

  Chciałem, by pan wiedział, panie marszałku, że to, co pan zrobił dzisiaj, jest złamaniem demokracji parlamentarnej, jest skandalem i hańbą - mówił lider PO Grzegorz Schetyna, zwracając się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Posłowie PO wnioskowali o informację ws. konsekwencji nałożenia na Polskę kar w związku z art 7. Sejm odrzucił ten wniosek, a posłowie PO i Nowoczesnej poinformowali, że będą domagać się odwołania Kuchcińskiego. Ich zdaniem marszałek "złamał świętą zasadę", według której kluby opozycyjne - kiedy przychodziła ich kolej - mają prawo żądać informacji na każdy temat, także najbardziej niewygodny dla rządu. - Opozycja zaplanowała sobie, że na każdym posiedzeniu będzie składać wniosek o czyjeś odwołanie - tak skomentowała to rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że wniosek opozycji "nie ma żadnych szans". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Awaryjne lądowanie w Katowicach. Samolot spłonął

  Awaryjne lądowanie w Katowicach. Samolot spłonął

  Na lotnisku Muchowiec w Katowicach spłonął samolot. Musiał awaryjnie lądować po tym, jak podczas lotu przestał działać jeden z silników. Pilot bezpiecznie wylądował i wraz z pasażerem opuścili maszynę. Po chwili samolot stanął w płomieniach. Więcej o tej niebezpiecznej sytuacji w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Mundial rozpoczęty

  Mundial rozpoczęty

  Polska drużyna intensywnie trenuje w Soczi, a Moskwę zalała wielka fala piłkarskich emocji. Zjechali tam kibice z całego świata, bo własnie zaczyna się mundial. Więcej o tym piłkarskim święcie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix