Aktualności

(Nie)porozumienia sierpniowe. „Anna Solidarność”, nieobecny Wałęsa

(Nie)porozumienia sierpniowe. „Anna Solidarność”, nieobecny Wałęsa

31.08 | (Nie)porozumienia sierpniowe. „Anna Solidarność”, nieobecny Wałęsa

Foto: PAP | Video: Filip Czerwiński / Fakty
Premier Beata Szydło zwróciła uwagę, że w 36. rocznicę Sierpnia '80. pojawiła się przed pomnikiem Anny Walentynowicz, żeby „upomnieć się o tych zapomnianych, którzy przez wiatr historii zostali niedocenieni, zostali sami”. Premier w swoim przemówieniu nie wspomniała o Lechu Wałęsie, który był jednym z sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych i jest symbolem walki Polaków z komunizmem. Więcej na temat wydarzeń związanych z 36. rocznicą Sierpnia '80 w „Faktach” TVN o 19:00.

Źródło: Fakty

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

"Solidarność" jako twór K.O.R-u. Ta robotnicza, została WYROLOWANA przez górę. Dla mnie ten związek składał się z co najmniej 30% agentów.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Sprawa Amber Gold. Odczytano cały wyrok

    Sprawa Amber Gold. Odczytano cały wyrok

    Gigantyczna piramida finansowa i kary więzienia, które nie zadowalają wszystkich. Twórca Amber Gold, Marcin P., został skazany na 15 lat więzienia, a Katarzyna P. na 12,5 roku. Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Do 5 lat więzienia za edukację seksualną?

    Do 5 lat więzienia za edukację seksualną?

    Sejm pracuje nad ustawą, która może uderzyć w edukację seksualną. To obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego, zgodnie z którym karane ma być także publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez osobę małoletnią obcowania płciowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rodzina czekała w piwnicy na koniec świata

    Rodzina czekała w piwnicy na koniec świata

    Przez 9 lat żyli w piwnicy, nie wychodząc na światło dzienne. Holenderska policja dotarła do pięciorga rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat i ich schorowanego ojca. Rodzina zamierzała w izolacji czekać na koniec świata. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19.00.

    czytaj więcej »
   • Spór o marszałka Senatu

    Spór o marszałka Senatu

    PiS uważa, że największe ugrupowanie powinno wystawić kandydata na marszałka Senatu. Opozycja z kolei sądzi, że powinna o tym zdecydować większość w Senacie. Senator PO Bogdan Borusewicz nie chce rozmawiać o tym, czy jest on kandydatem na marszałka. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kto będzie marszałkiem Senatu?

    Kto będzie marszałkiem Senatu?

    Dwa dni po wyborach żadna partia oficjalnie nawet nie przedstawiła swojego kandydata na marszałka Senatu. Sytuacja jest taka, że nie wiadomo, kto ma większość. Politycy PiS nie chcą przyznać, że ją stracili. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kto otrzyma mandat?

    Kto otrzyma mandat?

    W niedzielę Polacy zdecydowali o tym, jak będzie wyglądał nowy parlament. Kto konkretnie zasiądzie w fotelach przy ulicy Wiejskiej? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

    czytaj więcej »
   • PiS traci Senat

    PiS traci Senat

    Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli 43 mandaty senackie, PSL - trzy, SLD - dwa. Trzy przypadły kandydatom sympatyzującym z opozycją, ale startującym z własnych komitetów. Oznacza to, że opozycja ma większość w Senacie. 48 mandatów zdobyli kandydaci z list PiS. Jeden mandat przypadł Lidii Staroń, która nie miała konkurenta z PiS.

    czytaj więcej »
   • Lewica wraca do parlamentu

    Lewica wraca do parlamentu

    Lewica wróciła do Sejmu i Senatu. Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń połączyli siły i w wyborach parlamentarnych odnieśli sukces. Pojawiają się pytania, jak będzie wyglądała ich współpraca w parlamencie. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Polacy wybrali posłów

    Polacy wybrali posłów

    Polacy zdecydowali o kształcie polskiego parlamentu. PKW nie podała jeszcze ostatecznych wyników, ale wszystko wskazuje na to, że PiS będzie mogło nadal samodzielnie sprawować rządy, a w Sejmie zobaczymy w sumie pięć partii. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Jaka frekwencja w wyborach?

    Jaka frekwencja w wyborach?

    W niedzielę Polacy ruszyli do urn. Państwowa Komisja Wyborcza na konferencji prasowej poinformowała, że frekwencja na godzinę 12:00 wyniosła 18,14 procent. Jest to lepszy wynik, niż podawany o tej samej porze w wyborach do Sejmu i Senatu w 2015 roku. Więcej na ten temat głosowania dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Zgłosił się do odprawy. Według paszportu ma 123 lata

    Zgłosił się do odprawy. Według paszportu ma 123 lata

    Jak donosi serwis GulfNews z Emiratów Arabskich, na lotnisku w Abu Dhabi do odprawy zgłosił się pasażer mający 123 lata. Tak było napisane w jego paszporcie. Paszport nie był podrobiony. Starszy pan to obywatel Indii, mnich. Potwierdził, że ma 123 lata. Dodał, że dobrze się trzyma, bo nie ma żony, medytuje i zdrowo je. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w niedzielę o 18:15.

    czytaj więcej »
   tvnpix