Aktualności

Minister skreśla astronomię

Minister skreśla astronomię

Foto: NASA | Video: Fakty TVN
Astronomia jest jedyną dyscypliną w Polsce, która lokuje się tak wysoko w światowych rankingach. Ale to może się zmienić, bo minister Gowin skreśla ją z listy dyscyplin naukowych. Naukowcy apelują o zmianę tej decyzji. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Bezpłatne badania profilaktyczne dla osób 40 plus

  Bezpłatne badania profilaktyczne dla osób 40 plus

  Miesiąc temu rząd rozpoczął kampanię zachęcającą osoby powyżej 40. roku życia do wykonania badań profilaktycznych. W miastach organizowane są między innymi pikniki profilaktyczne, podczas których można zbadać swoje ciśnienie lub poziom cukru. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja szuka zaginionej 42-latki

  Policja szuka zaginionej 42-latki

  Wciąż trwają poszukiwania 42-letniej Moniki Wilgorskiej-Stanewicz. Kobieta 9 lipca 2021 roku wyszła z domu i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Jej auto znaleziono kilka dni temu w stawie w Zawierciu. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. W sprawie zaginięcia pani Moniki przesłuchano jej partnera. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Decyzja nuncjatury w sprawie biskupa Szkodonia

  Decyzja nuncjatury w sprawie biskupa Szkodonia

  Nuncjatura Apostolska nie uznała winy oskarżanego o molestowanie seksualne nieletniej biskupa Jana Szkodonia. Postępowanie w nuncjaturze zostało wszczęte po artykule "Zły dotyk biskupa z Krakowa", opublikowanym przez "Gazetę Wyborczą". Do molestowania nastolatki, które opisano w publikacji, miało dochodzić przed laty. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Syn szefa NIK usłyszał zarzuty

  Syn szefa NIK usłyszał zarzuty

  Prokuratura Regionalna w Białymstoku poinformowała w sobotę, że syn szefa NIK Jakub Banaś oraz jego żona Agnieszka usłyszeli po siedem zarzutów. Z kolei dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Tadeusz G. usłyszał sześć zarzutów. Wobec całej trójki zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Oficjalne rozpoczęcie igrzysk w Tokio

  Oficjalne rozpoczęcie igrzysk w Tokio

  Igrzyska w Tokio wystartowały. Święto sportu odbywa się w dobie pandemii. Więcej o ceremonii otwarcia, obecnych na niej gościach i o tym, co czeka polską reprezentację w najbliższych dniach materiale Moniki Krajewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Amerykański głos w w sprawie ustawy anty-TVN

  Amerykański głos w w sprawie ustawy anty-TVN

  Kolejny amerykański polityk zabiera głos w sprawie wolności polskich mediów i zagrożeń dla amerykańskich inwestycji w Polsce. Doradca sekretarza stanu Derek Chollet spotkał się w Warszawie z wiceministrem spraw zagranicznych, któremu przekazał opinię Waszyngtonu co do stanu wolności mediów w naszym kraju. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak PiS walczy z nepotyzmem?

  Jak PiS walczy z nepotyzmem?

  13 osób straciło pracę w spółkach Skarbu Państwa po przyjęciu przez Prawo i Sprawiedliwość specjalnej uchwały o zwalczaniu nepotyzmu. Tymczasem Polskie Stronnictwo Ludowe namierzyło blisko 400 tak zwanych "tłustych kotów" związanych z PiS zasiadających w państwowych spółkach. O wielkich zwolnieniach i o tym, co z nich zostało, dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Minister Czarnek obroniony

  Minister Czarnek obroniony

  Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Za poparciem wniosku głosowało 205 posłów, przeciw 236 posłów, a siedmiu wstrzymało się od głosu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ruszają igrzyska

  Ruszają igrzyska

  Wioska olimpijska, czyli bańka w sercu Tokio, to jedna z najdroższych olimpijskich inwestycji. Nie jest łatwo tam się dostać - na każdym kroku trzeba przestrzegać surowych restrykcji. Jak wygląda rzeczywistość sportowców tuż przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio? O tym dziś w materiale Moniki Krajewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kiedy Sejm zajmie się ustawą anty-TVN?

  Kiedy Sejm zajmie się ustawą anty-TVN?

  Sejm zajmie się poselskim projektem nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji dopiero 11 sierpnia - zapowiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wcześniej politycy partii rządzącej zapowiadali, że stanie się to już w środę, 21 lipca. Skąd taka zmiana? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Niebezpieczny spacer

  Niebezpieczny spacer

  Mężczyzna z trzyletnią córką spacerował po falochronie na plaży w Dziwnowie. Tłumaczył, że "to jego dziecko i może robić co chce". Więcej na ten temat dziś w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • PSL publikuje listę "tłustych kotów"

  PSL publikuje listę "tłustych kotów"

  Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprezentowali na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie listę "tłustych kotów", czyli osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością lub też ich rodzin, którzy w spółkach Skarbu Państwa lub spółkach córkach Skarbu Państwa zasiadają w zarządach lub radach nadzorczych. Przekazali, że na liście znalazło się 357 nazwisk. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Podwyżki cen gazu i prądu na horyzoncie

  Podwyżki cen gazu i prądu na horyzoncie

  Ostatnio wzrosły ceny paliw na stacjach benzynowych. Od 1 sierpnia więcej zapłacimy też za gaz, a w tle majaczy podwyżka cen energii. To perspektywa raczej niewesoła. Więcej na ten temat materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PiS nie rezygnuje z projektu ustawy anty-TVN

  PiS nie rezygnuje z projektu ustawy anty-TVN

  Mimo krytyki płynącej nawet ze strony Porozumienia Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z projektu ustawy anty-TVN. Sejm może zająć się nim już na najbliższym posiedzeniu. Możliwe, że do projektu zostaną wprowadzone poprawki. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Niedzielna akcja szczepień

  Niedzielna akcja szczepień

  W niedzielę w wielu miejscowościach przed kościołami stanęły plenerowe punkty szczepień. Samorządy liczą na to, że uda się wykorzystać autorytet Kościoła i dzięki takim inicjatywom zachęcić wszystkich niezdecydowanych do przyjęcia szczepionki na COVID-19. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix