Aktualności

Będzie nowy szef rządu? Nie milkną plotki na temat rekonstrukcji

Będzie nowy szef rządu? Nie milkną plotki na temat rekonstrukcji

Będzie nowy szef rządu? Nie milkną plotki na temat rekonstrukcji

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Coraz głośniej mówi się o zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Wśród plotek najmocniej wybrzmiewa ta o możliwym zastąpieniu Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego. O tym, do jakich zmian może dojść w Radzie Ministrów, więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe informacje

 • Jak wygląda migracja do Europy?

  Jak wygląda migracja do Europy?

  Szokujące obrazy fali imigrantów zalewających Europę trzy lata temu mocno zapisały się w pamięci i do dziś w wielu krajach kształtują debatę publiczną. Jak teraz wygląda migracja do Europy? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Sławińskiej.

  czytaj więcej »
 • TSUE wydał decyzje w sprawie Polski

  TSUE wydał decyzje w sprawie Polski

  Jest decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polska ma natychmiast zawiesić stosowanie przepisów dotyczących przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego. Dokument - co ważne - informuje też, że to postanowienie dotyczy także tych sędziów, którzy już w stan spoczynku przeszli. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatni dzień kampanii

  Ostatni dzień kampanii

  Piątek to ostatni dzień kampanii przed wyborami samorządowymi, które już w niedzielę. O północy rozpocznie się cisza wyborcza, dlatego kandydaci w całym kraju wykorzystują ostatnie godziny, by przekonać wyborców do oddania głosu właśnie na nich. O przebiegu ostatniego dnia i całej kampanii dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatnia prosta. Sondaże w "Faktach" TVN

  Ostatnia prosta. Sondaże w "Faktach" TVN

  To już absolutnie ostatnia kampanijna prosta dla tysięcy kandydatów na radnych, burmistrzów czy prezydentów miast. Już dziś pokażemy najnowszy sondaż - prognozę dla Warszawy. Kto dziś ma największe szanse na to, by zostać prezydentem stolicy? W "Faktach" TVN także prognoza - sondaż dla sejmików wojewódzkich, czyli niezwykle istotne wyniki dla wszystkich partii politycznych. Więcej w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Chodził od klasy do klasy i strzelał"

  "Chodził od klasy do klasy i strzelał"

  Oficjalnie żałoba została ogłoszona tylko na Krymie, ale atak 18-letniego ucznia w technikum w Kerczu wstrząsnął całą Ukrainą i Rosją. Nastolatek z karabinem w ręku przeszukiwał szkolne korytarze i, podobnie jak na filmach, wchodząc do klasy najpierw wrzucał samodzielnie przygotowany ładunek wybuchowy, a potem strzelał do swych ofiar z zimną krwią. Nadal nie wiadomo co skłoniło go do tak brutalnej napaści. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędziowie wzywani na przesłuchanie po spotkaniu z Tuleyą

  Sędziowie wzywani na przesłuchanie po spotkaniu z Tuleyą

  Rzecznik dyscyplinarny wzywa na przesłuchania sędziów, którzy wzięli udział w spotkaniu z sędzią Igorem Tuleyą. Spotkanie 28 września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dotyczyło "Konstytucji, wolności i roli sądów w demokratycznym państwie". Wezwania nie podobają się m.in. sędziom sądu Gdańsk-Północ, którzy w oświadczeniu napisali, że postępowania są wykorzystywane nie do ścigania rzeczywistych przewinień, ale do tłumienia zasadnej krytyki i wywołania "efektu mrożącego". - Odbieram to pismo jako nadgorliwość i próbę pokazania sędziom, że teraz będą monitorowani także i w życiu prywatnym - tak skomentował w rozmowie z Onetem sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Włodzimierz Brazewicz. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Kto zastrajkuje, ten straci pracę". Pikieta w siedzibie PLL LOT

