Aktualności

Historia Polski w NATO według PiS bez Geremka, Kwaśniewskiego czy Nowaka-Jeziorańskiego. Rzecznik PiS „nie czepiałby się niuansów”

Historia Polski w NATO według PiS bez Geremka, Kwaśniewskiego czy Nowaka-Jeziorańskiego. Rzecznik PiS „nie czepiałby się niuansów”

Kto według PiS wprowadził Polskę do NATO?

Foto: Fakty Online | Video: Filip Czerwiński / Fakty Online
Na przygotowanej przez MON wystawie „Polska w NATO”, którą zaprezentowano na Stadionie Narodowym w kuluarach szczytu, można znaleźć zdjęcia sprzętu wojskowego i trzech polityków – Jana Olszewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Nie ma natomiast fotografii tych postaci, dzięki którym Polska faktycznie znalazła się w Sojuszu, czyli na przykład Bronisława Geremka, który jako szef MSZ składał podpis pod protokołem o przystąpieniu do NATO. Brakuje Aleksandra Kwaśniewskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego czy Zbigniewa Brzezińskiego. W piątek w „Faktach po Faktach” w TVN24 rzecznik PiS Rafał Bochenek, dopytywany przez Katarzynę Kolendę-Zaleską o przyczynę takiej cenzury, powiedział, że to „niuanse”. – To, że jesteśmy dzisiaj w Sojuszu Północnoatlantyckim, to jest wysiłek wielu osób, wielu lat pracy (…). Polacy o tym wiedzą, doskonale o tym wiedzą, dlatego ja nie czepiałbym się akurat jakichś niuansów – stwierdził Bochenek. Znacznie więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Byliśmy w Układzie Warszawskim, który miał bronić nas przed Zachodem. Dzisiaj jesteśmy w NATO, aby obronić się przed Rosją. Ale ironia losu.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   MN01
   MN01

   Dziś kultywuje się NATO, a wczoraj Układ Warszawski. Wczoraj mieliśmy u siebie stacjonujące wojska ZSRR, a dziś DOMAGAMY się zbieraniny m.in. z Niemiec, Wlk. Brytanii i USA.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     irena_laszczyk

     Rząd powinien podać się do dymisji ,dość już tego fałszu i niszczenia Polskiej kultury ,historii ,demokracji !!! Kidy Polacy się w końcu obudzą ...

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       MN01
       MN01

       Szanowna Pani na pewno pisze o obronie LiBERALNEJ "demokracji" ?

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         • Kontrole ruszyły. Czy jest bezpieczniej na obozach?

          Kontrole ruszyły. Czy jest bezpieczniej na obozach?

          Miały być radiostacje i stały dostęp do pogodowych prognoz, by było bezpieczniej. A jak jest? W nocy drzewo runęło na namiot z harcerzami. Artur Kwiatkowski, komendant obozu w Budach Lucieńskich na Mazowszu mówi, że dostał informację o przelotnych opadach i nie ma sensu ewakuować dzieci. O kontrolach, które ruszyły, obietnicach i bezpieczeństwie na harcerskich obozach w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • TK: można ułaskawić przed skazaniem

          TK: można ułaskawić przed skazaniem

          Trybunał Konstytucyjny uznał, że prezydent może skorzystać z prawa łaski przed prawomocnym skazaniem. Oznacza to, że Andrzej Duda miał prawo ułaskawić byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski stwierdził, że idąc dalej można by zastosować prawo łaski w stosunku do osoby, wobec której nie toczy się żadne postępowanie. Opozycja nie jest zaskoczona. - Orzeczenie tylko potwierdza to, że nie ma sensu kierować jakichkolwiek spraw do Trybunału Konstytucyjnego - mówi Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Marcin Kierwiński z PO mówi, że "równie dobrze w Trybunale mógłby zasiadać sam Mariusz Kamiński" i wtedy rozstrzygnięcie byłoby "tak samo oczywiste". Więcej w "Faktach" o 19:00.

          czytaj więcej »
         • NIK: milion złotych dla 17 osób

          NIK: milion złotych dla 17 osób

          Wszystkie nagrody ministrów zostały zgodnie z obietnicą przekazane na cele charytatywne i ten temat uważam za zamknięty - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o nagrody przyznane w ub. roku pracownikom Kancelarii Premiera. Sprawa odżyła po raporcie Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że 17 osób zatrudnionych w kancelarii premier Beaty Szydło dostało za pracę w 2017 r. nagrody w wysokości prawie miliona złotych. To podobna kwota jak rok wcześniej, jednak w 2016 roku tylko jedna trzecia poszła na nagrody w KPRM, a reszta - dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w ministerstwach, urzędach centralnych i wojewódzkich. Więcej w "Faktach" o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Służby domagają się podwyżek

          Służby domagają się podwyżek

          Zaostrza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej, strażacy, pracownicy pożarnictwa. W południe w związku z protestem na jednostkach zawisły flagi. Resort spraw wewnętrznych informuje, że z przedstawicielami służb "trwa dialog". Ministerstwo dodaje w komunikacie, że resortowi "zależy, aby funkcjonariusze otrzymywali za swoją służbę godne wynagrodzenie", ale "w tej kwestii mamy do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami". Więcej w "Faktach" o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Spotkanie Trump-Putin w Helsinkach

          Spotkanie Trump-Putin w Helsinkach

          Oczy całego świata były w poniedziałek skierowane na Pałac Prezydencki w Helsinkach. To tam na specjalnie zorganizowanym szczycie spotkali się prezydenci USA i Rosji. Władimir Putin i Donald Trump przez ponad dwie godziny rozmawiali tylko z udziałem tłumaczy. Co ustalili? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w relacji Marcina Wrony.

          czytaj więcej »
         • Przeszłość sędziego Józefa Iwulskiego

          Przeszłość sędziego Józefa Iwulskiego

          Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że sędzia Józef Iwulski w czasie stanu wojennego orzekał w procesach politycznych przeciwko opozycjonistom. I to nie - jak twierdził - w jednej, ale w siedmiu sprawach. Nieznane dotąd publicznie archiwa IPN-u opisali dziennikarze Onetu i "Dziennika Gazety Prawnej". O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Spór o wezwanie Donalda Tuska przed komisję

          Spór o wezwanie Donalda Tuska przed komisję

          Członkowie komisji do spraw Amber Gold zadecydowali o wezwaniu w charakterze świadka byłego premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Jak mówiła przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, decyzja została podjęta jednomyślnie, bo na posiedzeniu nie było większości posłów opozycji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • W poniedziałek spotkanie Trump-Putin

          W poniedziałek spotkanie Trump-Putin

          Prezydent USA Donald Trump powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS, że ma "niskie oczekiwania" w związku z poniedziałkowym spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. O szczegółach spotkania dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Fijo wrócił do Polski

          Fijo wrócił do Polski

          Po rehabilitacji w portugalskiej klinice, Fijo wrócił do Polski. Jego stan neurologiczny uległ poprawie, ale już wiadomo, że pies nigdy nie będzie chodził. Fundacja dla szczeniąt Judyta szuka teraz firmy, która wykona specjalny wózek dla Fijo oraz domu, w którym zwierzę nigdy więcej nie dozna przemocy z ręki człowieka. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Kto wygra finał mundialu?

          Kto wygra finał mundialu?

          Francja czy Chorwacja? Już dziś dowiemy się, kto zostanie mistrzem świata w piłce nożnej. Finałowy mecz mundialu zostanie rozegrany na stadionie w Moskwie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Stowarzyszenie sędziów krytykuje KRS

          Stowarzyszenie sędziów krytykuje KRS

          Nie mamy zaufania do rzetelności procedury nominacyjnej w Krajowej Radzie Sądownictwa - ogłosiło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Stowarzyszenie dodało, że członkowie nowej KRS "wypowiadają się językiem polityków partii rządzącej" i wspierają rząd w "działaniach uderzających w niezależnych sędziów". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Co dalej ze śmieciowym problemem?

          Co dalej ze śmieciowym problemem?

          Ministerstwo Środowiska podało dane, z których wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat ilość odpadów przywiezionych do Polski z zagranicy wzrosła ponad dwukrotnie. Teoretycznie do naszego kraju sprowadzane mogą być tylko śmieci nadające się do recyklingu. Ale eksperci i sami urzędnicy resortu środowiska przyznają, że nadzór nad tym co działo się z opadami, które trafiały do Polski, nie był najlepszy. Zmienić ma to nowe prawo. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Echa wywiadu Tuska

          Echa wywiadu Tuska

          W "Faktach po Faktach" Donald Tusk pytany o to, czy stanie do walki o fotel prezydencki, odpowiedział, że w przypadku startu Jarosława Kaczyńskiego "nie wahałby się ani chwili". Więcej o słowach przewodniczącego Rady Europejskiej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         • Chroni rzepak, szkodzi pszczołom

          Chroni rzepak, szkodzi pszczołom

          Tracą pamięć i orientację, nie wiedzą, jak wrócić do domu. To pszczoły, narażone na działanie szkodliwego pestycydu, na którego użycie właśnie zgodziło się ministerstwo rolnictwa. Co będzie z tymi małymi owadami, którym zawdzięczamy tak wiele? O tym w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o 19:00.

          czytaj więcej »
         tvnpix