Aktualności

Masowe wycinki drzew po liberalizacji prawa

Masowe wycinki drzew po liberalizacji prawa

Masowe wycinki drzew po liberalizacji prawa

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Zliberalizowana niedawno ustawa o ochronie przyrody zbiera żniwo. Wciąż napływają sygnały o wycinkach drzew. Urzędnicy rozkładają ręce, a ekolodzy biją na alarm. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
agencjaakcent

"Urzędnicy rozkładają ręce, a ekolodzy biją na alarm" Czyli ani urzędnikom, ani ekologom, ani dziennikarzom TVN nie zaświtała myśl, że prywatną działkę, na której znajdują się tak cenne drzewa można by wykupić, wydzierżawić lub przedstawić właścicielowi jakąkolwiek inną propozycję. Zakazać i już, niech człowiek ma poczucie rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Coraz więcej młodych osób na protestach

    Coraz więcej młodych osób na protestach

    Coraz więcej młodych osób bierze udział w protestach przeciwko działaniom PiS. - Jesteśmy głosem młodego pokolenia, tak jak nasi rodzice kiedyś musieli walczyć, tak i my codziennie przychodzimy, by protestować - mówią. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

    czytaj więcej »
   • Sprzeczność w ustawie o Sądzie Najwyższym

    Sprzeczność w ustawie o Sądzie Najwyższym

    Przyjęta ustawa dotycząca Sądu Najwyższego zawiera sprzeczność między artykułami 12 i 18 ustawy. Dotyczy ona liczby kandydatów na I prezesa SN, którzy mają być przedstawieni Prezydentowi. Tymczasem Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim w sprawie ustaw dotyczących zmian w sądownictwie. Wcześniej ma spotkać się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Andrzej Duda nie spotka się z Donaldem Tuskiem

    Andrzej Duda nie spotka się z Donaldem Tuskiem

    Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie spotkają się, mimo, że były szef rządu zabiegał o taką możliwość. W piątkowych "Faktach po Faktach" Tusk wyraził zaniepokojenie sytuacją w Polsce, w związku z przegłosowanymi przez PiS zmianami w sądownictwie. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Arlety Zalewskiej.

    czytaj więcej »
   • Protest przeciwko zmianom w sądownictwie także na Półwyspie Helskim

    Protest przeciwko zmianom w sądownictwie także na Półwyspie Helskim

    W piątek przeciwnicy zmian w sądownictwie zorganizowali marsz przed prezydencką rezydencję na Półwyspie Helskim. Jego uczestnicy wyruszyli pochodem około godziny 20. Mieli ze sobą transparenty, słychać także było okrzyki takie jak: "Wolne sądy" i "Andrzej Duda, oddaj dyplom". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Mateusza Kudły.

    czytaj więcej »
   • Kolejne protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

    Kolejne protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

    W piątek wieczorem przed Sądem Najwyższym i Senatem protestowano przeciw zmianom w sądownictwie i ustawie o SN. Uczestnicy domagają się,by prezydent Andrzej Duda zawetował kontrowersyjne ustawy dotyczące sądownictwa. Według policji, manifestacje przebiegały bardzo spokojnie. Więcej na ten temat w "Faktach" o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Senator PO w więziennym drelichu

    Senator PO w więziennym drelichu

    Senator PO Jan Rulewski przyszedł na obrady Senatu w stroju więziennym. - Twierdzimy, że Polska powoli, ale systematycznie zmienia się w zakład karny - mówił opozycjonista z czasów PRL. Jako sprawozdawca mniejszości komisji wystąpił o odrzucenie ustawy o Sądzie Najwyższym. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Departament Stanu USA o zmianach w Polsce

    Departament Stanu USA o zmianach w Polsce

    - Jesteśmy zaniepokojeni ciągłą pracą polskiego rządu nad prawem, wydaje się, ograniczającym władzę sądowniczą i potencjalnie osłabiającym zasadę praworządności - mówił w czwartek rzecznik Departamentu Stanu USA Heather Nauert, odpowiadając na pytanie korespondenta "Faktów" TVN Marcina Wrony. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Protesty przed Sejmem, Pałacem Prezydenckim i Sądem Najwyższym

    Protesty przed Sejmem, Pałacem Prezydenckim i Sądem Najwyższym

    Warszawa, Kraków, Gdynia, Gdańsk, Poznań – to tylko niektóre z miast, w których mieszkańcy protestowali w czwartek przeciwko zmianom w sądownictwie. Najwięcej protestujących zgromadziło się w Warszawie: według rzecznika stołecznego ratusza Bartosza Milczarczyka w proteście uczestniczyło 50 tys. osób. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Awantura na sejmowej komisji

    Awantura na sejmowej komisji

    Przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisław Piotrowicz mówi, że ma czyste sumienie, ale dodaje, że środowe posiedzenie komisji nie było normalne z winy polityków opozycji. Opozycja odpowiada, że przewodniczący odbierał posłom głos i wielokrotnie łamał regulamin i polską konstytucję. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Macieja Knapika.

    czytaj więcej »
   • Polska straci na zamieszaniu z sądami?

    Polska straci na zamieszaniu z sądami?

    Inwestorzy nie tylko nie uciekną z Polski, ale pukają do nas coraz to częściej. Potrafią doskonale oddzielić emocje polityczne od faktów gospodarczych - przekonuje wicepremier Mateusz Morawiecki pytany o to, czy kontrowersje wokół reformy sądownictwa wpłyną na polską gospodarkę. W środę polska komisarz Elżbieta Bieńkowska mówiła, że wydarzenia w Polsce mogą wpłynąć na rozmowy o przyszłym unijnym budżecie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Ostre słowa w Sejmie

    Ostre słowa w Sejmie

    Słowa o kanaliach, które padają z sejmowej mównicy pod adresem posłów opozycji, a potem ostre odpowiedzi polityków opozycji pod adresem Jarosława Kaczyńskiego - tak wyglądała końcówka wtorkowego posiedzenia Sejmu, na którym posłowie zajmowali się projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

    czytaj więcej »
   • Pytania o ruch prezydenta

    Pytania o ruch prezydenta

    Prezydenta Andrzej Duda stawia ultimatum w sprawie zmian w KRS i w Sądzie Najwyższym. Kukiz'15 dziękuje, a PO i Nowoczesna mówią że "to nie rozwiązuje sprawy". O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Timmermans: KE jest bliska uruchomienia art. 7.

    Timmermans: KE jest bliska uruchomienia art. 7.

    Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans powiedział w środę, że Komisja Europejska jest bliska uruchomienia art 7. traktatu o UE. To tzw. opcja atomowa, na końcu której kraj może być objęty sankcjami. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix