Aktualności

Masowe wycinki drzew po liberalizacji prawa

Masowe wycinki drzew po liberalizacji prawa

Masowe wycinki drzew po liberalizacji prawa

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Zliberalizowana niedawno ustawa o ochronie przyrody zbiera żniwo. Wciąż napływają sygnały o wycinkach drzew. Urzędnicy rozkładają ręce, a ekolodzy biją na alarm. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
agencjaakcent

"Urzędnicy rozkładają ręce, a ekolodzy biją na alarm" Czyli ani urzędnikom, ani ekologom, ani dziennikarzom TVN nie zaświtała myśl, że prywatną działkę, na której znajdują się tak cenne drzewa można by wykupić, wydzierżawić lub przedstawić właścicielowi jakąkolwiek inną propozycję. Zakazać i już, niech człowiek ma poczucie rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Doda nie przyznaje się do winy

    Doda nie przyznaje się do winy

    Znana piosenkarka Dorota Rabczewska usłyszała zarzut wpływania na tok postępowań karnych. Grozi jej do pięciu lat więzienia. Zastosowano wobec niej między innymi dozór policji, zakaz opuszczania kraju i 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Wokalistka nie przyznała się do winy. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Dariusza Łapińskiego.

    czytaj więcej »
   • Łaska Donalda Trumpa. Dla dwóch indyków

    Łaska Donalda Trumpa. Dla dwóch indyków

    Donald Trump po raz pierwszy ułaskawił dwa indyki. Przed Świętem Dziękczynienia prezydent Stanów Zjednoczonych darował życie ptakom o imionach Wishbone i Drumstick. Indyki trafią na farmę na Uniwersytecie w Wirginii. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Agaty Adamek.

    czytaj więcej »
   • Sprawa handlu w niedziele w Sejmie

    Sprawa handlu w niedziele w Sejmie

    Drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele odbyło się w nocy ze środy na czwartek w Sejmie. Ostatecznie dokument został skierowany do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny. PiS zaproponowało poprawki, które między innymi etapowo ograniczają handel w niedziele. Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu mają być dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele z pewnymi odstępstwami. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Pawła Płuski.

    czytaj więcej »
   • Manifestacja leśników przed Sejmem. Głos zabrał minister Szyszko

    Manifestacja leśników przed Sejmem. Głos zabrał minister Szyszko

    W środę po południu przed budynkiem parlamentu przy Wiejskiej zebrali się między innymi pracownicy Lasów Państwowych, leśnicy, myśliwi, związkowcy. Zebrani wyrażali solidarność z ministrem i decyzjami w sprawie działań na terenie Puszczy Białowieskiej. Manifestujący mieli ze sobą transparenty. Na jednym z nich widniał napis "Szyszko = równowaga w lesie i przyrodzie". Sam minister także zabrał głos. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

    czytaj więcej »
   • Sprawa Kajetana P. ma wrócić do prokuratury

    Sprawa Kajetana P. ma wrócić do prokuratury

    Prokuratura Okręgowa w Warszawie jeszcze raz będzie musiała pochylić się nad sprawą Kajetana P. Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego, który nakazał śledczym uzupełnić postępowanie dowodowe, między innymi o konfrontację opinii biegłych psychologów i psychiatrów. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Katarzyny Górniak.

    czytaj więcej »
   • Sejm zajmie się ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym

    Sejm zajmie się ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym

    W środę w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, zgłoszonych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Prezydent przygotował własne propozycje po tym, jak w lipcu zawetował projekty tych samych ustaw autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

    czytaj więcej »
   • Żołnierz, który uciekł z Korei Północnej, odzyskał przytomność

    Żołnierz, który uciekł z Korei Północnej, odzyskał przytomność

    Północnokoreański żołnierz przeszedł dwie operacje, odzyskał już przytomność i oddycha samodzielnie - poinformował w środę Lee Cook-Jong, chirurg ze Szpitala Uniwersyteckiego Ajou, do którego trafił wojskowy z ciężkimi ranami postrzałowymi. Żołnierz uciekł z Korei Północnej 13 listopada. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wycinka w Puszczy wstrzymana?

    Wycinka w Puszczy wstrzymana?

    Harwestery stoją, w Puszczy cisza, a wszyscy się zastanawiają, czy Polska zostanie ukarana finansowo. O wycince, decyzji Trybunału i różnych na nią reakcjach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w relacji Pawła Płuski.

    czytaj więcej »
   • Wielkie poszukiwania argentyńskiego okrętu

    Wielkie poszukiwania argentyńskiego okrętu

    Sześć dni poszukiwań, dwa tropy i oba mylne.Wciąż nie wiadomo, co dzieje się z zaginionym okrętem podwodnym argentyńskiej marynarki wojennej. Argentyńskie wojsko przyznaje, że sygnały nadane trzy dni temu drogą satelitarną jednak nie pochodziły z poszukiwanej jednostki. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sejm zajmie się ustawami o Sądzie Najwyższym i KRS

    Sejm zajmie się ustawami o Sądzie Najwyższym i KRS

    Na środę zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie prezydenckich projektów w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego - wynika z zamieszczonego na stronie Izby wstępnego harmonogramu obrad. O tym jak będzie wyglądał sejmowy plan działań dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Prokuratura zajmie się wydarzeniami z 11 listopada

    Prokuratura zajmie się wydarzeniami z 11 listopada

    Po fali oburzenia, w Polsce i za granicą, burzy politycznej i oskarżeniach o prowokację, w końcu jest prokuratorskie śledztwo w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym czy rasowym. Chodzi o wydarzenia z marszu narodowców 11 listopada. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Matylda ma 7 lat i nagrała spot, by ratować życie swojego taty

    Matylda ma 7 lat i nagrała spot, by ratować życie swojego taty

    Siedmioletnia dziewczynka z Krakowa, by ratować swojego chorego na białaczkę tatę, nagrała specjalny spot. "Mam na imię Matylda. Mam siedem lat. Chciałabym, żebyście kiedyś poznali mojego tatę - Roberta. On teraz jest bardzo chory na białaczkę" - mówi dziewczynka w spocie. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Renaty Kijowskiej.

    czytaj więcej »
   • Nie żyje Charles Manson

    Nie żyje Charles Manson

    Przywódca sekty odpowiedzialnej za serię zabójstw w latach 60. w Los Angeles - Charles Manson - zmarł - poinformowali przedstawiciele służb więziennych. Miał 83 lata. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Cezarego Grochota.

    czytaj więcej »
   tvnpix