  "Kto zastrajkuje, ten straci pracę". Pikieta w siedzibie PLL LOT

  Kilkadziesiąt osób pikietą po godzinie 5:00 w siedzibie PLL LOT rozpoczęło strajk. Związkowcy zapowiadają, że będzie się on odbywał "do skutku", czyli podjęcia rozmów o zasadach wynagradzania w spółce. Strajkujący domagają się też przywrócenia do pracy przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Moniki Żelazik. Związkowcy mieli usłyszeć od przedstawicieli spółki: kto zastrajkuje, ten straci pracę. Spółka z kolei twierdzi, że akcja strajkowa jest nielegalna i zapewnia, że żaden rejs nie zostanie z jej powodu odwołany. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ojcowska troska w polityce

  Ojcowska troska w polityce

  Poseł Ryszard Czarnecki rozmawiał z Matuszem Morawieckim o pracy swojego syna. Jak przyznał w "Rozmowie Piaseckiego" europoseł, jego syn miał wtedy 30 lat. Ale taka ojcowska troska w polityce to nie wyjątek o czym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 przypomni Maciej Mazur.

  czytaj więcej »
 • Skazany ksiądz odprawia msze

  Skazany ksiądz odprawia msze

  Ksiądz został skazany za seks z niepełnosprawną nastolatką. Miał pokutować w klasztorze, ale okazało się, że nadal odprawiał msze w innej miejscowości - w Kamieniu Śląskim. Więcej o tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny

  Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny

  Zbigniew Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny, czy jeden z punktów Unijnego Traktatu jest zgodny z polską konstytucją. Prokurator generalny w swoim wniosku wychodzi od pytań prejudycjalnych. Opozycja mówi, że to pierwszy krok w stronę wystąpienia Polski z UE. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z wyborami w Łodzi?

  Co dalej z wyborami w Łodzi?

  Dla dobra łodzian niech pani zrezygnuje - mówi wojewoda łódzki do prezydent Łodzi, ale urzędująca prezydent miasta Hanna Zdanowska nie zamierza rezygnować z kandydowania. Więcej o tej prawno-politycznej układance dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejne nagranie - i spotkanie premiera z Kubicą

  Kolejne nagranie - i spotkanie premiera z Kubicą

  Ujawniony przez portal Onet kolejny fragment taśmy nie jest już tylko "odgrzewanym kotletem". Nie jest już na tyle, że premier spotkał się z Robertem Kubicą. Podczas spotkania miał tłumaczyć się ze swoich słów sprzed pięciu lat o złamanej ręce. O tym, co na to sportowiec i jak tłumaczą to politycy PiS - w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Paweł M. zwolniony. Powodem - stan praworządności?

  Paweł M. zwolniony. Powodem - stan praworządności?

  Włoski sąd zwolnił z aresztu zatrzymanego we wrześniu Pawła M. ps. "Misiek", uważanego za lidera małopolskich pseudokibiców. Adwokaci Pawła M. twierdzą, że ich klient zgłasza się na policję i czeka na ekstradycję, ale Prokuratura Krajowa uważa, że włoski sąd umożliwił mu ucieczkę i dalsze ukrywanie się. Dlaczego? Obrońcy Pawła M. są zdania, że do sądu trafiła ich argumentacja - a jednym z argumentów, po który sięgnęli, walcząc o zwolnienie klienta z aresztu, była aktualna sytuacja polskiego sądownictwa. Paweł M. to jeden z bohaterów wrześniowego reportażu "Superwizjera" TVN dotyczącego związków władz Wisły Kraków z chuliganami i osobami skazanymi za poważne przestępstwa. Więcej o sprawie w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Łopata wbita pod przekop Mierzei Wiślanej. To już trzeci raz

  Łopata wbita pod przekop Mierzei Wiślanej. To już trzeci raz

  - Inwestycja jest ważna ekonomicznie, ale jest także demonstracją polskiej suwerenności - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński wbijając łopatę pod przekop Mierzei Wiślanej. Złośliwi zauważają, że to już trzecia podobna uroczystość na Mierzei Wiślanej. I za każdym razem odbywała się niedługo przed wyborami. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix